Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda
Magazín Autobazar.EU Testy

Výsledky vyhľadávania: Renault

Renault Master (3. generácia/1. fáza): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?

Renault je medzi výrobcami úžitkových vozidiel jedným z najdôležitejších hráčov. Veď to vidno aj na samotných cestách. Veľká časť z vozidiel, najmä tých plachtových sú s logom tejto automobilky. My sa pri opise zameriame na generáciu, ktorá sa ukázala v roku 2010 a bola dostupná do prvej modernizácie s väčším logom v roku 2014. Ak chcete spoznať, ktorá to je, tak jednoducho hľadajte znak zapustený do kapoty v relatívne malej veľkosti.

Renault Scenic III (JZ): Aký je a načo si dať pozor pri kúpe jazdeného?

V roku 2009 Renault predstavil 3. generáciu modelu Scenic. Po odvážnych tvaroch až avantgardného charakteru druhej generácie bol návratom ku trochu jemnejším a menej agresívnym líniám. Automobilka okamžite ponúkla dve verzie, krátku s klasickým označením a dlhú s označením Grand Scenic.

Renault Grand Scenic (od 2016): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe?

V roku 2016 ukázal Renault svoju štvrtú generáciu modelu Scenic a vlastne aj tretiu generáciu modelu Grand Scenic. Práve predĺžená verzia zaujala zákazníkov natoľko, že krátka bola vypustená z ponuky omnoho skôr. Výroba modelu skončila už roku 2022, čo je škoda. Zabili ho emisné normy a emisné pokuty.

Test: Renault Megane E-tech Electric - Elektromobilita pre každého

Postupnej elektrifikácii automobilov, aspoň čiastočnej, sa určite nevyhneme. Už prebieha a každá automobilka má na ňu inú odpoveď a rovnako má inú odpoveď aj na elektrické autá. V zásade čím novšie auto, tým je technologicky vyspelejšie. Určite to platí aj o Renaulte Megane E-tech Electric.

Test: Renault Twizy - V prvom rade zábava

Renault Twizy nie je na trhu nováčik. Myslíme tým celosvetovo. U nás sa do ponuky dostal stále len nedávno a ľudia vôbec nie sú zvyknutí na fakt, že takéto niečo existuje. To, čo na prvý pohľad vyzerá ako monopost má dve miesta na sedenie pekne za sebou ako v boboch na olympiáde.

Renault Captur I: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného

Renault Captur vznikol v roku 2013 ako odpoveď na trhové zmeny, ktoré favorizovali zrazu SUV a crossovery miesto klasických vozidiel. Svoju porciu na trhu si ukrojil nielen od Meganu, ale aj od Clia a vo svojej druhej generácii úplne nahradil kombi Clio Grandtour.

Test: Renault Captur E-Tech – Plug-in je mestský ideál

Renault Captur je malé vozidlo segmentu B, ktoré patrí do, v súčasnosti, jednej z najpopulárnejších podmnožín trhu. Béčkové SUV sú aktuálne na vrchole záujmu. Nie je sa čomu čudovať, že z trhov vytlačili aj malé MPV-čka.

Test: Renault Arkana E-Tech 145 – Ktorá voľba motora je tá vaša?

Automobilka Renault doplnila do portfólia modelu Arkana hybridný pohon. To nie je úplne novinka, lebo o tomto sme písali v lete. Ale teraz sme sa na ňu pozreli trochu hlbšie a zistili či je výhodnejšie siahnuť po full hybridnom ústrojenstve, alebo po štandardnom motore, ktorý má však tiež prídavok vo forme mild-hybridu.

Test: Renault Megane RS Trophy – cena pre víťaza

Renault Megane je výrazným zástupcom nižšej strednej triedy, ale imidž mu vylepšuje jedna špeciálna verzia. Megane RS sa už stal trochu legendou, lebo stále dokáže posúvať časové limity na známom nemeckom okruhu a to sa pretavuje do dynamického vyváženia vozidla v bežnom svete. Je to hothatch a šialene dobrý.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Test: Renault Arkana TCe 140 – Štýl a praktickosť v jednom

Renault ukázal Arkanu už dávnejšie. Ale nie je Arkana ako Arkana a tá európska nemá s ruskou toho veľa spoločného. Európska vychádza z modulárnej plošiny, ktorá môže mať aj hybrid a je vlastne aj v interiéri úplne iná. Namiesto rozsiahlej ponuky motorov stavila na pekný dizajn a príjemné vlastnosti.

Renault Megane III: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe?

Tretia generácia Renaultu Megane sa vybrala do sveta v roku 2008 a po ostro rezanej druhej generácii prišla s oblejšími a usadlejšími tvarmi. Päťdverový hatchback mal znova zaoblenú strechu a tradičné veko batožinového priestoru. Koniec výroby v roku 2016 zase znamená, že je teraz hojne zastúpeným vozidlom v cene do 10-tisíc eur.

Test: Renault Captur E-Tech – V meste takmer elektromobil

Renault Captur je veľmi úspešný model automobilky. Veď predznamenal aj odchod karosérie kombi z menšieho modelu Clio. Captur je tak veľký, že ho nahradil úplne. A hlavne keď vidíme súčasnú, už druhú, generáciu crossoveru.

Renault Laguna III: Aká je a na čo si dať pri kúpe pozor

Máloktoré auto má tak pošramotenú povesť ako práve Renault Laguna. Môže za to jej druhá generácia. Bola taká inovatívna a moderná, že nie všetky systémy fungovali úplne dokonale. Bol to šok po schopnej prvej generácii. Avšak už facelift Laguny II predvádzal výrazne vyššiu spoľahlivosť a tretia generácia auta už bola nadpriemerne spoľahlivá. Len tú povesť sa jej nepodarilo zvrátiť.

Crash test: Land Rover Discovery v zrážke s Renaultom Espace!

Porovnávať rozdielne vozidlá dvoch rozdielnych tried môže byť ťažké. Ak však vyberáš rodinný automobil, bezpečnosť tvojej rodiny je prvoradá. Test zrážky Land Roveru Discovery s Renaultom Espace ťa presvedčí, že bezpečnejšia voľba nemusí byť jasná na prvý pohľad! Sleduj video, ktoré ťa prinúti sa zamyslieť!

Najčítanejšie

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.