Tento VW stratil za 6 rokov 84 % z ceny!

Kúpa nového auta so sebou prináša jeden negatívny jav, ktorý si mnohí uvedomia až neskôr. Poriadne citeľnú stratu hodnoty. Nové automobily sú azda tou najrýchlejšie devalvujúcou vecou, akú si môžete kúpiť. Iste, niektoré vzácne autá či zberateľské rarity na cene získavajú, takých je však zlomok. Najrýchlejšie hodnotu strácajú hlavne veľké luxusné sedany, ktoré sa netešili príliš veľkej popularite. Presne takým je aj VW Phaeton!

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
21.12.2020
Diskusia:

Tento VW stratil za 6...

Auto-moto zaujímavosti

Luxus spred pár rokov za cenu bežného auta

VW Phaeton bol pre koncern pomerne veľký omyl. Verejnosť ho neprijala ako dôstojné prémiové auto. Azda jedinou chybou bolo nesprávne logo na prednej maske, nikto z cieľových zákazníkov nechcel VW, keď mohol mať BMW, Audi či ešte čosi zaujímavejšie. Aj preto mal Phaeton s predajmi problémy a jeho výrobu pred pár rokmi ukončil. Auto, ktoré malo konkurovať aj takému velikánovi ako je Bentley si prežilo krátky a smutný život. To však pomáha kupujúcim jazdeniek. Na portáli mobile.de sa objavil naozaj zaujímavý kúsok.

VW Phaeton stál niekedy ako nový od 80 000 €, pri vyšších výbavách sme sa vedeli dostať takmer na dvojnásobok. Modely z prvých rokov výroby, ktoré majú za sebou 15-16 rokov služby a státisíce km viete kúpiť už od okolo 4 500 €. Teraz sa pozrieme na výrazne novší a atraktívnejší kúsok, ktorý si prešiel aj posledným faceliftom. Pochádza z konca roka 2014, takže ide o pomerne nový kúsok. Za sebou má len 145 000 km, čo je na auto takejto kategórie naozaj skvelá hodnota. Pod kapotou sa nachádza obľúbený motor 3,0 TDI, ktorý nesklame dynamikou a ponúkne aj znesiteľné prevádzkové náklady. Výbava je aj nadnes mimoriadne nadštandardná. Nuž a cena? Tá je dnes asi najväčším dôvodom pre kúpu. Tento VW Phaeton stál ako nový 90 000 €, dnes sa predáva za 14 490 €! Teda len za 16 % z pôvodnej ceny. To sú peniaze, za ktoré dnes kúpite trošku lepšie vybavenú Fabiu! Navyše ak vezmeme do úvahy nízky nájazd a skvelý stav, ponuka je viac než lákavá. Pôvodného majiteľa tak každý 1 km cesty stál vyše 0,50 €, to ešte nepočítame palivo a nááklady na servis. Takže už len taká cesta Bratisla - Košice a späť by ho vyšla na 400 € len ako náklady na auto! Nuž, poriadna pálka, teraz však máte možnosť vyskúšať si maximálny luxus za normálne peniaze.

Tento VW stratil za 6 rokov 84 % z ceny!Zdroj: mobile.de

Tento VW stratil za 6 rokov 84 % z ceny!Zdroj: mobile.de

Tento VW stratil za 6 rokov 84 % z ceny!Zdroj: mobile.de

Zdroj: mobile.de

Zdroj foto: mobile.de

Späť na magazín

Diskusia k článku