Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

TOP 20 najdrahšie autá na svete 2021

Cena niekoľko miliónov eur a extrémne parametre. Toto sú mašiny, ktoré sa pýšia najextrémnejšou cenovkou! Kto kraľuje prvej desiatke? Nenechaj si ujsť najzaujímavejšie skvosty s titulom najdrahšie automobily sveta roku 2021! 

rufus v Technika
06.05.2021
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: lamborghini.com

20. Ferrari LaFerrari

Technika

Ak patríš k väčšine vodičov, je pre teba auto skôr funkčné riešenie premiestňovania sa z miesta na miesto. Ak si však skutočný automobilový nadšenec, jazdu a dobrý dizajn si vychutnávaš a vieš top parametre náležite oceniť. Čo to znamená? Si ochotný zaplatiť cenu, ktorá mnohonásobne prevyšuje možnosti bežného vodiča. Na automobil sa pozeráš ako na splnený sen a je pre teba omnoho viac vstupenkou do raja ako možným spôsobom dopravy.

Najdrahšie autá roku 2021Zdroj: motor1.com

Extrémna cena vs. parametre

Skutočne bohatí vodiči dokážu nadpozemské vlastnosti vozidla oceniť natoľko, že sú ochotní za ne zaplatiť cenu vo výške luxusného domu, jachty, či celého ostrova. To je prípad týchto skvostov. Bugatti, Rolls Royce, Lamborghini, Pagani, McLaren, Ferrari, stačí si len vybrať. Vyrábajú ich na špeciálne objednávky, ich počet je obmedzený a tieto limitované edície končia takmer výlučne u najbohatších zberateľov áut pod slnkom. Môžeš si o nich nechať snívať. Dôvod? Šialene vysoká cena!

Najdrahšie autá roku 2021 (Lamborghini Sian)Zdroj: lamborghini.com

Najdrahšie autá sveta roku 2021

Cena 

1. Bugatti La Voiture Noire  $ 19 miliónov
2. Rolls-Royce Sweptail  $ 12.8 miliónov
3. Mercedes Benz Maybach Exelero  $ 8 miliónov
4. Bugatti Divo  $ 5.8 miliónov
5. Koenigsegg CCXR Trevita  $ 4.8 miliónov
6. Lamborghini Veneno Roadster  $ 4.5 miliónov
7. McLaren P1 LM  $ 3.6 miliónov
8. Lykan Hypersport  $ 3.4 milión
9. Bugatti Veyron  $ 3.3 miliónov
10. Aston Martin Valkyrie  $ 3.2 miliónov
11. Ferrari Pininfarina Sergio  $ 3 milióny
12. Pagani Huayra BC  $ 2.8 miliónov
13. Mercedes-AMG One  $ 2.72 miliónov
14. Bugatti Chiron  $ 2.7 miliónov
15. Ferrari FXX-K  $ 2.7 miliónov
16. Ferrari LaFerrari Aperta  $ 2.4 miliónov
17. Lamborghini Sesto Elemento  $ 2.2 miliónov
18. Koenigsegg One  $ 2 miliónov
19. Zenvo TS1 GT  $ 1.9 miliónov
20. Ferrari LaFerrari  $ 1.4 miliónov

1. Bugatti La Voiture Noire

Cena: $ 19 miliónov amerických dolárov v prepočte približne 16 800 000 eur

Všetko o ňom nájdeš v článku v magazíne tu: Najdrahší automobil planéty: Čierne Bugatti delo za 16 800 000 €!

Bugatti La Voiture Noire Cena: $ 19 miliónov amerických dolárov v prepočte približne 16 800 000 eurZdroj: bugatti.com

2. Rolls-Royce Sweptail

Cena: $ 12.8 miliónov amerických dolárov v prepočte 11 000 000 eur

Rolls-Royce Sweptail je vlajkovou loďou spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars. Z výrobných liniek schádza vo Veľkej Británii. Táto legenda prišla na trh v máji roku 2017 po premiére na podujatí Concorso d'Eleganza Villa d'Este. Oficiálne vyhlásený za najdrahší nový automobil na svete, prekonal cenovkou aj slávne Bugatti Chiron. Až v roku 2019 Sweptail odovzdal titul najdrahšie auto na svete novému kráľovi extrémnej ceny, Bugatti La Voiture Noire kraľuje na zozname dodnes.

