Video: Trest za vybrzďovanie - Nikdy neprovokuj vodiča kamiónu!

Či už to nazveme zákon akcie a reakcie alebo karma, existujú sily, ktoré sa postarajú o adekvátny trest! Sleduj video, nezodpovedný vodič dostal, čo si zaslúžil. Celá situácia mohla skončiť kolíziou s tragickým výsledkom. Nestalo sa. Karma funguje! 

rufus v Video sekcia
24.01.2022
Diskusia:
Zdroj: youtube.com/Dashcam Driving Daily

Video: Nikdy neprovokuj...

Video sekcia

Vodič kamiónu skutočne konal najlepšie ako mohol, celá situácia mohla skončiť kolíziou s tragickým výsledkom. Tento prípad arogantného vodiča nemohol mať lepší koniec. 

Ford Mondeo, nebezpečné vybrzďovanie vs. trestZdroj: youtube.com/Dashcam Driving Daily

Nebezpečné vybrzďovanie vs. zákon akcie a reakcie

Na cestách sa stretávame so skutočne skúsenými vodičmi, ktorých umenie za volantom je hodné obdivu. Ďalej tu máme vodičov, ktorí ignorujú bezpečnostné vzdialenosti, nedodržiavajú odstup, tlačia sa na ostatných vodičov a predbiehajú iné vozidlá v tých najnebezpečnejších úsekoch. Možno to znie banálne, ale neexistuje ľahší spôsob ako sa dostať na onen svet. Ponáhľanie sa je jedným z najrizikovejších faktorov správania sa vodičov na cestách. Každoročne v dôsledku ponáhľania sa zahynú na cestách vodiči, ktorí inak mohli bezpečne doraziť domov k rodinám.

Ford Mondeo, nebezpečné vybrzďovanie kamióna vs. trestZdroj: youtube.com/Dashcam Driving Daily

Nebezpečné správanie na cestách

Ešte vyšším stupňom nebezpečenstva sa vyznačuje technika známa ako vybrzďovanie. Toto nebezpečné správanie môže za väčšinu nehôd, ktoré sa nemuseli skončiť haváriou, ak by vodič nevybrzďoval auto idúce za ním. Povieš si, že vybrzďovanie sa týka majiteľov väčších a odolnejších áut? Ani omylom. Najčastejšie vybrzďujú majitelia osobných áut menšej veľkosti ako hlavný aktér dnešného videa. Zo záberov nie je jasné, čo predchádzalo tejto situácii, možno vodič kamiónu predtým Ford Mondeo ohrozil, v každom prípade, cesta nie je priestor na vracanie si príučiek. Veľmi ľahko sa takéto dokazovanie a vybavovanie účtov môže skončiť tragicky.

Aký trest by si za agresívne predbiehanie a vybrzďovanie navrhol ty?Zdroj: youtube.com/Dashcam Driving Daily

Aký trest?

Zatiaľ, čo táto situácia neskončila tragédiou a vodič kamióna mal čo robiť, aby zabrzdil, len pár stoviek metrov ďalej si ho už „prebrali“ policajti na motocykloch. Ani nestihol dokončiť gesto smerované na vodiča kamiónu a muži zákona si ho už „posúvali“ do odbočovacieho pruhu s výzvou k zastaveniu. Vo videu možno počuť neskrývanú radosť vodiča kamiónu, ktorý sa kvôli arogantnému vodičovi na Ford Mondeo len o kúsok vyhol kolízii. Raz a navždy, treba toto správanie odsúdiť a vodičom za vybrzďovanie dávať najtvrdšie tresty. Aký trest by si za agresívne predbiehanie a vybrzďovanie navrhol ty?

Zdroj: YouTube kanál Dashcam Driving Daily

Nebezpečné vybrzďovanie vs. trest

Video: Nikdy neprovokuj vodiča kamiónu!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Vodička opitá na mol: Po zrážke nafúkala 5 promile!Po svojej spanilej jazde nafúkala 35-ročná vodička až 5 promile alkoholu v dychu! Aký trest...22. Január, 2022
02Koniec neodborných opráv: Po nehode opravy už len v servise! Koniec neodborných opráv bŕzd, riadenia. Okrem spomenutých častí už nebude možné bez...20. Január, 2022