Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda
Magazín Autobazar.EU Technika

Technika

Slovenské batérie pre elektromobily valcujú svet: Fungujú aj pri -20 °C!

Potvrdený nový investor z USA! Životnosť viac ako 600 000 km. Schopnosť operovať aj pri teplote -20 °C! Sme možnou budúcou uznávanou veľmocou vo výrobe batérií nielen pre Európu. Slovenské batérie pre elektromobily valcujú svet!

 

Veľké porovnanie zdrojov pohonu: Ktorý alternatívny pohon je najlepší?

Ktorý alternatívny pohon je najvýhodnejší? Aké sú výhody a nevýhody LPG, elektrického a vodíkového pohonu? Nenechaj si ujsť zaujímavé porovnanie. 

Starý Ford s motorom z tanku: Čo dokáže 27,0 V12 s výkonom 2 500 koní?

Snaha dostať výkon pohonných jednotiek za hranicu únosnosti stojí za zrodom nevšedných vozidiel, aké v sériovej výrobe nenájdeš. Čo sa stane, keď do obyčajného starého Fordu napcháš motor z tanku s výkonom 2 500 koní?  

Miliónový nájazd, cena 14 900 €: Kráľ výdrže s 909 611 km!

Kráľ výdrže, o ktorom sa často nehovorí, predviedol nečakane dlhú životnosť. Toyota Land Cruiser rad 100 s motorom 4,2 R6 prekvapila s nájazdom 909 611 km. Stále jazdí a je v nečakane dobrom technickom stave.

R.I.P. elektromobily: Vodíkový Hyundai dá na 1 nádrž 900 km!

Vodíkové auto značky Hyundai len tak niekto neprekoná. Nový rekord - nájazd 900 km na 1 nabitie! Ako vodíkový pohon funguje? 

Načo sú nám emisné normy a aké sú?

Autá, ktoré spaľujú fosílne palivá, medzi ktoré patrí nielen benzín a nafta, ale aj zemný plyn, vytvárajú pri svojej činnosti vedľajšie produkty, ktoré voláme emisie. Toto vie každý. A aby ich nebolo príliš, tak máme regulačné zákony na to, aby boli v udržateľných medziach.

TOP 20 najdrahšie autá na svete 2021

Cena niekoľko miliónov eur a extrémne parametre. Toto sú mašiny, ktoré sa pýšia najextrémnejšou cenovkou! Kto kraľuje prvej desiatke? Nenechaj si ujsť najzaujímavejšie skvosty s titulom najdrahšie automobily sveta roku 2021! 

Najlacnejšia výbava, ktorú zanedbáva väčšina vodičov: Výmena stojí pár eur

Stierače sú ako bezpečnostný prvok podceňované - na bezpečnú jazdu majú väčší vplyv ako si myslíš. Cena je zanedbateľná, napriek tomu väčšina vodičov ich funkčný stav podceňuje. Pravidelná výmena má byť samozrejmosťou z viacerých dôvodov, ktoré treba poznať. Ako často ich treba meniť?

Šialený ruský projekt: Lada s technikou z plexiskla

Táto Lada VAZ-210X nie je obyčajná. Ruskí nadšenci z populárneho kanála Garage54 sa rozhodli, že vysvetlia fungovanie a chod motora pomocou priehľadnej techniky z plexiskla. Pohyblivé zábery priamo z akcie stoja za pozornosť. Sleduj video.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

R.I.P. cestní piráti: Novinka nedovolí uniknúť!

Grappler umožňuje policajným zložkám rýchlo zastaviť podozrivé vozidlo. Vzhľad „odchytovej siete“ robí z Grapplera netradičné riešenie, ktoré vodiči nepoznajú a tak nie sú pripravení čeliť tejto nástrahe mužov zákona. Presvedči sa o jeho účinnosti v akcii. Nenechaj si ujsť nové kladivo na nebezpečných vodičov! 

Briti prekvapili: Namiesto EV nové policajné Octavie s benzínovým pohonom

Pri nákupe nových služobných vozidiel sa uprednostňujú najnovšie modely s elektrickým pohonom. Polícia vo Veľkej Británii prekvapila svojím výberom. Novinka sa prvýkrát predviedla v policajných farbách. Namiesto EV mieri do služby nová Škoda Octavia IV s benzínovým pohonom.  

Laserové svetlá: Podmienky jazdy cez deň v noci

Revolučné laserové svetlá menia podmienky nočného jazdenia. Budeš prekvapený, dajú sa osadiť na bežné automobily a sú cenovo dostupné. Podmienky jazdy cez deň v noci sú prevratným riešením, ktoré si môžeš inštalovať na automobil aj ty. Cena štartuje pri hodnote niekoľko sto eur!

