Video: Prvá smrteľná nehoda autonómneho riadenia!

Prvá tragická nehoda spôsobená samoriadiacim vozidlom je tu! Smrteľná nehoda autonómneho riadenia bola zaznamenaná na videu. Samoriadiacie Uber vozidlo zabilo chodkyňu. Nasledujúce zábery nie sú určené pre slabšie povahy. 

rufus v Video sekcia
02.04.2018
Diskusia:

Video: Prvá smrteľná...

Video sekcia

Americká Polícia na internete uverejnila video záznam prvej smrteľnej nehody samoriadiaceho vozidla. Čo sa stalo pred nehodou? Dalo sa nehode zabrániť?

Prvá smrteľná nehoda autonómneho riadenia! Zdroj: vox-cdn.com

Kolízia SUV s chodcom

Kolízia autonómneho SUV a chodkyne s bicyklom, prechádzajúcej cez cestu, skončila tragicky. 49-ročná Elaine Herzberg v nemocnici podľahla zraneniam spôsobeným pri zrážke so samoriadiacim Uber vozidlom. Pri prevoze do nemocnice zomrela. Nehoda sa stala v Tempe v štáte Arizona.

Prvá smrteľná nehoda autonómneho riadenia! Zdroj: thetelegram.com

Zákaz testovania autonómnych vozidiel

Video je z aktuálnej nehody, ktorá sa stala pred vyše týždňom, 18. marca. Píšu a informujú o nej viaceré svetové médiá. Kritika zo strany odporcov samoriadiacich vozidiel a technológií je smerovaná k zákazu testovania autonómneho riadenia v premávke. Ako to dopadne? Čo si o vozidlách bez vodičov myslíš ty?

Prvá smrteľná nehoda autonómneho riadenia! Zdroj: media.localsyr.com

Bezpečnosť samoriadiaceho riadenia

Spoločnosť Uber sa k incidentu vyjadrila na Twitteri. "Naša hlboká ľútosť a úprimná sústrasť patrí rodine obete. Plne spolupracujeme s políciou mesta Tempa a miestnymi orgánmi, aby vyšetrili túto nehodu." Bez výsledkov vykonanej expertízy nie je možné potvrdiť, kto je vinníkom nehody a či ide o zlyhanie samoriadiaceho vozidla.

Prvá smrteľná nehoda autonómneho riadenia! Zábery nie sú vhodné pre slabšie povahy!Zdroj: media.npr.org

Video záznam z nehody

Nehoda otvorila veľkú vlnu diskusie o bezpečnosti tohto zložitého systému riadenia. Video zachytáva posledné momenty tesne pred kolíziou. Zábery nie sú vhodné pre slabšie povahy. Sleduj video.

Prvá smrteľná nehoda samoriadiaceho vozidla!Zdroj: vox-cdn.com" data-chorus-optimize-field="main_image" data-cid="site/dynamic_size_image-1521981334_5575_132157" data-cdata="{

Zdroj: bloomberg.com, theverge.com, americanactionnews.com. thetelegram.com

Video: Prvá smrteľná nehoda autonómneho riadenia!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: 4x4 Ford Bronco - na predaj za facku / len 380 €!Ford Bronco za menej ako 500€? Na internete môžeš kúpiť Ford Bronco za 470 amerických...12. Apríl, 2018
0215 nikdy nekupuj jazdených áut: Pohorel Volkswagen, BMW aj Kia!Aj Volvo našlo svoje miesto v rebríčku problémových modelov! Ktoré modely, od inak...22. Marec, 2018
03Škoda Octavia vRS Estate za menej ako 5 000€! Top stav, nájazd len 81 000 km, silný motor a skvelá cena ako bonus! Nie je to žiaden...6. Marec, 2018