Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Video: Nikdy nejazdi s nasadenou papučou na aute!

Partia tínedžerov skúša odolnosť nasadenej policajnej papuče. Po namontovaní zariadenia rozhodne neštartuj a neskúšaj odísť! Výsledok poškodenia ich nepríjemne prekvapil. Sleduj video.

rufus v Video sekcia
30.03.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: youtube.com/Viral Hog

Video: Ako sa (ne)zbaviť...

Video sekcia

Ako dôkaz slúži toto video. Skupinka kamarátov si nedala povedať a vyskúšala s vozidlom odísť aj s nasadenou papučou. Ako to dopadlo? Sleduj video, nebudeš veriť vlastným očiam.

Blokovacie zariadenie na kolese - Nikdy nejazdi s nasadenou papučou na aute!Zdroj: youtube.com/TomoNews US

Blokovacie zariadenie na kolese

Nikdy nepodceňuj vážnosť situácie, keď ti príslušníci policajného zboru znemožnia jazdu a nasadia na auto papuču. Toto zariadenie sa za žiadnych okolností nesnaž odstrániť. Neodborná manipulácia môže vozidlo poriadne poškodiť.

Policajná papuča vs. iné tresty

Príslušníci mestskej polície by mohli rozprávať príhody a skúseností s reakciami majiteľov áut, keď zistili, že z miesta bez ich intervencie a zaplatenia pokuty neodídu. Vodiči, ktorí spáchali priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, dnes čelia čoraz častejšie peňažným trestom. Pokuty stále viac chodia poštou a staré dobré platenie na mieste, aj zásahy s intervenciou hliadky, sa z ciest vytrácajú.

Blokovacie zariadenie na kolese - Nikdy nejazdi s nasadenou papučou na aute!Zdroj: youtube.com/Viral Hog

Trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov

Vodiči, ktorí zariadenie z kolesa svojvoľne odstránia často vôbec netušia, že sa dopúšťajú prečinu útoku na orgán verejnej moci podľa §321 ods. 1 Trestného zákona. Páchateľ svojvoľným odstránením technického zariadenia na zabránenie odjazdu motorového prostriedku použil násilie v úmysle pôsobiť na výkon právomoci orgánu verejnej moci, za čo páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

Nikdy nejazdi s nasadenou papučou na aute!

Každé osadenie blokovacieho zariadenia sa spája so zaznamenaním údajov o vozidle, čase a mieste namontovania, zaznamenáva sa priestupok, ktorého sa vodič dopustil a súčasťou záznamu je fotodokumentácia. Je nemožné vysporiadať sa so situáciou inak ako oficiálnym spôsobom. Mladícka nerozvážnosť, hlúposť alebo rebelstvo. Čokoľvek stálo za týmto prípadom, mladíci svoje rozhodnutie určite oľutovali.

Záznam z kamery

Aby záznamov nebolo málo, s počtom kamier, ktoré sú osadené v mestách, je veľmi pravdepodobné, že sa pri tomto čine ocitnete na niektorom kamerovom zázname. Osoby, ktoré demontujú blokovacie zariadenie z kolesa bez prítomnosti príslušníkov polície si zahrávajú a riskujú minimálne tučnú pokutu.

Trestné stíhanie a súd

Poškodenie, zničenie s následným odcudzením samotného technického prostriedku sa trestá a k obvineniam pribudnú už spomínané závažné priestupky ako prečin útoku na orgán verejnej moci. Osoby na videu boli obvinené z poškodenia majetku mesta a riskovali trestné stíhanie a potrestanie súdom.

Blokovacie zariadenie na kolese - Nikdy nejazdi s nasadenou papučou na aute!Zdroj: quora.com

Jediné účinné riešenie = volaj 159

V prípade, že nebudeš rešpektovať zákaz státia a zastavenia, riskuješ nepríjemnosti a okrem finančnej pokuty aj stratu času z následného odstraňovania papuče za prítomnosti policajtov. Toto video je výzvou pre všetkých vodičov, aby sa nesnažili demontovať blokovacie zariadenie z kolesa vo vlastnej réžii. V prípade spáchania priestupku a nájdení tohto technického zariadenia na kolese vozidla, existuje jediné riešenie. Čím skôr volaj č. 159 a neskúšaj žiadne pochybné riešenia, ktoré už taktiež boli zaznamenané ako neúčinné. Dnešní hlavní aktéri si s funkčným riešením nelámali hlavu, pravdepodobne len chceli natočiť zaujímavé video. To jediné sa im podarilo. Nikdy nejazdi s nasadenou papučou na aute!

Zdroj: autorecent.com, FB Mestská Polícia Banská Bystrica 

Blokovacie zariadenie na kolese - papuča

Video: Nikdy nejazdi s nasadenou papučou na aute!

Video: Ako sa (ne)zbaviť papuče?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Hennessey beštia dá 437 km/h! Pokorí 500 km/h?Hennessey Venom F5 beštia dá 437 km/h! Pokorí aj 500 km/h? Na základe parametrov ide...26. Marec, 2022
02Škoda Octavia Combi: Top stav pri nájazde 537 000 km!Škoda Octavia III combi najazdila za 7 a pol roka slušný počet kilometrov. Napriek tomu...20. Marec, 2022
03Najbezpečnejšie autá roku 2021: Exceluje Škoda, prepadákom je Dacia! Medzi víťazmi populárnych testov Euro NCAP exceluje značka z Mladej Boleslavy! Po...12. Marec, 2022