Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Vylepšený Hyundai Bayon útočí na náš trh, vieme aj ceny

Hyundai Bayon stále nedávno dokázal ponúknuť menšiu alternatívu ako je Kona. Môže za to aj fakt, že Kona sa zväčšila. Model Bayon sa stal úplne základným stavebným kameňom ponuky crossoverov kórejskej automobilky. Je nastavený pre segment B a patrí na jeho úplný začiatok.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
31.05.2024
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Hyundai

Vylepšený Hyundai Bayon...

Auto-moto zaujímavosti

Pri modernizácii sa zmenili črty dizajnu prednej časti opticky rozširujúce celé auto. Nové farby a nové disky kolies sú asi štandardom pri každej modernizácii, ale vnútri pribudne nové ambientné podsvietenie, či integrovaná navigácia v štandardnej výbave. Po predstavení, začiatkom roka, sa tento vylepšený model, taký baby Tucson dostáva už aj do ponuky predajcov. Na výber bude z dvoch agregátov a troch stupňov výbavy.

Ponuka motorov bude obsahovať stále základný atmosférický 1,2-litrový štvorvalec, ktorý bude mať päťstupňovú mechanickú prevodovku a výkon 58 kW (79 k). S ním malé auto dokáže zvládnuť stovku za 14,2 sekundy a v kombinovanom cykle vie jazdiť medzi 5,6 až 5,7 litrami benzínu na 100 km. Prevádzková hmotnosť má byť do 1 200 kg. Objem batožinového priestoru sa nemení, ostáva stále rovnakých 411 litrov v základnom prevedení a zaujímavým faktom je aj svetlá výška podvozku až 165 mm.

Vylepšený Hyundai Bayon útočí na náš trh, vieme aj cenyZdroj: Hyundai

Druhým motorom do partie bude litrový trojvalec s prepĺňaním a dvomi možnosťami. S manuálnou šesťstupňovou prevodovku bude mať výkon 73,5 kW (100 k), ale krútiaci moment iba 172 Newton metrov. Sedemstupňová dvojspojková automatická prevodovka ostáva pri rovnakom výkone, ale krútiaci moment je posunutý na 200 Newton metrov. Takže si asi myslíte, že práve automat bude najdynamickejšiou verziou. Ale mýlite sa. Zrýchlenie s manuálom na stovku bude za 11,3 sekundy, ale s automatom trvá až 12,4 sekundy. Automat má však výhodu v spotrebe nižšej o 1 deci v priemere. No a teraz sa pozrime na výbavy.

Bayon Comfort

Úplne základná výbava stojí s atmosférickým motorom 16 790 €, po odrátaní aktuálneho akciového bonusu v sume 1 500 € pre všetky verzie Hyundaiu Bayon. S príplatkom 900 € získate litrový trojvalec a ak chcete automat, tak ten stojí 19 440 €. Už základná výbava Comfort však prináša zaujímavé prvky. Nebudeme teraz hovoriť o nárazníkoch vo farbe vozidla, dôležitejšie je, že štandardne sú LED denné svetlá a predné hmlové svetlomety. Z výbaví, bezpečnostnej, prichádza ABS, multikolízna brzda, ale aj stabilizačný systém a 8 airbagov. Podľa nariadení Európskej únie je nutné mať aj systém automatického tiesňového volania, ktorý Bayon predvádza tiež. Dokonca má aj monitorovanie tlaku v pneumatikách GPS a úchyty na detskú sedačku isofix.

Hyundai Bayon ComfortZdroj: Hyundai

V štandardnej výbave je aj posilňovač riadenia, čo nikoho neprekvapí, ale výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča úplným štandardom v triede nie je. Takisto nie je štandardom, ale Bayon to má, kožený volant a hlavica radiacej páky. Hyundai nezabudol ani na lakťovú opierku, tónované skla, palubný počítač a digitálnu prístrojovú dosku s centrálnym 4,2 palcovým displejom. Úplný základ predvádza manuálnu klimatizáciu a tempomat s obmedzovačom rýchlosti. Informačno-zábavný systém funguje s displejom s uhlopriečkou 10,25 palca a možnosťou zrkadlenia mobilných zariadení. Sústava reproduktorov bude mať 6 kúskov, z ktorých môžete počúvať aj telefonovanie cez Bluetooth. Hyundai tejto výbave nadelil aj cúvaciu kameru. V základnej výbave Bayonu je tiež 5 rokov záruky, bez obmedzenia kilometrov.

Základná výbava Comfort môže byť rozšírená o Design pack so 16-palcovými zliatinovými diskami kolies za 500 €, alebo o Winter park, ktorý pridáva, za rovnakú sumu, vyhrievané predné sedadlá a vyhrievaný veniec volantu.

