Video: Range Roverom po papierovom moste!

Pri príležitosti 45. výročia kultového vozidla, nesúceho označenie Range Rover, sme sa dočkali netradičnej stavby. Automobilka si pre verejnosť pripravila prekvapenie. V Číne postavila most z netradičného materiálu. Podarilo sa Range Roveru prejsť po papierovom moste? Prejsť Range Roverom po papierovom moste, to chce odvahu! Sleduj video! 

rufus v Video sekcia
25.11.2015
Diskusia:

Video: Range Roverom po...

Video sekcia

Oslava 45. výročia Range Rover

Range Rover je veľký luxusný automobil typu SUV s pohonom 4x4. Britská automobilka Land Rover ho začala vyrábať v roku 1970. Vyrába sa v 5-dverovej verzií s výnimkou prvej generácie, ktorá bola dostupná aj v 3-dverovom prevedení.  Okrem klasickej verzie sa Range Rover od tretej generácie vyrába aj vo verzií Range Rover Sport a od roku 2011 je vyrábaný aj "zmenšený model" Range Rover Evoque. Ten však zo základného Range Roveru technicky nevychádza. 

Oslava 45. narodenín Range RoveruZdroj: landrover.com

Oslava 45. výročia

Range Rover býva mnohými označovaný ako najprestížnejší model automobilky. Pri príležitosti 45. výročia kultového vozidla nesúceho označenie Range Rover, sme sa dočkali netradičnej stavby. Automobilka si pre verejnosť pripravila prekvapenie. V Číne postavila most z netradičného materiálu.

Oslava 45. narodenín Range RoveruZdroj: landrover.com

Most z netradičného materiálu

Automobilka v čínskom meste Su-čou vybudovala 5 metrov dlhý most na ktorého výrobu bol použitý len papier! Dokonca pri výrobe nebolo použité ani lepidlo, skrutky alebo iný spojovací materiál! Celková stavba mosta trvala 3 dni. Dostať "kolos" do vzduchu na "papier" nebolo vôbec jednoduché. Okrem mnohých vlastností použitého papiera, musela byť dodržaná vyhovujúca tvarová línia a taktiež dostačujúca hrúbka materiálu. 

Oslava 45. narodenín Range RoveruZdroj: landrover.com

Príprava projektu Zdroj: landrover.com

Ako dostať Range Rover na most?

Aj keď má súčasná generácia Range Roveru oveľa nižšiu hmotnosť v porovnaní s predchodcom, táto stavba bola pre automobilku veľkou výzvou. Stále hovoríme o poriadnej váhe, ktorú bolo treba dostať cez papierovú konštrukciu!

Oslava 45. narodenín Range RoveruZdroj: landrover.com

Oslava 45. narodenín Range RoveruZdroj: landrover.com

Inteligentná 4WD technológia a ľahká hliníková konštrukcia

K tomu, aby celý projekt bolo možné uskutočniť, prispela aj inteligentné 4WD terénna technológia a ľahká hliníková konštrukcia Range Roveru. Za dodržania viacerých prísnych okolností bol teda jeho prejazd po papierovom moste možný. Neveríš, že je možné po výlučne papierovom moste prejsť skutočným Range Roverom? Sleduj video!

Video: Oslava 45. narodením Range Roveru

Chce to odvahu!

Aj keď znie celý projekt reálne, s nájdením prípadného testovacieho jazdca môže byť problém. Stále totiž hovoríme o moste vyrobenom z papiera. Trúfol by si si prejsť Range Roverom po papierovom moste? Chce to odvahu! 

Oslava 45. narodenín Range RoveruZdroj: landrover.com

zdroj: inautonews.com, landrover.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Nikdy neštartuj motocykel v interiéri!Koľkí z nás túžobne snívajú o novom dvojkolesovom "tátošovi?" Predstavte si, že sa vám...19. November, 2015
02Video: Smart ForTwo Offroad!Na internete sa nedávno objavila kompilácia Smart Fortwo Offroad, ktorá opäť otvorila...21. November, 2015
03Video: Reakcia bábätka na výkon 600-koňovej Toyoty Supra!Keď vau je prvé slovo! Tak by sa dalo nazvať video jedného z najmladších fanúšikov...20. November, 2015