Šialená Dodge Ram beštia s manuálnou prevodovkou: 6,7 V8, 350 koní!

Aké automobily v ponuke vozidiel na predaj len tak nenájdeš? Ojedinelé vzácne exempláre s netradičnými parametrami, extrémnym výkonom, bez automatu. Ram 3500 Laramie s manuálom - šialenú motorovú špecifikáciu s manuálnou prevodovkou budeš chcieť!


rufus v Auto-moto zaujímavosti
24.06.2019
Diskusia:

Manuálna prevodovka 2007...

Auto-moto zaujímavosti

Aké automobily v ponuke vozidiel na predaj len tak nenájdeš? Ojedinelé vzácne exempláre s netradičnými parametrami, extrémnym výkonom bez automatu. Ram 3500 Laramie s manuálom - šialenú motorovú špecifikáciu s manuálnou prevodovkou chceš vidieť! 

Ram 3500 Laramie s manuálom - šialená motorová špecifikácia s manuálnou prevodovkou!Zdroj: jalopnik.com/ Eric Weitzmann" data-iml="1561200068863

Parametre

Na prvý pohľad v interiéri upúta páka manuálnej prevodovky. Nejeden automobilový fanúšik sníva o podobnom automobile. Obrí pick-up s dieselom 6,7 V8 s výkonom 350 koní si nenechaj ujsť. 

Obrí pick-up s manuálnou prevodovkou

Zaujímavý je aj ďalší parameter. Mašina disponuje krútiacim momentom 1 000 Nm. Tento netradičný model bol ešte do minulého roka vyrábaný aj so spoľahlivým 6-stupňovým manuálom. Ram 3500 Laramie budeš chcieť.

Manuál vs. automat

Posledné roky sledujeme fenomén rozmachu automatov. Manuálna prevodovka je na ústupe, postupne je vytláčaná aj v segmente automobilov, kde kedysi hrdo kraľovala vďaka výnimočne výhodným vlastnostiam.

Dodge Ram 3500 Laramie s manuálom - šialená motorová špecifikácia s manuálnou prevodovkou!Zdroj: trucktrend.com" data-atf="0

Utiahne až 8 ton

Táto motorová špecifikácia umožňuje pick-upu ťahať príves s hmotnosťou až 8 ton. Výnimočnosť tohto exemplára ešte viac dvíha fakt, že sa pozeráš na posledný nový kus Ramu 3500 s manuálnou prevodovkou vôbec.

Trh vytláča manuál

Automobilky celkom ignorujú vodičov, ktorí na "starý dobrý manuál" nadajú dopustiť. Ak sa porozhliadneš v ponuke rôznych automobiliek a užívaš si jazdu so spoľahlivou manuálnou prevodovkou, budeš musieť poriadne hľadať. Bez ohľadu na to, o akom segmente automobilu snívaš, zohnať praktické kombi, kompaktný sedan alebo spoľahlivé SUV s manuálom bude veľkou výzvou.

Manuál za príplatok

Niektoré automobilky sa s týmto problémom vysporiadali šalamúnsky. Špecifikáciu s ojedinelým manuálom ponúkajú s poriadnym príplatkom. Väčšina z nás je ochotná zaplatiť vysokú cenu sa ostré športové parametre. Kto je však ochotný ešte dodatočne priplatiť tisíce k cenníkovej cene za želaný "manuál" ako v prípade Porsche 911 GT3?

2017 Ram s manuálnou prevodovkouZdroj: tfltruck.com

Splnený sen na predaj

Vysnívaná špičková mašina s extrémnym výkonom a manuálnou prevodovkou? Splnený sen, zároveň však horúca ponuka, ktorú len tak nenájdeš. Čo povieš na celkom nový exemplár šialeného Ramu s manuálom? Misia hľadania nového výkonného pick-upu s manuálom splnená.

Unikátny exemplár

Tento exemplár, ktorý sa objavil v ponuke vozidiel na predaj v USA v Pensylvánii, rozhodne stojí za pozornosť. To, že sa jedná o skutočne výnimočný exemplár potvrdzuje aj samotná aplikácia dealera značky Chrysler, ktorá informuje, že sa pozeráš na posledný nový kus Ramu 3500 Laramie s manuálnou prevodovkou.

Vzácny Dodge Ram 3500 Laramie s manuálomZdroj: jalopnik.com/ Eric Weitzmann

Tip na výnimočný automobil

O výnimočnom exemplári informoval fanúšik automobilového portálu Jalopnik Eric Weitzmann. Eric pracuje u predajcu značiek Chrysler, Dodge, Jeep a Ram v Bath v Pensylvánii. Portálu pravidelne posiela zaujímavé kúsky, ktoré sa objavia v ponuke. Na vyhľadávanie výnimočných mašín má nos, čo povieš?

Cena

Samotný predajca o výnimočnej špecifikácii informuje priamo nápisom na bočnom okne vozidla. Za koľko sa mu podarí vzácny Dodge predať? Cena nie je vzhľadom na parametre vôbec vysoká. Predajca uvádza cenu 64 930 amerických dolárov, v prepočte približne 57 400 eur.

Vzácny Ram 3500 Laramie s manuálom

Do úvahy možno brať preto v prípade vážneho záujmu aj náklady na dovoz do Európy. Ako hodnotíš špičkové parametre a výnimočné spojenie výkonu, vlastností a manuálnej prevodovky?

Illustration for article titled Here's the Last 1 Ton Luxury Truck You Can Buy New With a Manual TransmissionZdroj: jalopnik.compfmotorsoc.com

Manuálna prevodovka 2007 Dodge Ram 3500 Laramie

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nájazd len 5 km: Unikát zo Švédska - Posledný nový SAAB 9-3 na predaj!Zakúpiť nový Saab je po zániku automobilky nemožné. O to väčšiu hodnotu má vozidlo, ktoré...22. Jún, 2019
02Žena prerobila Model 3 na vysnívaný Tesla super pick-upMladá youtoberka snívala o elektrickom pick-upe. Tesla funkčný dodnes nepredstavila....20. Jún, 2019
03Provokatér s Maserati: Ako platiť menej s registráciou v zahraničí?Evidenčná značka holandského majiteľa Maserati baví internet. Kuriózna provokácia úradov...10. Jún, 2019