Video špeciál: Je filter DPF naozaj časovanou bombou naftových motorov?

V dnešnom videu sa podrobne pozrieme na tému časticového filtra DPF v naftových motoroch (Diesel particulate filter). Aká je jeho úloha, ako sa starať o motor a jazdiť s autom, aby ste predišli upchávaniu filtra, ale aj ako sa dá po jeho upchatí čistiť a koľko také čistenie stojí?

Michal Karpat v Auto-moto zaujímavosti
21.04.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Video špeciál: Je filter...

Auto-moto zaujímavosti

Vedeli ste napríklad, že kondícia filtra je odrazom všetkých ostatných súčastí motora? Keďže je na konci výfukovej sústavy a odnesie si všetko čo je na motore zlé, alebo nie úplne ideálne. Jeho životnosť vie dokonca ovplyvniť aj kvalita a množstvo nafty v nádrži.

Filter DPF je ľudovo povedané lapač nečistôt vznikajúcich pri spaľovaní nafty a jeho úlohou je čistiť výfukové plyny o sadze alebo spaliny, ktoré sú väčšie a prirodzene sa v ňom zachytávajú. Následne sa stará o to, aby sa tieto spaliny vyčistili vyhorením a tento proces sa neustále opakuje. Filter sa pravidelne zapĺňa, čistí a zapĺňa. Čo mu však pri tomto procese škodí? Ako mu uľahčiť život aby vydržal čo najdlhšie? Aké druhy filtrov DPF poznáme a aká je vlastne životnosť filtra DPF? Prípadne o koľko mu vedia predĺžiť život vyčistením vo firme DPF PRO? Najnovšie sa kvôli emisiám montujú časticové filtre už aj do benzínových vozidiel. Aká je skúsenosť s nimi?

To všetko sa dozviete v dnešnom videu.

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video špeciál: Pro-Detail studio - Všetko čo ste chceli vedieť o auto detailinguDnes vás zavedieme na návštevu do Ružomberka, za Erikom Gajdošom, ktorý sa už viac ako...15. Marec, 2021
02Videošpeciál: Veteranparking - Parkovanie pre vášho veterána alebo youngtimera s dušou Vlastníte vzácneho veterána alebo youngtimera, prípadne uvažujete nad takouto investíciou,...29. Marec, 2021