Výsledky crash testu Škody Superb 2015: Nový Superb prekvapil!

Zaujíma vás ako dopadlo v testoch bezpečnosti vozidlo o ktorom sa v poslednom čase hovorí najviac? Aké výsledky vlajková loď Škody dosiahla? Podarilo sa jej zaradiť medzi najbezpečnejšie vozidlá a získať v testoch plných 5 hviezdičiek? Pozrite si crash test novej Škody Superb vo videu!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
24.06.2015
Diskusia:

Výsledky crash testu Škody...

Auto-moto zaujímavosti

Testy Euro NCAP

Nová Škoda Superb 2015 sa podrobila testom NCAP podľa sprísnených kritérií. Testy Euro NCAP sa skladajú zo 4 nárazových testov a testu vyhnutia zrážke. Zaujíma vás ako dopadlo v testoch bezpečnosti vozidlo o ktorom sa v poslednom čase hovorí najviac? Aké výsledky vlajková loď Škody dosiahla, podarilo sa jej zaradiť medzi najbezpečnejšie vozidlá a získať v testoch plných 5 hviezdičiek? 

Výsledky Škody Superb 2015 v testoch Euro NCAP Zdroj: euroncap.com

Výsledky Škody Superb 2015 v testoch Euro NCAP Zdroj: euroncap.com

Výsledky Škody Superb 2015 v testoch Euro NCAPZdroj: euroncap.com

Výsledky Škody Superb 2015 v testoch Euro NCAPZdroj: euroncap.com

Pozrite si crash test novej Škody Superb vo videu!

Video: Crash test Škody Superb 2015

Ocenenie Advanced Rewards

Za zmienku stoja dva systémy, ktoré získali cenné ocenenie Advanced Rewards. Reč je o multikolíznej brzde a systéme, ktorý dokáže minimalizovať následky alebo dokonca predísť nehode. Toto je možné vďaka schopnosti zastaviť alebo výrazne spomaliť vozidlo okamžite po havárii. Vďaka tejto technológii a systému minimalizovania následkov nehody je možné zmenšiť silu nárazu. Množstvo strát na životoch je spôsobených práve odrazom vozidla po prvej kolízii. Tomu tento systém dokáže zabrániť a zmenšiť tak riziko fatálnych následkov nehody. 

Čo sa týka bezpečnosti dieťaťa je Superb skvelou voľbou!

Superb nepodcenil ani to, čo zákazníkov, čo sa týka bezpečnosti zaujíma najviac. Superb vyniká bezpečnosťou detskej posádky! Ochrana 18-mesačného dieťaťa usadeného v autosedačke umiestnenej proti smeru jazdy dopadla na výbornú. Od úplne najvyššieho možného ohodnotenia Superb delí len pár desatín bodu, ktoré stratil na základe ťažkej skúšky. Trojmesačné dieťa sediace v autosedačke otočené v smere jazdy je vystavené zvýšenej záťaži v oblasti krku. Inak dopadli všetky testy nadmernej záťaže na dieťa ukážkovo. Zadné sedadlá sú taktiež prispôsobené autosedačkám homologovaným podľa novej smernice i-Size. Za ochranu detí dostala Škoda Superb 86% bodov. Čo sa týka bezpečnosti vášho dieťata, je Superb skvelou voľbou!

Výsledky Škody Superb 2015 v testoch Euro NCAP Zdroj: euroncap.com

Nedostatky

Superb dostal dohromady 86% bodov za ochranu dospelých cestujúcich a viedol si veľmi dobre ako pri čelnom náraze do deformovateľnej prekážky, taktiež aj pri bočnom náraze a náraze na stĺp. Čo sa týka náročných testov aj u Superbu sa, samozrejme, objavili určité nedostatky. Pri čiastočnom čelnom náraze došlo k ľahkému zníženiu ochrany v oblasti nôh vodiča i spolujazdca. Taktiež pri jednom z najťahších nárazov, pri čelnej zrážke celým vozidlom, je vodič vystavený veľkému tlaku a ochrana ooblasti hrudníka je priemerná. Lepšie je na tom v tomto prípade spolujazdec, ten je podľa výsledkov testov chránený v oblasti hrudníka prijateľne. 

Výsledky Škody Superb 2015 v testoch Euro NCAP Zdroj: euroncap.com

Množstvo bezpečnostných prvkov 

Predné airbagy pre vodiča a spolujazdca, bočné airbagy pre oblasť hrudníka pasažierov sediacich na predných sedadlách, s príplatkom taktiež bočné airbagy pre pasažierov cestujúcich vzadu, bočné hlavové airbagy, kolenný airbag pre vodiča, prepínače bezpečnostných pásov či obmedzovač sily, to sú len niektoré bezpečnostné prvky, ktorými disponuje nový Superb. Novinka sa teda može napriek určitým nedostatkom, právom pochváliť vysokou ochranou pasažierov!

Ďalšie 5-hviezdičkové hodnotenie pre Škodu 

EuroNCAP testovalo s pozitívnymi výsledkami aj systém núdzového brzdenia, nakoniec však zaň body organizácia neudeľovala. Údajne kvôli tomu, že tento systém Superb nemá na všetkých trhoch v EÚ v základnej výbave. O tom, že mladoboleslavská automobilka vsádza na bezpečnosť niet pochýb. Svedčia o tom výsledky vozidiel značky Škoda v crash testoch. Najvyššie ohodnotenie získala Škoda Octavia, následne Škoda Fabia a dnešným dňom aj novinka, ktorá sa na trh dostala len nedávno, nová Škoda Superb 2015. Nové testy bezpečnosti Euro NCAP tak zverejnením výsledkov testov nárazových skúšiek pridali vlajkovej lodi značky Škoda ďalšie plusové body! Nový Superb je bezpečnenjší ako kedykoľvek predtým!

Výsledky Škody Superb 2015 v testoch Euro NCAP Zdroj: euroncap.com

zdroj: euroncap.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Novinka: Torricelliho doska skráti brzdnú dráhu vozidla až o 40%!Torricelli doska zvýši bezpečnosť dopravy v meste! Pýtate sa ako? Netreba na to ani žiadnen...23. Jún, 2015
02Revolučná aplikácia: Land Rover riadi vozidlo na diaľku prostredníctvom mobilu!Sníval si aj ty o skutočnom automobile ovládanom na diaľkové ovládanie? Land Roveru sa...19. Jún, 2015
03Drsné video: Keď rozvod tak polovicu všetkého! Takmer polovica manželstiev sa končí rozvodom. Hovorí sa, že každému z páru prináleží...20. Jún, 2015