TESLA pokryje náklady na opravu vodičovi, ktorý použil svoj Model S na záchranu života!

Rutina, jazdíte po diaľnici domov či do práce, cesta sa míňa za oknami. Zrazu však každodennú rutinu naruší vodič auta pred Vami, jazdiaci z jednej strany cesty na druhú. Je opitý? Alebo niečo horšie? Čo by ste spravili v tejto situácii Vy?

Atlas v Auto-moto zaujímavosti
21.02.2017
Diskusia:

Muž dostal mŕtvicu počas...

Auto-moto zaujímavosti

Rutina, jazdíte po diaľnici domov či do práce, cesta sa míňa za oknami. Zrazu však každodennú rutinu naruší vodič auta pred Vami, jazdiaci z jednej strany cesty na druhú. Je opitý? Alebo niečo horšie? Čo by ste spravili v tejto situácii Vy?

TESLA pokryje náklady na opravu vodičovi, ktorý použil svoj Model S na záchranu života!

41-ročný vodič Tesly Model S Manfred Kick neváhal, a namiesto predídenia a pokračovania v jazde prebral kontrolu nad situáciou.

Mŕtvica za volantom

Podľa lokálnych správ Manfred kontaktoval hasičov ešte predtým, ako sám podnikol akýkoľvek zásah. Postihnutého vodiča šoférujúceho Volskwagen Passat zachránil tak, že po tom, ako ho predbehol spomalil na jeho rýchlosť. V momente ako cítil, že Passat za ním "ťukol" do jeho nárazníka, začal pomaly stláčať brzdu a obe autá tak začali spomaľovať, až nakoniec zastali. Záchranné jednotky prišli na miesto udalosti v priebehu nasledujúcich minút.

Manfred týmto hrdinským činom riskoval nie len nehodu svojho 75 000€ drahého Modelu S ale koniec koncov aj vlastný život. Našťastie však tento hrdinský čin dobre dopadol a podľa dostupných informácií je vodič Passatu v stabilizovanom stave.

TESLA pokryje náklady na opravu vodičovi, ktorý použil svoj Model S na záchranu života!

TESLA pokryje náklady na opravu vodičovi, ktorý použil svoj Model S na záchranu života!

Tesla reaguje

Správy o tomto incidente sa dostali až ku CEO Tesla Motors Eleonovi Muskovi. Ten pogratuloval Manfredovi za jeho duchaprítomnosť a hrdinstvo. Naviac sa dokonca na svojom Twitteri vyjadril, že Tesla pokryje všetky náklady na opravu poškodenej Tesly. Tie sa podľa dostupných informácii vyšplhali na 10 000€.

Ako to môže vyzerať, keď vodič dostane za volantom mŕtvicu a nemá toľko šťastia, ako tomu bolo v tomto prípade, si môžete pozrieť vo videu nižšie

Muž dostal mŕtvicu počas jazdy na diaľnici

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Autobus poháňaný ľudskými ... odpadmi.Ekoógia nepozná hraníc. Ideál auta jazdiaceho len na vodu či vzduch je ešte len v štádiu...22. Marec, 2015
02Bláznivý most s výškou 44 metrov naháňa strach: Zážitok z prejazdu zaručený!Tento japonský most je skutočne unikátny! Svojím prevýšením priťajuje turistov z celého...7. Máj, 2015
03Nové Need For Speed: superšporty, oheň a akcia v hlavných úlohách!Je to tu! Do slovenských kín sa rúti filmové spracovanie kultovej legendy Need For Speed!...12. Marec, 2014