Bayon Family

Výbava Family pre Bayon prináša väčšie pneumatiky s priemerom 16 palcov a rozmerom 195/55, ale aj zliatinové disky. Po vzore väčšej Kony bude mať táto výbava aj súvislú svetelnú lištu denného svietenia. Ak si vyberiete výbavu Family s litrovým trojvalcom, získate aj Full LED svetlomety so statickým prisvecovaním do zákrut. Pred vodičom už bude prístrojová doska Supervision s druhým displejom s uhlopriečkou 10,25 palca. No a do základu pribudne aj balík Winter, ktorý kombinuje vyhrievané predné sedadlá a vyhrievaný volant. Spätné zrkadlá sú elektricky sklopné a štandardom pre Family už bude aj automatická klimatizácia. Príplatok za výbavu Family je 1 800 €, čo znamená, pre ideálny motor, pre litrový trojvalec s manuálom, 19 490 € základnú cenu.

Hyundai Bayon FamilyZdroj: Hyundai

Výbavu Family môžete obohatiť o Smart Pack, ktorý zahŕňa inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom na prístrojovej doske a bezdrôtovým nabíjaním mobilného telefónu v spodnej časti pred radiacu pákou. Balík Smart pack stojí 500 €.

Bayon Style

Vrcholom ponuky bude Bayon Style a bude dostupný iba s litrovým trojvalcom. Bude začínať na sume 20 690 € pre manuálnu prevodovku a 22 440 € s automatickou prevodovkou. To znamená príplatok 1 200 € oproti výbave Family. V tých 1 200 € je naviac sada zliatinových diskov s priemerom 17 palcov a pneumatikami s rozmerom 215/45 R17 a zvonku vidno aj chrómovanú lištu na spodnej hrane okien. Vnútorná výbava poteší aj zadných pasažierov, lebo tí budú mať vyhrievané zadné sedadlá. Takisto pribudne dvojité dno batožinového priestoru, predné parkovacie senzory, ale aj Smart pack s inteligentným kľúčom so štartovacím tlačidlom na prístroj doske a bezdrôtovým nabíjaním mobilného telefónu.

Hyundai Bayon StyleZdroj: Hyundai

Pre výbavu Style si viete doplatiť balík Style pack, ktorý zahŕňa prémiový audiosystém Bose s 8 reproduktormi a zosilňovačom za 600 €.

Ďalším balíkom pre Style bude Safe pack, ktorý bude mať systém autonómneho núdzové brzdenia pri odbočovaní vľavo, asistenta na monitorovanie mŕtveho uhla, asistenta upozornenia na vozidla približujúce sa v priečnom smere pri cúvaní, či varovný systém na bezpečné opustenie vozidla. Tento balík je dostupný iba s manuálnou prevodovkou. Stojí 900 €.

Rovnaký balík Safety pack, ale + bude mať aj alternatíva s automatickou prevodovkou. Balík bude doplnený o adaptívny tempomat a bude za 1 200 €.

Pre Bayon Style si naviac môžete pri kúpiť aj strechu lakovanú vo čiernej farbe. Bude stáť 600 €.

Vylepšený Hyundai Bayon útočí na náš trh, vieme aj cenyZdroj: Hyundai

Pre všetky výbavy, bez rozdielu, budú dostupné rôzne metalické farby za 690 € a základ bude perleťová Mangrove Green bez príplatku.

Ak by ste sa pozreli na vozidlá Hyundai, tak v takmer rovnakom v segmente, teda už vlastne vo vyššom je aj Hyundai Kona. No a pozrime sa na výbavu Family, ktorá je zaujímavá nielen pre Bayon, ale aj pre Konu. Koľko je cenový rozdiel? Výbava Family s manuálnou prevodovkou stojí, v prípade modelu Kona, o poznanie viac. Kým Bayon stojí 19 490 €, za väčší model Kona zaplatíte až 25 290 €, pričom bonus je stále rovnakých 1 500 € a ceny sú už po jeho zohľadnení.

Vylepšený Hyundai Bayon útočí na náš trh, vieme aj cenyZdroj: Hyundai

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Hyundai Tucson má už oficiálne európsky faceliftAutomobilka Hyundai má niekoľko základných a najzásadnejších modelov. Medzi SUV to...3. Apríl, 2024
02Hyundai i30 ukázal ďalší facelift, atmosféra ostávaAutomobilka Hyundai vylepšila svoj bestseller, model i30. Je jedným z najúspešnejších...26. Marec, 2024
03Prvý Ford Mustang GTD = Beštia od Fordu porazí Porsche aj FerrariNenechajte si ujsť beštiu, ktorá je určená pre odvážnych fanatikov rýchlosti. Toto je prvý...30. Máj, 2024