Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Sú otvorené showroomy. Čo to znamená?

Od dnes, čiže 22. apríla sa svet vracia do bežnejšieho fungovania. Okrem ďalších obchodov, športovísk a služieb dlhodobého ubytovania to znamená aj otvorenie predajní automobilov, vozidiel, vrátane autobazárov. Tieto opatrenia sú dôležité vzhľadom na zhoršujúci sa ekonomický stav krajiny a tiež jednotlivcov. Otvorenie nových prevádzok bude znamenať čiastočné oživenie. Ako teda bude fungovať pre nás zaujímavá automobilová sekcia a čo treba mať na pamäti?

JozefM v Moto svet a koronavírus (COVID-19)
22.04.2020
Diskusia:
Sledujte nás na:

Volvo Final CD ZA

Moto svet a koronavírus (COVID-19)

1. Hygienické opatrenia

Otvorenie nových prevádzok neznamená zníženie štandardov, ktoré platia. To znamená, že aj v shoroomoch automobiliek a priestoroch autobazárov sú naďalej povinné rúška a odporúčame aj rukavice. V niektorých prevádzkach bude možné stretnúť sa aj s dezinfekčnými gelmi pri vstupe.

Sú otvorené showroomy. Čo to znamená?Zdroj: Autobazar.eu

2. Počet ľudí v priestore

Tak ako v ostatných predjniach bude obmedzený počet zákazníkov s ohľado  na plochu budovy. Platí to pre interéry. Ale vzhľadom na veľkosť showroomov asi táto reštrikcia nebude problémom. To tiež znamená, že práve predaj automobilov má výnimku oproti obchodom, ktoré sú obmedzené veľkosťou do 300 metrov štvorcových.

Sú otvorené showroomy. Čo to znamená?Zdroj: Autobazar.eu

3. Ohľadupnosť

To, čo by malo platiť automaticky, nejaké základné pravidlá slušnosti a ohľaduplnosti príliš nefunguje v bežnom stave a podľa diania v obchodoch a na cestách to je teraz ešte väčší problém. Ale treba brať ohľad na to, že sme v tejto situácii všetci spolu a nejaké predbehnutie sa a podráždenosť sú nepríjemné pre ostatných. Z tejto situácie sú nervózni všetci a zasahuje nás ekvivalente. Na druhú stranu, usmievať sa na druhých je teraz tiež zvytočné, nikto to neuvidí.

Sú otvorené showroomy. Čo to znamená?Zdroj: Autobazar.eu

4. Stále funguje on-line predaj

Počas etapy zatvorených predajní spustilo veľa automobiliek a autobazárov on-line predaj. V praxi to znamená, že si všetky informácie dohľadá zákazník na prispôsobených internetových stránkach. Napríklad Škoda spravila dokonca virtuálny showroom. Väčšina automobiliek má cenníky, konfigurátory, takže týmto sa dá eliminovať predlžovanie návštev pri siahodlhej diskusii o jednotlivých prvkoch. Nakonfigurovať, prísť s konfiguráciou a jednať priamo o nej. Je tiež možnosť vybrať si zo skladových vozidiel, kde napríklad Ford spustil túto formu ponuky. Priamo z hlavnej stránky si viete prezrieť čo má importér a díleri na sklade. Množstvo áut zase vytvára dostatočný priestor na výber. Potom už stačí veci riešiť cez telefón a mejl. Do showroomu stačí, teoreticky, ísť iba vyzdvihnúť nové auto. Takúto on-line ponuku majú aj autobazáry, ak nie vlastnú, tak určite na našom portáli.

Sú otvorené showroomy. Čo to znamená?Zdroj: Autobazar.eu

5. Nižšie ceny

Strach z budúceho vývoja a útlm ekonomiky možno spomalil predaj áut. Prepad bol počas uzavretia enormný. Avšak nie je dôvod odkladať nákup. Je veľký predpoklad, že díleri a predajcovia sa budú snažiť prilákať viac zákazníkov práve rôznymi bonusmi. Už pred touto mimoriadnou situáciou boli ceny lákavé, ale teraz sa to môže ešte o trošku posunúť. Naviac ceny palív sú najnižšie v tomto tisícročí, čo by tiež mohlo podporiť záujem o individuálne formy transportu. Naviac, keď sadáte do vlastného auta, tak máte istotu, že v ňom nebude kúsok od vás niekto, kto môže byť bezpríznakový nosič vírusu.

Volvo Final CD ZA

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Faraday Future, elektromobil, ktorý postavili „odpadlíci“ z Tesly!Značka Tesla je pre mnohých hotovým svätým grálom elektrických automobilov. Dovtedy boli...11. Január, 2016
02Volvo V90: Nový kráľ triedy kombi!V70-tka predáva štafetu priestornejšiemu a väčšiemu kolegovi, Volvu V90. Ak Miluješ nové...19. Február, 2016
03Európsky Fiat 124 Spider dostane o 22 koní menej ako v USA!Mazda MX-5 je už dlhé roky považovaná za jeden z najzábavnejších roadsterov vôbec. Dá sa...23. November, 2015