Video: Nepripútaná posádka? Nemyslíš, zaplatíš!

Po zhliadnutí tohto videa prehodnotíte svoje názory na pripútanie. Názor, že sa jedná o krátku vzdialenosť alebo na zadných sedadlách to nie je dôležité neobstoja! Sledujte šokujúce video a zmeňte názor na bezpečnostné pásy!

rufus v Video sekcia
05.09.2014
Diskusia:

Video: Nepripútaná...

Video sekcia

Sadnúť si do auta a automaticky sa pripútať bezpečnostným pásom by sa malo stať zvykom pre každého vodiča, ale i spolujazdcov. Bezpečnostný pás a airbag vám pri dopravnej nehode zachráni život. Bez pásu vám môže airbag spôsobiť újmu na zdraví nezlúčiteľnú so životom.

Video: Nepripútaná posádka? Nemyslíš, zaplatíš!

Každý dvadsiaty piaty neprípútaný

Polícia počas poslednej celoeurópskej akcie na používanie bezpečnostných pásov zistila, že zo 41-tisíc skontrolovaných vodičov nebol pripútaný zhruba každý dvadsiaty piaty. Iné štatistiky dokonca uvádzajú, že bezpečnostné pásy považuje za nepotrebný doplnok auta každý desiaty vodič. 

Video: Nepripútaná posádka? Nemyslíš, zaplatíš!

Ak nie ste pripútaný, ani airbag neplní svoj účel. Ak máte automobil s airbagmi a nepripútate sa, v lepšom prípade skončíte s otrasom mozgu.

Video: Nepripútaná posádka? Nemyslíš, zaplatíš!

Video: Nepripútaná posádka? Nemyslíš, zaplatíš!

Pripútať by ste sa mali aj na zadných sedadlách. Ak tak neurobíte, náraz vás vymrští dopredu, môžete dokonca zabiť nielen seba, ale aj ľudí sediacich na predných sedadlách! Sledujte video a zmeňte názor na bezpečnostné pásy!

Video: Fatálne dôsledky nepríputaného spolujazdca

Hranica medzi smrťou a prežitím

V mnohých prípadoch je namieste tvrdiť, že bezpečnostný pás je hranicou medzi smrťou a prežitím. Ak idú dve autá rýchlosťou 50 km/h, vodič, ktorý nebol pripútaný dopadne pravdepodobne veľmi zle, nemusí prežiť náraz. Ďalšie video presvedčí o potrebe pripútania asi každého... 

Video: Presvedčí vašich spolujazdcov aby sa pripútali

Rozširujúce video

Zmena názoru na bezpečnostné pásy je nutná!

Pozornosť si zaslúži aj preprava zvierat. Nezaistený pes môže preraziť čelné sklo a doslova vyletieť z vozidla na vozovku. Takéto riziká môžu byť smrteľné nielen pre zviera, ale aj pre ostatných pasažierov. Špeciálnu skupinu tvorí preprava detí. O tej si povieme nabudúce. Zmenil sa váš názor na bezpečnostné pásy? Ak sa nepripútate, hrozí vám od polície pokuta. Cena za nedisciplinovanosť však môže byť ešte vyššia. Neveríte? Zaplatíte vlastným životom! 

Video: Nepripútaná posádka? Nemyslíš, zaplatíš!

zdroj: škoda.cz, shuterstock.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Renaultsport R.S.01: Kópia R8-čky alebo obeť dizajnu?O koncepte Renaultsport R.S. 01 sa veľa hovorí, niet sa čomu čudovať, jedná sa skutočne o...2. September, 2014
02Video: Brutálny drag race starého Fiatu 126Chcete zažiť niečo nevídané? Vložte V8-čkový motor s výkonom 650 koní do starého Fiatu 126!...3. September, 2014
03Video: Ako sa jazdí bez volantu?Na prvý pohľad to vypadá na kľudnú jazdu autobusom, občas sa stáva, že majú preťažené...4. September, 2014