Táto Škoda Superb III stojí len 7 950 €! Prečo?

Škody s motorom TDI sú dnes legendami, o ktorých snívajú mnohí motoristi v podstate už desiatky rokov. TDI nie je symbol len nezničiteľného motora v najstaršej Octavií, dnes máme dočinenia s modernými motormi TDI aj vo vrcholnom Superbe. Ten si však dosť vysoko drží cenu aj dnes, na trhu sa ale objavila výnimka, ktorá je za naozaj zaujímavé peniaze.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
29.12.2020
Diskusia:

Táto Škoda Superb III...

Auto-moto zaujímavosti

Aktuálny Superb za necelých 8 000 €!

Aktuálna tretia generácia Superbu v čase svojho príchodu vzbudila naozaj mimoriadne kladné ohlasy. Mnohí si mysleli, že ide o auto inej, prémiovejšej značky. Atraktívny dizajn kompletne rozdielny od druhej generácie, skvelé dielenské spracovanie a bezkonkurenčný priestor. Tým všetkým Superb III boduje dodnes. Cena je však stále pomerne vysoká, no na portáli mobile.de sa objavil kúsok za veľmi atraktívne peniaze.

Táto Superb III Combi je na jednej strane maximálne praktickým rodinným autom, na druhej reprezentatívnym vozidlom hodným aj manažéra. Tento kúsok má cenovku veľmi nízko hlavne kvôli brutálnemu nájazdu. Takmer 475 000 km za 4 roky je poriadna nálož. Presne tak, tento Superb je z roku 2016. To znamená, že každý mesiac najazdil okolo 10 000 km! Nepredstaviteľné číslo, na druhej strane sa dá predpokladať, že šlo o dlhé jazdy, ktoré sú k autu predsa len šetrnejšie ako 2 km dlhé trasy s neustálym štartovaním v meste. Výbava úplne najvyššia nie je, no stále je to Superb a nájdete tu teda všetko, čo budete potrebovať. Niekto možno ohrnie nosom pri pohľade pod kapotu. 1,6 litrový naftový motor TDI s výkonom 120 koní zo Superbu raketu rozhodne nespraví. Na pokojnú jazdu s dobrou spotrebou je však ako stvorený. Nuž a najväčším argumentom pre kúpu je rozhodne cena. Iste, ide o Superb s brutálnym nájazdom a je na ňom už vidieť nejaké to opotrebenie, no 7 950 € za aktuálnu generáciu jednej z najlepších Škodoviek nie je vôbec veľa, čo poviete?

Táto Škoda Superb III stojí len 7 950 €! Prečo?Zdroj: mobile.de

Táto Škoda Superb III stojí len 7 950 €! Prečo?Zdroj: mobile.de

Táto Škoda Superb III stojí len 7 950 €! Prečo?Zdroj: mobile.de

Zdroj: mobile.de

Zdroj foto: mobile.de

Späť na magazín

Diskusia k článku