Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Video: Škoda Octavia 2,0 TDI na nemeckej diaľnici!

Neobmedzená rýchlosť. Zatiaľ nedostupný sen na cestách, ktorý burcuje mnohých k skúšaniu rýchlostných limitov áut. Kde otestovať maximálnu rýchlosť lepšie ako na nemeckej diaľnici? Sleduj, čo dokáže Škoda Octavia iV. Staré dobré 2.0 TDI nesklame!rufus v Video sekcia
14.09.2022
Diskusia:
Zdroj: Top Speed Brothers@Youtube

Video: Čo dokáže Škoda...

Video sekcia

Octavia IV 2,0 TDI. Bežný automobil, ktorý na našich cestách nie je problém stretnúť. Na úseku diaľnice s benevolentnejšou rýchlosťou sa mení na pretekársku šelmu s parametrami, ktoré chceš vidieť v akcii!

Škoda Octavia 2.0 TDIAni vrchol ani podpriemer ponuky. To je Škoda Octavia s motorom 2,0 TDI s výkonom 150 koní. Pre skutočne odhodlaných vodičov je v ponuke aj 200-koňový motor RS TDI. O tom, že 150-koňová verzia dokáže zaujať promenádou na nemeckej diaľnici nesnívala ani ona sama. A predsa.Video: Škoda Octavia 2,0 TDI na nemeckej diaľnici!Zdroj: skoda-storyboard.com" />Ani vrchol ani podpriemer ponuky. To je Škoda Octavia s motorom 2,0 TDI s výkonom 150 koní. Pre skutočne odhodlaných vodičov je v ponuke aj 200-koňový motor RS TDI. O tom, že 150-koňová verzia dokáže zaujať promenádou na nemeckej diaľnici nesnívala ani ona sama. A predsa.Video: Škoda Octavia 2,0 TDI na nemeckej diaľnici!</span></span></span></p><div id='div-gpt-ad-autobazar-eu-mobile-mobile-inline' style=

Tento automobil nie je najlacnejší a postavenie dokazuje aj výkonom v dnešnom teste. Je sa na čo pozerať. A to vôbec nemožno hovoriť o nadpriemernom výkone. Ak zvažuješ kúpu Škody, určte si u nás pozri aj ponuku jazdených áut  s motorom 1,5 TSI.  

To, čo predviedli hlavní aktéri YouTube kanála Top Speed Brothers, si nenechaj ujsť.  Obyčajná Octavia IV s motorom 2,0 TDI ti dokáže, že nie je tak obyčajná.  Takže poďme na to. Rýchlosť 170 km/h je fajn. 200 km/h svieti na tachometri takmer okamžite a táto mašina si poradí s prehľadom  aj s rýchlosťou 220 km/h! Možno dokáže aj omnoho viac. Ale to už lepšie demonštrujú pohyblivé obrázky.

Ďalšie prekvapenie? Spotreba. S ohľadom na dosiahnutú rýchlosť, nemá v súboji s iným druhom pohonu súceho rivala. Iné diesely si s rastúcou rýchlosťou počínajú horšie. Akcelerácia na 220 km/h berie vozidlo na úroveň spotreby okolo 14 litrov nafty na 100 km. To je celkom málo s ohľadom na šialené divadlo a rýchlosť, akú dokázalo zo seba dostať. 

Škoda Octavia 2.0 TDIZdroj: youtube.com/Top Speed Brothers

Tento výkon pritom dokáže Octavia absolvovať ako relatívne tichý hráč. Hlukomer je takmer nečinný. Vôbec nie je počuť vyššie tóny, ktoré sú charakteristické diesel. Vodič bude skôr vnímať hluk od kolies a zvuky z okolia.

Pri hľadaní konkurencie sa vôbec netreba pozerať na elektrické autá. Tie s rýchlosťou 200 km/h nemusia úplne počítať. Škoda Octavia 2,0 TDI okrem toho zvládne prejsť trasu s dĺžkou 300 km na jediné natankovanie. V tomto prípade už za 5 minút dokáže opäť vyraziť na cestu.

S ohľadom na spotrebu možno rátať s výraznou pomocou reálnej rýchlosti. Pri jazde v rýchlosti 180 km/h už spotreba klesá na polovicu spomínaného výkonu, pričom sa zdvojnásobí dojazd. Výrazným nedostatkom môže byť  cena, ktorá znamená pre zákazníka povinnosť zaplatiť 27 900 eur.

Príplatková verzia i 1,5 TSI s rovnakým výkonom si vypýta z rozpočtu 2 000 eur. Čo z toho vyplýva? Toto nie je obyčajný automobil. Ak si to myslíš, vráť sa k hlavným bodom článku. Ak si myslíš, že sa jedná o obyčajný automobil, zbystri pozornosť. To, čo prevedie táto mašina na „autobahne“ doslova berie dych. 

Ikona našich ciest nemohla lepšie predviesť svoje kvality. Ako hodnotíš výkon starej dobrej Škody Octavia na nemeckej diaľnici? Sleduj video z testovania na nemeckej diaľnici. Skvelé parametre a šialená využiteľnosť robia z tejto ikony našich ciest nesmrteľný artikel. Podeľ sa  s nami o svoje skúsenosti z jazdenia s ňou.

Zdroj: Top Speed Brothers@Youtube

Video: Čo dokáže Škoda Octavia 2.0 TDI na nemeckej diaľnici?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Dokáže BMW driftovať ako Mercedes AMG?To, čo dokáže "áemgéčko" je vysoká škola driftu. Ako sa s touto výzvou vysporiada menší...10. September, 2022
02VW Lamando L: Superb za menej za 22 000 eurVozidlo zaujímavých rozmerov s dobrou cenou?  Viac ako zaručená pozornosť publika. Na trhu...12. September, 2022
03Bugatti Spartacus: SUV gladiátor s vesmírnou aerodynamikou!Bugatti Spartacus je elektrické SUV s 3D úpravou karosérie, ktorá berie dych! Óda na...8. September, 2022