Revolučný kompozit: Zníženie hmotnosti karosérie o 50 %, cena 9 €/kg!

Karbónové vlákna sú drahé. Celú výrobnú linku treba pre potreby výroby prispôsobiť, čo sa spája s vysokými nákladmi. Novinka z Izraelu ponúka excelentné vlastnosti a extrémne nízku cenu. Pozeráš sa na revolúciu v automobilovej výrobe! Nový kompozitný materiál ponúka ako bonus 50 % úsporu hmotnosti karosérie. Cena materiálu? Len 9 €/kg!

Test zimných SUV pneumatík: Víťazom Michelin za 184 €

Hľadáš kvalitné zimné pneumatiky pre svoje SUV? To, ako sa pneumatika správa na mokrom povrchu vozovky alebo na snehu a ľade, je možné zistiť iba v rozsiahlych testoch. V teste až 11 modelov skončilo so známkou „uspokojivé,“ len 1 model značky Michelin dostal známku „dobré.“ Populárny test spoločnosti ADAC stojí za pozornosť. Ktoré SUV zimné pneumatiky sú najlepšie?

Nitro v aute: Prečo zvážiť lacný spôsob zvyšovania výkonu?

Miláčik milovníkov rýchlych mašín. Nitro Oxide systém je jedna z najlepších možností ako dosiahnuť viac výkonu. To tvrdia jeho zástancovia. Prečo stojí za to zvážiť cenovo dostupnú možnosť zvýšenia výkonu auta? Má niekoľko nedostatkov. Ako funguje  ?   

Video: Najväčší traktor na svete - Výmena pneumatík

Ak patríš medzi skutočných automobilových fanúšikov, určite sa zaujímaš o najväčšie mašiny sveta. Big Bud 747 je zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov ako najväčší vyrábaný poľnohospodársky traktor. Zábery z výmeny pneumatík berú dych! Ako prebieha výmena pneumatík na mega monštre s obrími kolesami? 

Ako vymazať osobné údaje z infotainmentu vozidla?

Čoho straty sa obávame ako spotrebitelia najviac? Podľa prieskumu označujú spotrebitelia za najnepríjemnejšiu stratu citlivých dát. Aké informácie o nás inteligentné systémy áut zbierajú? Ako sa vyhnúť riziku straty vlastných dôverných informácií, ktoré sa ukladajú do pamäte vozidla? Tipy ako sa vyhneš zneužitiu dát v služobnom automobile alebo pri predaji v článku. 

52 000 koní, smrť pri rýchlosti 882,4 km/h: Guinnessov rekord najrýchlejšej ženy na svete

Čo dokáže moderná technika? Supersonické monštrá sú schopné dosahovať "nadzvukovú" rýchlosť vďaka extrémnym parametrom pod kapotou. Tragická nehoda odvážnej pretekárky je výsledkom pokusu o prekonanie Guinnessového rekordu. Priprav sa na rýchlosť 829,2 km/h! Čo dokáže stroj s výkonom 52 000 koní? Túto ženu stal rekord rýchlosť 882,4 km/h život. Rekordérka zomrela pri pokuse o zápis do Guinnessovej knihy!  

Dízel na benzín nebude: Spaľovací motor zachráni homogénne spaľovanie!

Dízel alebo benzín? Kedysi bola voľba výberu pohonu veľmi jasná. Naftový pohon je na ústupe, jeho vzkriesením nebude dízel na benzín. Riešením bude Mahle Jet Ignition z F1, postupne poputuje do všetkých benzínových motorov. Ako príchod revolučného systému ovplyvní existujúce druhy pohonu? Dokáže znížiť emisie oxidov dusíka až o 95 až 98 %, zvýši účinnosti motora, zvýši výkon a zníži spotrebu automobilov! Nenechaj si ujsť revolučnú technológiu zapaľovania paliva z F1, ktorú postupne uvidíme aj vo veľkých SUV!

Extra tip pri kúpe vozidla: Ako overiť reálny nájazd jazdenky?

Kupuješ jazdenku a chceš si overiť údaje z odometra so skutočnosťou? "Stáčanie kilometrov" už nie je také časté ako v minulosti. Podvodníci používajú stále sofistikovanejšie metódy. Ako si možno ľahko overiť uvádzaný reálny nájazd cez Slovenskú kanceláriu poisťovateľov? Rady a tipy v článku.

Najčítanejšie

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.