Toto auto stálo nové 47 000 €, dnes 420 €! Prečo?

To, že autá strácajú hodnotu raketovou rýchlosťou je dobre známa vec. Žiaľ to patrí ku kúpe nového auta. Niektoré strácajú hodnotu rýchlejšie, iné pomalšie. A niektoré extrémne rýchlo. To je prípad aj nasledovného auta, do ktorého všetci dávali veľké nádeje. Márne, po 5 rokoch sa prestalo vyrábať a dnes sa predáva v porovnaní s pôvodnou cenou za smiešne peniaze.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
13.01.2021
Diskusia:

Toto auto stálo nové 47...

Auto-moto zaujímavosti

Opel s ambíciami, predaje na dne

Opel Signum je názov, ktorý pravdepodobne ani nepoznáte. Šlo o zaujímavé auto, ktoré sa nedočkalo žiadaného komerčného úspechu. Na portáli mobile.de sa objavil kúsok za mimoriadne nízku cenu. Na tom by pri autách nebolo zas až tak nič zvláštne, lenže toto auto sa ako nové predávalo za výrazne vyššie peniaze.

Vyrobiť komfortný a rozmerný hatchbag. To je cieľ, ktorý si dnes žiadna automobilka nedá, nakoľko vie, že by sa dnes takéto auto nepredávalo. V roku 2003 si však Opel povedal, že to skúsi. Tým pokusom bol Opel Signum, rozmerné auto, ktoré bolo hatchbagom pre tých, ktorý chceli auto vyššej strednej triedy ale nechceli ani sedan ani kombi. Priestor aj výbava boli nadpriemerné, cestujúci vzadu dokonca mohli počúvať svoju hudbu po zapojení slúchadiel. Bohužiaľ toto auto neoslovilo starých zákazníkov a neprilákalo ani tých nových. A nepomohla ani možnosť mať pod kapotou naftové alebo benzínové 6 valcové motory. Rovnako interiér prieniesol nadpriemerný priestor, ani v kufri nebolo problémom preniesť hromadu batožiny. Čo toto auto zarezalo? Nízke predaje. Tie boli čiastočne zapríčenené aj dosť vysokou cenou, predsa len, Opel toto auto radil k prémiovým modelom. S 3 litrovým 6 valcovým motorom Opel Signum začínal na približne 47 000 €! Dnes sa s takýmto motorom dá nájsť aj do 700 €, ak by vám stačil 2,2 litrový 4 valcový motor, jeden je na predaj už za 420 €. Iste, má za sebou takmer 260 000 km, no sú pravdepodobne reálne. A hlavne cena tohto nedoceneného auta po rokoch padla na približne 1% z pôvodnej ceny!

Toto auto stálo nové 47 000 €, dnes 420 €! Prečo?Zdroj: mobile.de

Toto auto stálo nové 47 000 €, dnes 420 €! Prečo?Zdroj: mobile.de

Toto auto stálo nové 47 000 €, dnes 420 €! Prečo?Zdroj: mobile.de

Zdroj: mobile.de

Zdroj foto: mobile.de

Späť na magazín

Diskusia k článku