Toto auto má záruku 7 rokov bez obmedzenia km!

Kúpa nového auta je pre mnohých ohromným krokom a možno aj splnenie celoživotného sna mať aspoň raz novučičké a voňavé auto. Iste, ekonomicky je to nezmysel, nakoľko hneď po kúpe stráca takéto auto podstatnú časť zo svojej hodnoty. Na novom aute mnohí oceňujú práve záruku a tým istý pokoj na duši na pár najbližších rokov. Obvykle sa však stretávame s 2 ročnou, občas 3 ročnou zárukou. Existuje však automobilka, ktorá ju dáva výrazne, naozaj výrazne dlhšiu.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
19.12.2020
Diskusia:

Toto auto má záruku 7...

Auto-moto zaujímavosti

7 rokov záruka bez obmedzenia km, bláznovstvo?

Takéto podmienky záruky človek nenájde asi nikde, nie len vo svete automobilov. Iste, mnoho automobiliek vyrába autá absolútne skvelej kvality, ktoré vydržia bezproblémovo slúžiť celé roky. Lenže žiadna z nich nedáva svojim zákazníkom tak extrémne atraktívnu záruku. Kto si na to trúfol? Nie je to žiadna z prémiových automobiliek, ale značka Haval, ktorá o tom informovala na svojom portáli haval.com. Teraz sa podržte, ide o čínsku automobilku. Čínske autá boli pritom ešte nedávno vnímané ako totálne prepadáky a symbol nekvality. Dnes to však už neplatí, čo dokazuje aj sebavedomie automobilky Haval.

V dnešnej snahe získať zákazníka pristupujú automobilky často k neštandardným riešeniam. Jedným z nich je aj ponúknutie extrémne dlhej záruky. Automobilka Haval je pomerne veľkým globálnym hráčom, aj keď ste o nej ešte pravdepodobne nepočuli. Pôsobí nielen na domácom čínskom, ale aj ruskom či austrálskom trhu. A práve pre Austráliu si značka pripravila značne nadštandardnú záruku. Až 7 rokov bez obmedzenia km! Jedinou podmienkou je, že táto záruka platí len pre súkromných zákazníkov, pre komečné využitie neplatí. Haval podobnú záruku ponúkal už pred časom, šlo však len o dočasnú akciu. Teraz túto záruku ponúka bez obmedzenia a dokonca pre všetky svoje modely. Každopádne je to mimoriadne netypický krok ak by s takouto zárukou prišla nejaká automobilka na náš trh, iste by mala dostatok nových zákazníkov.

Automobilka Haval v Európe nepôsobí, no Rusko nie je až tak ďaleko. Aj tu sa snaží zaujať nadpriemernou zárukou, aj keď to nie je 7 rokov. Ide o záruku 5 rokov alebo prvých 200 000 km, čo je však taktiež mimoriadne atraktívne. Pri iných automobilkách si viete takúto záruku buď dokúpiť za brutálne príplatky, alebo sa to nedá vôbec. Uvidíme, či sa k podobne odvážnemu kroku uchýli v snahe získať zákazníka aj nejaká automobilka u nás.

Toto auto má záruku 7 rokov bez obmedzenia km!Zdroj: haval.com

Toto auto má záruku 7 rokov bez obmedzenia km!Zdroj: haval.com

Toto auto má záruku 7 rokov bez obmedzenia km!Zdroj: haval.com

Zdroj: haval.com

Zdroj foto: haval.com

Späť na magazín

Diskusia k článku