Táto 8 ročná Škoda Superb stojí 55 000 €! Je to ozajstný unikát!

Škoda Superb patrí k tým obľúbenejším autám na našich cestách. Oslovila záujemcov, ktorí chceli niečo lepšie ako Octavia, no nechceli ísť ku konkurenčnej značke. Superb bol riešením. Ešte veľkorysejší priestor, ešte lepšia výbava. Nový Superb rozhodne nie je najlacnejší, ale aby bola ojazdená predchádzajúca generácia drahšia ako súčasná nová? V tomto špecifickom vyhotovení to tak je.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
11.12.2020
Diskusia:

Táto 8 ročná Škoda Superb...

Auto-moto zaujímavosti

Superb, aký len tak nestretneš

Škoda Superb je naozaj podarené auto. Aby však bolo nejako extra zaujímavé pre svoje zberateľské účely sa však povedať rozhodne nedá. Ide skrátka o niečo lepšie ako štandard, nie však extra vzácne. Na portáli mobile.de sa však objavila na predaj verzia, ktorá rozhodne stojí za pozornosť. Ide o túto Škodu Superb Combi Elegance.

Biely Superb na prvý pohľad vyzerá celkom bežne. Rovnako aj výbava Elegance bola stále dodnes dostatočná, no nič extrémne. Toto auto navyše pochádza zo začiatku roku 2012, za chvíľu tak bude mať už 9 rokov služby. Nájazd je pomerne nízky, 70 000 km je na 9 rokov celkom málo. To však cenu určite neženie do tak šialených výšin. Ani 2 litrový diesel s výkonom 170 koní. To, čo je na tomto aute vzácne je jeho výbava, respektíve jej prispôsobenie. Táto Škoda Superb Combi je totiž plne prispôsobená na prepravu hendikepovaných ľudí, dokonca aj vodičov, ktorí nemajú žiadnu asistenciu.

V kufri sa nachádza hydraulické rameno, ktoré pohodlne umiestni invalidný vozík do upraveného batožinového priestoru. Vozík sa plne automaticky uloží bez toho, aby bol potrebný nejaký asistent. Pre pohodlie hendikepovného vodiča sa tu nachádza aj špeciálne sedadlo, ktorá sa pri nastupovaní a vystupovaní nadvihne, otočí a vysunie do strany. Samozrejmosťou je automatická prevodovka a ručne ovládaný plyn a brzda. To všetko sú pomocníci, ktorí vedia hendikepovanému vodičovy výrazne pomôcť. Lenže tieto vymoženosti čosi stoja a rozhodne nie málo. Hlavne ak sú nainštalované do síce staršieho, ale stále auta vyššej strednej triedy. Aj preto tento Superb stojí neskutočných 55 000 €. To je viac, ako nový Superb priamo zo salónu. Pre hendikepovaných vodičov je to taktiež určite ohromný peniaz, no dostanú za neho vstupenku do znova o čosi viac slobodného sveta.

Táto 8 ročná Škoda Superb stojí 55 000 €! Je to ozajstný unikát!Zdroj: mobile.de

Táto 8 ročná Škoda Superb stojí 55 000 €! Je to ozajstný unikát!Zdroj: mobile.de

Táto 8 ročná Škoda Superb stojí 55 000 €! Je to ozajstný unikát!Zdroj: mobile.de

Zdroj: mobile.de

Zdroj foto: mobile.de

 

 

Späť na magazín

Diskusia k článku