Trik ako ušetriť euro za parkovné nefunguje: Bohatý boxer zaplatí pokutu

Ak patríš medzi majiteľov luxusných mašín, peniaze na tvojom bankovom účte určite nechýbajú. Aj bohatí vodiči sa skúšajú vyhnúť plateniu parkovného.  Tento trik ako sa vyhnúť plateniu parkovného  zaručene nefunguje. Na čo doplatil známy boxer, majiteľ luxusného Bentley Continental GT v snahe ušetriť?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
18.08.2020
Diskusia:

Bohatý boxer doplatil na...

Auto-moto zaujímavosti

Ak patríš medzi majiteľov luxusných mašín, peniaze na tvojom bankovom účte určite nechýbajú. Aj bohatí vodiči sa skúšajú vyhnúť plateniu parkovného.  Tento trik ako sa vyhnúť plateniu parkovného  zaručene nefunguje.

Na čo doplatil známy boxer, majiteľ luxusného Bentley Continental GT za 180 000 eur?

Nikdy neskúšaj ušetriť na parkovnom

Ak chceš ušetriť, neskúšaj naivné techniky na ušetrenie pár drobných. Oplatí sa vyhnúť špekuláciám, inak dopadneš ako známy boxer, majiteľ drahého Bentley. Môže ťa to stáť viac ako niekoľko eur za parkovné. Na čo doplatil známy boxer, majiteľ luxusného Bentley Continental GT v hodnote 160 000 britských libier, v prepočte za približne  180 000 eur?

Bohatí vodiči neradi platia malé poplatky

V snahe vyhnúť sa zaplateniu vysokej pokuty sú vodiči veľmi vynaliezaví. O to viac však prekvapí, že rovnaké snahy vyvíjajú pri pokuse o nezaplatenie parkovacieho lístka za symbolických 90 centov. Radšej si priprav drobné. Tento príbeh sa stal hitom internetu po tom, čo kamery zachytili známeho boxera, Chrisa Eubanka pred luxusnou adresou svojho súkromného krajčíra.

Známy boxer doplatil za hlúpu snahu ušetriť

Pri odchode od svojho Bentley umiestnil za stierač malý papierik. To ešte nič nenasvedčovalo tomu, že by tak konal v snahe o ušetrenie pár drobných. Kuriózne odhalenie nastalo potom, čo sa k svojmu drahého vozidlu vrátil.

Majetný a pritom „škrob“

Ak si ideš dať ušiť oblek na mieru za poriadny balík peňazí,  asi ťa nenapadne podvádzať na parkovnom. To sa však nevoláš Chris Eubank. Poriadne hlúpy nápad mu k svojej reputácii nepridal. Po skončení svojej aktívnej kariéry svojich fanúšikov správaním nepotešil.

Bentley za 180 000 eur, šetrenie pár drobných

Chris aj napriek tomu, že patrí k najúspešnejším boxerským esám ľahkej váhy, konal nepochopiteľne. Na bankovom účte mu svieti extrémna suma. Ani to mu však nezabránilo k podvádzaniu zákona. Svojím konaním istotne nepotešil ani syna, ktorý sa v kariére posúva k otcovým úspechom.

Trik ako ušetriť euro za parkovné nefunguje: Bohatý boxer zaplatí pokutu

Mansory delo vs. pokuta za parkovné

Po tom, čo zavesil boxerskú kariéru na klinec, sa aktívne venuje móde. S tým ide ruka v ruke jeho vášeň pre luxusné automobily.  Bentley na obrázku dal „vylepšiť renomovaným úpravcom, firmou Mansory.

Starý trik nefunguje

Pri odchode od krajčíra v centre Londýna, boxer zaparkoval na platenom parkovacom mieste. Za okno auta vložil pokutový blok. Tento trik mal slúžil proti udeleniu pokuty. Parkovné v hodnote necelého eura nezaplatil. Prípadná hliadka vozidlo prehliadne s pocitom, že daný vodič už pokutu dostal od inej hliadky.

Pokuty podľa zárobku

Eubanka z tohto smiešneho a zbytočného priestupku usvedčili  fotografie. Po príchode k vozidlu sa dokonca snaží tváriť prekvapene, pri pohľade na pokutový blok. Za nezaplatenie symbolického parkovného v Savile Row, čelí omnoho vyššej pokute z dôvodu pokusu o podvod. Parkovanie v centre mesta by ho pritom pri hodinovom státí vyšlo na necelých 5 britských libier. Keďže sa zdržal len chvíľu, za parkovanie by dokonca nezaplatil viac ako 81 pencí, teda necelé 1 euro.

Problémy kvôli nezaplateniu 1 eura za parkovanie

Keďže použil formulár kopírujúci oficiálny dokument polície, môže za svoj hlúpy nápad zaplatiť poriadne štipľavú pokutu. Nebol prvým ani posledným majetným vodičom, ktorý sa snaží ušetriť tam, kde netreba. Aký je tvoj názor na smiešne pokusy o vyhnutie sa malým poplatkom? Je to náhoda, že sa o podobné príbehy postarajú takmer výlučne vodiči, u ktorých by si podobné správanie nečakal? Aký trest by si za toto konanie navrhol? Má zmysel kvalifikácie pokút na základe výšky zárobkov danej osoby?

Zdroj: https://www.thesun.co.uk/

Bohatý boxer doplatil na svoju snahu ušetriť na parkovnom

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Mustang delo na predaj: 650 koní, nájazd len 1 600 km!Väčšina automobilových skvostov, ktoré si zahrali v slávnych filmoch, cenovkou hrubo...8. August, 2020
02Video: Najväčší traktor na svete - Výmena pneumatík Ak patríš medzi skutočných automobilových fanúšikov, určite sa zaujímaš o najväčšie mašiny...6. August, 2020
03Nájazd len 31 900 km, mentolovo zelená: 17-ročné Audi za 39 999 €Audi RS6 C5 ponúka 3-priestorovú karosériu a excelentné parametre. 17-ročná legenda...16. August, 2020