Rolls-Royce SweptailZdroj: rolls-roycemotorcars.com

3. Mercedes Benz Maybach Exelero

Cena: $ 8 miliónov amerických dolárov v prepočte približne 7 000 000 eur

Maybach Exelero. Ďalší velikán. Výkon, športové parametre a kvalitná nemecká výroba. Dielo Maybachu-Motorenbau GmbH, dcérskej spoločnosti spoločnosti DaimlerChrysler, rozhodne neprehliadneš. Na základe spolupráce s Maybachom mal byť model Exelero inšpirovaný  modelom Maybach SW 38 a mal stáť na platforme Maybachu 57. Najzaujímavejší parameter? Podmienka splnenia rýchlosti vyššej ako 350 km/h z dôvodu otestovania špeciálnych pneumatík Excelero a ich možností, kam až možno zájsť s rýchlosťou. Výkon zabezpečuje dvojitý turbomotor V12 od Maybachu. Dizajnovo je dokonalý, čo povieš?

Mercedes Benz Maybach ExceleroZdroj: mercedes-benz.com

4. Bugatti Divo

Cena: $ 5.8 miliónov amerických dolárov v prepočte približne 4 900 000 eur

Bugatti Divo je ostrý hráč s výnimočným motorom. Na jeho výrobe sa podieľal výrobca Bugatti Automobiles SAS Auto. Názov nesie na počesť francúzskej pretekárskej hviezdy.  Alberto Divo by bol na tento automobil určite hrdý. Sám jazdil na strojoch značky Bugatti v dvadsiatych rokoch minulého storočia a dvakrát vyhral uznávané preteky Targa Florio. Už na prvý pohľad môžeš cítiť inšpiráciu Bugattim Type 57SC Atlantic a jemne vidieť aj ťahy a línie, použité pri koncepte Bugatti Vision Gran Turismo.

Rozhodne nemožno opomenúť dokonalý výfukový systém s výfukovým potrubím značky Quad. Ďalším prvkom, ktorý rozhodne robí dojem je široké zadné krídlo s dĺžkou 1,8 metra. To je o takmer 25 % širšie krídlo ako na Chirone. Významnú úlohu zohráva aj veľký predný spojler, ktorý zabezpečuje zlepšený prítlak a má vplyv na jazdné vlastnosti vozidla. Bugatti Divo dostalo nové svetlomety aj koncové svetlá. Neskutočne príťažlivým a funkčným riešením sú aj vetracie otvory a podbehy kolies na chladenie bŕzd.

Bugatti DivoZdroj: bugatti.com

5. Koenigsegg CCXR Trevita

Cena: $ 4.8 miliónov amerických dolárov v prepočte 4 000 000 eur

Koenigsegg CCXR Trevita. Óda na uhlíkové vlákna s diamantovou väzbou. V preklade názov znamená „tri biele“ a divák si ho ľahko zapamätá vďaka trblietavej karosérii Koenigsegg Diamond Weave. Dokonalý infotainment pre ešte lepší zážitok z jazdy, špeciálny systém monitorovania pneumatík a hydraulický zdvíhací systém sa postará o najlepší zážitok z jazdy aj keď stále s poriadnym prievanom v peňaženke.

Koenigsegg CCXR TrevitaZdroj: Koenigsegg.com

TOP 20 najdrahšie autá na svete 2021

6. Lamborghini Veneno Roadster

Cena: $ 4.5 miliónov amerických dolárov v prepočte 3 800 000 eur

Lamborghini Veneno Roadster zažilo unikátnu premiéru. Prvých divákov očarilo pri predstavení na lietadlovej lodi Cavour zakotvenej v prístave Mina Zayed v Abú Zabí. Písal sa vtedy ešte rok 2014. Roadster disponuje rovnakým výkonom ako coupé verzia. Tento model bol vyrobený v obmedzenom počte kusov. Limitovaná edícia rátala len s 9 exemplármi, ktoré sú okrasou dodnes.

Lamborghini Veneno RoadsterZdroj: lamborghini.com

TOP 20 najdrahšie autá na svete 2021

7. McLaren P1 LM

Cena: $ 3.6 miliónov amerických dolárov v prepočte 3 000 000 eur

McLaren P1 LM vznikol ako odnož P1 GTR v podobe výraznej limitovanej edície so snahou uspokojiť najnáročnejších zákazníkov. Výroba v Lanzante Motorsport presadila zmeny v hardvéri hnacieho ústrojenstva. Výsledkom je ešte vyšší výkon. Vzhľadu aj výkonu vypomáha pôsobivé zadné krídlo. Najvyššia rýchlosť je obmedzená obmedzovačom na métu 345 km/h. Stačí vzhľadom k cene a výnimočnosti vozidla?

