Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Slovenská premiéra Fordu Mustang GT v Žiline

Nový Ford Mustang si ako miesto slovenskej premiéry vybral areál žilínskeho letiska. Ford Mustang GT 2025 v špeciálnej edícii 60. výročia je tu. Čo dokáže 7. generácia?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.06.2024
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: autoviny.sk/Erik Stríž

Ford Mustang premiéra v...

Auto-moto zaujímavosti

Na slovenskom trhu bola novinka odhalená na zraze fanúšikov a majiteľov Mustangov. Organizátori nemohli vybrať lepšie miesto. V areáli žilinského letiska to Mustangu veľmi pristalo. Skvelé zábery potešia všetkých fanúšikov rýchlych strojov a nielen. 

 Ford Mustang GT 2025 v špeciálnej edícii 60. výročiaZdroj: autoviny.sk

Nový Mustang sa predviedol v plnej kráse. Slovenské zastúpenie značky ukázalo vlajkovú loď vo veľkom štýle, na divákov urobil automobil dojem vďaka dravému imidžu, ktorý vykúkal spod červenej plachty. Vozidlo vo verzii fastback je nádherné, posúďte sami. Stovky obdivovateľom vozidiel Mustang si vychutnali pohľad na nové delo počas zrazu najvernejších fanúšikov. Slovenská premiéra sa tak konala v najlepšej spoločnosti, aj keď kritické hodnotenia na akcii nechýbali.

Nielen na parádu

Novinka nebola odhalená len pre parádu. Prevetrala sa v zaujímavých disciplínach ako drag race a ďalšie. Účastníci akcie aj iní majitelia Mustangov sa mohli do novinky posadiť a porovnať ju s vlastným vozidlom. Záujem bol viac ako slušný. Počas registrácie sa prihlásilo 135 áut. Na podujatie ich prišlo viac ako 150 kusov. Na akcii sa ukázali historické, moderné aj lektrické Mach-E Mustangy. Aj keď sa rátalo, že nie všetci budú z nového Mustangu nadšení, sklamanie sa nekonalo. 

Ford Mustang GT 2025 v špeciálnej edícii 60. výročia - slovenská premiéra v Žiline. Zdroj: autoviny.sk

60. výročie Mustangu = oslavná špeciálna edícia

Ako lepšie osláviť 60 narodeniny ako so špeciálnou edíciou Fordu Mustang? Najnovšia podoba Mustangu s osemvalcom V8 má, čo ponúknuť. Mustang na Slovensku nemá typického majiteľa. V areáli žilinského letiska celkovú atmosféru tvorili ľudia rozmanitých vekových kategórií a štýlov. Láska k Mustangu vznikne u rôznych druhov ľudí. Široká základňa majiteľov ukazuje, že tento druh automobilu imponuje rovnako úspešnému podnikateľovi ako mladej vodičke so svojským vkusom pri výbere automobilu. Mustangy na Slovensku vlastnia aj starší majiteľia v elegantných oblekoch, ale aj ženy oblečené v čiernom outfite od hlavy až po päty.  

Nový Ford Mustang – verzia GT

Ford musel rovnako ako iné značky ustáť tlak smerujúci k regulácii automobilových pohonov. Napriek obavám si zachoval osemvalcový motor, pravé koncovky výfuku a "vyšperkoval" pohon do podoby, ktorá je mimoriadne lákavá pre milovníka ostrých strojov. Agregát Coyote 5.0l V8 dosahuje vo verzii GT maximálny výkon 328 kW (446 koní) a krútiaci moment 540 Nm. Na dosiahnutie týchto čísel treba vyššie otáčky, pretože 446 koní výkonu je dostupných pri 7 250 otáčkach a krútiaci moment pri 5 100 ot./min. Čísla nenaznačujú prítomnosť preplňovania.

Na akcii sme mohli vidieť šesť generácií Mustangov plus elektrický crossover Mach-E. Zdroj: autoviny.sk/Erik Stríž

Verzia DARK HORSE

Verzia DARK HORSE má výkon zvýšený na 453 kW, teda 334 koní a mnohé vychytávky ako športový predný nárazník zlepšujúci prúdenie vzduchu k motoru a aerodynamiku vozidla a 19″ hliníkové disky v odtieni Dark Tanish obuté do pneumatík Pirelli P ZERO. Ďalšie prekvapenia potešia divákov hneď po otvorení kufra. Duo hrubých potrubí s priemerom viac ako 8 centimetrov. Praktickou vlastnosťou je aktívna klapka výfuku. Postará sa o zníženie hlučnosti. 

Na akcii sme mohli vidieť šesť generácií Mustangov plus elektrický crossover Mach-E.Zdroj: autoviny.sk/Erik Stríž

Ďalšie praktické vlastnosti

Súbor praktických vlastností nekončí. O pohodlie pasažierov sa postarajú špičkové palubné technológie. Zaujímavé sú displeje s individualistickou grafikou. O bezpečnosť a pohodlie sa starajú asistenčné a stabilizačné systémy , ktoré je možno deaktivovať podľa potreby. Stabilizácia sa vypne automaticky ihneď po spustení jazdného režimu Track race. Jazdné režimy sa volia prostredníctvom tlačidla na volante. Väčšíe displeje nemožno inak ako pochváliť. Zobrazujú údaje o pohone, vrátane teploty nasávaného vzduchu a ďalších funkcií. 

Ford Mustang GT 2025 v špeciálnej edícii 60. výročia - slovenská premiéra v Žiline. Zdroj: autoviny.sk

Ford Mustang VII - verzie pre SR

Nový Ford Mustang v oboch verziách (GT aj DARK HORSE) je na Slovensku v oficiálnom predaji iba s 19-palcovými kolesami. Aké verzie sú v ponuke u nás? Zákazníci sí vyberú pohon zadných kolies, verziu s manuálnou 6-stupňovou alebo s automatickou 10-stupňovou prevodovkou. Mustang ponúka ďalšiu voľbu výberu. Osloví viac verzia fastback alebo kabriolet Convertible? Kto miluje vietor vo vlasoch, určite si príde tiež na svoje. Čo sa týka milovníkov rýchlosti, pravdepodobne siahnu po najlepšie akcelerujúcej verzii DARK HORSE fastback s automatom. Čo táto verzia dokáže? Majiteľovi sľubuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h už za 4,4 sekundy! Kto si nepotrpí na šialený odpich, toho osloví verzia 5.0 Ti-VCT V8 GT Convertible M6. V rovnakej akcelerácii zrýchli za 5,4 sekudy. Ako sa vám ponúkané verzie páčia? Ktorú z ponúkaných špecifikácii Fordu Mustang beštie by ste si vybrali? 

Zdroj: autoviny.sk

Ford Mustang GT 2025 v špeciálnej edícii - premiéra v Žiline

Ford Mustang premiéra v Žiline - boli sme pritom

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Pretekárka zo SR: Jazdí 240 km/h, aj 24 h preterky v Le MansMáme u nás pretekárku, ktorá patrí k najlepším nielen na Slovensku. Michaela Dorčíková je...5. Jún, 2024
02Prvý Ford Mustang GTD = Beštia od Fordu porazí Porsche aj FerrariNenechajte si ujsť beštiu, ktorá je určená pre odvážnych fanatikov rýchlosti. Toto je prvý...30. Máj, 2024
03Cupra Tavascan: Športovejší Enyaq od Cupry aj ako 4x4 Pohon zadných aj všetkých kolies. Až 250 kW. Výkon 340 koní. Akcelerácia z 0-100 km/h...4. Jún, 2024