Škoda sa chystá na novú Fabiu, púšťa na trh Fabiu Tour!

Škoda už dlhšie hovorí o tom, že sa čochvíľa na trh dostane štvrtá generácia Fabie. Tá sa má okrem technologického pokroku odlišovať aj dizajnom. Nuž a ako má Škoda posledné roky vo zvyku, pri príchode novej generácie púšťa na trh zvýhodnenú verziu Tour tej dosluhujúcej generácie.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
01.03.2021
Diskusia:
Zdroj: msl.ie

Škoda sa chystá na novú...

Auto-moto zaujímavosti

Zatiaľ len v Česku

Uvidíme, či a kedy sa Fabia Tour objaví u nás, naši susedia z Česka si ju však už môžu zakúpiť. Informácie o nej priniesla stránka skoda-auto.cz. Fabia Tour bude k dispozícií ako kombík. A to mnohých poteší, nakoľko sa z nej stane v zásade najdostupnejšie kombi na trhu. Istú dobu sa tak Fabia Combi Tour bude predávať pravdepodobne súčasne s novou generáciou.

V zásade pôjde o solídneho pracanta zameraného hlavne na dobrý pomer cena/výkon. Pod kapotou bude len jedna jediná motorizácia, 1 litrový 3 valcový motor s výkonom 70 kW. Štandardom je manuálna prevodovka, za príplatok sa dá vybrať aj automatická prevodovka. Zaujímavosťou je, že práve Fabia Combi Tour sa bude ešte vyrábať, všetky ostatné verzie sú už len dopredajom skladových zásob. Čo sa týka výbavy, v základe je 6 airbagov, manuálna klíma, predné elektricky ovládané okná, rádio so 6,5 palcovým dotykovým displejom. Čo sa týka ceny, tak v prepočte vyjde táto základná verzia na približne 12 800 €. Na výber je aj drahšia verzia Ambition, ktorá pridáva hliníkové disky, kožený volant, obmedzovač, hmlovky či bezpečnostný systém front assist za 13 600 €. Nuž a ak by to bolo málo, k výbave Ambition si viete navoliť ešte hromadu príplatkovej výbavy, to však vyjde Fabia Combi Tour už pomerne draho. Spolu s multifunkčným volantom, bluetooth, tempomatom, lepším audiom, SmartLinkom, zadnými parkovacími senzormi, vyhrievanými sedadlami a ďalšími drobnosťami zaplatíte už takmer 15 000 €. Na druhej strane máte slušne vybavené kompaktné kombi, Uvidíme, s akým úspechom sa Fabia Combi Tour po príchode štvrtej generácie stretne. 

Škoda sa chystá na novú Fabiu, púšťa na trh Fabiu Tour!Zdroj: msl.ie

Škoda sa chystá na novú Fabiu, púšťa na trh Fabiu Tour!Zdroj: msl.ie

Škoda sa chystá na novú Fabiu, púšťa na trh Fabiu Tour!Zdroj: msl.ie

Zdroj: skoda-auto.cz

Zdroj foto: msl.ie

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najrýchlejší VW Beetle na svete: 550 koní a rekordná rýchlosť 328 km/h!Volkswagen Beetle LSR (Land Speed Record) je výnimočný stroj, ktorý pokoril rekord...23. September, 2016
02Najlepšie 12-valcové mašiny: Nové vs. ojazdené!Medzi automobilovými fanúšikmi existujú prísni prívrženci segmentu 12-valcových mašín,...15. Júl, 2016
03Vyhraj auto!Máme druhého výhercu v našej súťaži Vyhraj auto na víkend! Chceš vyhrať aj ty? Pridaj...15. Október, 2015