McLaren P1 LMZdroj: topcarrating.com

8. Lykan Hypersport

Cena: $ 3.4 milión amerických dolárov v prepočte 2 850 000 eur

Lykan Hypersport pochádza z Libanonu. Je dielom spoločnosti W Motors, ktorá sídli v Spojených arabských emirátoch. Spoločnosť bola založená už v roku 2012 a o neskutočný dizajn a tvorbu najdokonalejších automobilov súčasnosti sa stará tím odborníkov a dizajnérov z celého sveta. Spolupráca libanonských a talianskych inžinierov s extrémnym budgetom bez finančných obmedzení nemôže ostať bez úspechu. Posúď sám. Lykan HyperSport bol tretí najdrahší výrobný automobil, v momente výroby.

Lykan HypersportZdroj: wmotors.ae

9. Bugatti Veyron

Cena: $ 3.3 miliónov

Bugatti Veyron EB 16.4. Krása na kolesách. Motor v strede. Návrh a vývoj prebiehal v Nemecku. Môže sa tento súčet vlastnosti skončiť inak ako vytvorením svetovo významného vozidla s osobitným prvenstvom, cenou a výkonom? Výroba prebiehala vo francúzskom Molsheime a podieľala sa na nej značka Bugatti. Pomenovaný podľa úspešného závodného jazdca Pierra Veyrona. Pôvodná verzia disponuje maximálnou rýchlosťou 407 km/h. Podľa Top Gearu sa pozeráš na auto desaťročia. V roku 2000 – 2009 získal titul najlepšie auto. Veyron Super Sport bol zapísaný v Guinnessovej knihe svetových rekordov ako najrýchlejšie sériovo vyrábané auto na svete. Maximálna rýchlosť vozidla je stanovená na 431,072 km/h. Veyron Grand Sport Vitesse sa stal tiež najrýchlejším roadsterom na svete. Ďalšie prvenstvá? Práve o jednom významnom hovoríme a patrí mu čestné miesto v tejto tabuľke. 

Bugatti Veyron Super Sport Zdroj: bugatti.com

10. Aston Martin Valkyrie

Cena: $ 3.2 miliónov

Aston Martin Valkyrie (nazývaný tiež pod svojimi krycími názvami ako AM-RB 001 a Nebula) je hybridný elektrický športový automobil s obmedzenou výrobou, ktorý spoločne vyrobili britský výrobca automobilov Aston Martin, Red Bull Racing a niekoľko ďalších výrobcov. Športový automobil je výsledkom spolupráce spoločností Aston Martin a Red Bull Racing s cieľom vyvinúť vozidlo orientované na trať, ktoré bude úplne použiteľné a príjemné ako cestné vozidlo. Výrobcovia tohto automobilu si zaň nárokujú titul najrýchlejšieho legálneho vozidla na svete na svete.

Aston Martin ValkyrieZdroj: astonmartin.com

Aká je reálna hodnota týchto mašín? Ktorý je tvoj favorit? Zahlasuj v komentároch pod článkom! 

Zdroj: cars.usnews.com, victor-mochere.com

Najdrahšie autá sveta v roku 2021

11. Ferrari Pininfarina Sergio

12. Pagani Huayra BC

13. Mercedes-AMG One

14. Bugatti Chiron

15. Ferrari FXX-K

16. Ferrari LaFerrari Aperta

17. Lamborghini Sesto Elemento

18. Koenigsegg One

19. Zenvo TS1 GT

20. Ferrari LaFerrari

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Najdrahšie auto planéty: Čierne Bugatti delo za 16 800 000 €! Tento unikát prahne po pozornosti a palive. Extrémne sú nielen parametre a cena, ale aj...28. Apríl, 2021
02Lacnejšie ako Dacia, cena 9 999 €: Najlacnejšie EV v Európe!Hľadáš najdostupnejšie elektrické vozidlo na trhu? Litovský Nikrob = najlacnejší...4. Máj, 2021
03Lacná Dacia vs. drahší súper: Hyundai i20 vs. Sandero z RumunskaLacnejšia Dacia Sandero alebo výkonný Hyundai i20? Pozri si zaujímavý test nemeckej...30. Apríl, 2021