Slovenský Putin: Jazdí na Mercedese s NAKA nálepkou za sklom

Len málokto z nás vie s určitosťou povedať, ktoré prvky sú ešte zo zákona v poriadku a ktoré už porušujú zákon. ŠPZ-tka na želanie je bežný a obľúbený doplnok automobilov najmä mladšej generácie. Po zaplatení poplatku 165 eur si každý vodič môže ŠPZ-tku s takýmto vysnívaným textom kúpiť na dopravnom inšpektoráte. Ako je to v prípade použitia označení bezpečnostných zložiek? Dozvieš sa v článku!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.05.2016
Diskusia:

Slovenský Putin

Auto-moto zaujímavosti

Priťahovanie pozornosti

Ak nechceš mať problémy s mužmi zákona, nemáš ochranku a za volantom nesedí  tvoj osobný šofér, je nepísaným pravidlom a zároveň dobrou radou podľa možnosti na seba v premávke čo najmenej upozorňovať. Ak ale na seba predsa len chceš upozorniť, máš na výber množstvo spôsobov. Môžeš si vybrať nepovolené doplnky, nezvyčajný, nebezpečný štýl jazdy, môžeš svoju jazdu neprispôsobiť podmienkam na ceste alebo jednoducho nerešpektovať zákony a porušovať predpisy.

Návod ako pritiahnuť pozornosť

Ak ti ale nestačí ani to, ešte stále sa môžeš zahrať na slovenského „Putina.“ Ak tomu stále nerozumieš, tu je návod, ako pritiahnuť pozornosť okolia, médií a Polície tým „najistejším“ spôsobom.  Pred časom sa na internete objavili fotografie automobilu so slovenskou ŠPZ-tkou a evidenčným číslom s písmenami PUTIN. Takéto priznanie svojej náklonnosti už samo o sebe vzbudí na cestách istú dávku pozornosti. Pridaj k nemu za sklo aj pútavý reklamný predmet v podobe znaku Národnej kriminálnej agentúry. Ak si vynaliezavý, pridaj k svojej zbierke za sklo ešte nápis „Policajný zbor.“ Dielo je hotové. Potom už len čakaj, ktorej policajnej hliadke sa tvoja „zbierka“ zapáči natoľko, že ťa vyzvú k zastaveniu vozidla.

Nezákonné označenie?

Len málokto z nás vie s určitosťou povedať, ktoré prvky sú ešte zo zákona v poriadku a ktoré už porušujú zákon. ŠPZ-tka na želanie je bežný a obľúbený doplnok automobilov najmä mladšej generácie. Po zaplatení poplatku 165 eur si každý vodič môže ŠPZ-tku s takýmto vysnívaným textom kúpiť na dopravnom inšpektoráte. Čo sa týka označení bezpečnostných zložiek, ich použitie osobami, keďže sa nejedná o príslušníka polície, je zakázané. Polícia tento priestupok preveruje.

Slovenský Putin - Kráľ slovenských ciest?

Označenie s nápisom „policajný zbor“ za oknom jeho Mercedesu je artikel z bežného obchodu so suvenírmi. Nákup týchto suvenírov nie je štátom nijak obmedzovaný pokiaľ nedochádza k porušovaniu zákonu. Vodič sa podľa komentárov na internete vraj vyjadril, že pracuje v zahraničí a reklamné predmety za sklom a jeho evidenčné číslo s nápisom PUTIN, v zahraničí nevzbudzujú taký rozruch ako na Slovensku. Myslí si majiteľ tohto Mercedesu, že je vlastníkom „slovenského impéria“ a môže si dovoliť všetko? Odpoveď na túto otázku nepoznáme. Čo však vieme celkom určite? Ak chceš vzbudiť pozornosť príslušníkov zákona, toto je ten najjednoduchší spôsob!

Zdroj foto: Rovnaký ako na konci článku

Zdroj: fb policajné hliadky a radary Kysuce

Slovenský Putin

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Trekol 4x4: Ruský obojživelný vyhľadávač rakiet!Trekol 4x4 je obojživelný nákladný automobil postavený na základe UAZ-31514. Jeho cena sa...13. Máj, 2016
02Legendárna Škoda 1101 Tudor!Prvý exemplár Škody 1101 Tudor zišiel z výrobnej linky 7. mája 1946. V máji si teda...12. Máj, 2016
03Vozidlá talianskej Polície: Športová Alfa Romeo Giulia s výkonom 510 koní!Talianska polícia nejazdí výhradne len na talianskych automobiloch. Značkám z Juhu sa dlho...10. Máj, 2016