Video: Ostrý test Octavie 1. generácie!

Jednou z najzaujímavejších častí príchodu nového automobilu je prvé testovania na trati. Octavia patrí medzi najpočetnejšie zastúpené modely na trhu. Pozri si ako sa testovala populárna Škoda Octavia prvej generácie! Sleduj zaujímavý test stálice našich ciest vo videu!

rufus v Video sekcia
09.04.2016
Diskusia:

Video: Ako sa testovala...

Video sekcia

Zaujímavý test stálice našich ciest

Jednou z najzaujímavejších častí príchodu nového automobilu je prvé testovania na trati. Octavia patrí medzi najpočetnejšie zastúpené modely na trhu. Pozri si ako sa testovala populárna Škoda Octavia prvej generácie!

Zložité testovanie

Už pri vývoji prechádzajú jednotlivé modely vlnou zložitých a podrobných testovaní. Testuje sa nielen z dôvodu bezpečnosti. Na testoch je najzaujímavejšie samotné predstavenie modelu v skutočných podmienkach. Veď ako možno lepšie posúdiť jazdné vlastnosti ako na vlastné oči? Veľká časť testov prebieha už počas vývoja modelu, len zriedka sa objavia na internete. Ešte výnimočnejšie je mať možnosť pozrieť si testovanie staršieho vozidla z doby jeho uvedenia na trh.

Dôležitá skúška pre automobilku

Octavia prvej generácie patrí medzi tie modely, ktoré prerazili a ovplyvnili vývoj automobilky. „Jednotková“ Octavia sa narodila 5 rokov po začatí spolupráce Škodovky  a Volkswagenu. Pre automobilku sa stala kľúčovým modelom, ktorý sa teší veľkej popularite dodnes. Čo sa tomuto modelu podarilo bolo výsledkom pokusu o spoluprácu, ktorý sa mohol stať fiaskom alebo úspechom. Našťastie pre automobilku sa kooperácia Škody a VW ukázala ako výborný a premyslený ťah.

Čo dokáže Octavia 1. generácie? 

Aj keď samotný záznam je len zostrihom a nejedná sa o záznam z celého priebehu testov, podrobenie kultovej Octavie rôznym prekážkam a výzvam je skutočne zaujímavým videom! Posúď sám a presvedči sa o kvalitách Octavie 1. generácie na vlastné oči. Sleduj zaujímavý test stálice našich ciest vo videu na konci článku!

Zdroj foto: Rovnaký ako na konci článku

Zdroj: youtube.com

Testovanie Octavie 1. generácie

Video: Ako sa testovala Octavia 1. generácie?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Pre náročných: Upravená Škoda RS s výkonom 400-koní!Ponuka Škody je naozaj široká. Dá sa povedať, že si v nej svoje nájde väčšina záujemcov....8. Apríl, 2016
02Video: Skateboarding s Range Roverom Evoque!Range Rover Evoque je najhustejšie zastúpený vo veľkých mestách, akoby sa zabúdalo na jeho...3. Apríl, 2016
03Video: Králi offroadu z Ruska!Keď je reč o impozantných vodičských výkonoch v teréne, väčšinou prídu na rad špeciálne a...7. Apríl, 2016