Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda
Magazín Autobazar.EU Auto-moto zaujímavosti

Auto-moto zaujímavosti

Najlacnejšie BMW Z8, najazdilo ako naftové Octavie!

BMW vyrába autá, ktoré smerujú predovšetkým na zážitok z jazdy. Respektíve aspoň v minulosti tomu tak bývalo, zástancovia automobilky nostalgicky spomínajú na modely minulé, napríklad na generáciu E46. Nemecká automobilka sa zaslúžila aj o vznik niekoľkých exkluzivít, ktoré získali štatút legendy. BMW Z8 medzi ne bezpochyby patrí, avšak nájsť takéto auto za normálne peniaze je prakticky nemožné. Jedine ak by ste sa zmierili s vysokým nájazdom.

Suzuki Vitara: automobilka znova inovovala bestseller

Každý si pamätá transformáciu, ktorou prišiel model Suzuki Vitara. Nie je to až taký zásadný skok ako spravil Ford Puma, či Mitsubishi pri modeli Eclipse. Suzuki Vitara sa z tvrdého terénneho vozidla stalo trošku menším SUV s kompaktnými rozmermi. To si všetko zachováva a od roku 2015 prichádza teraz ďalší, už druhý, facelift. 

Porsche si prerobil na obyčajný VW!

V súčasnosti je svet automobilov plný najrôznejších ľudí. Niektorí si skrz auto v garáži naháňajú ego, ďalší sa v nich po nociach hrabe pod kapotou, niekto sa výživa v prerábaní vozidiel. Na internete nájdete množstvo projektov, kedy si niekto spravil doma pomaly z bakelitu vysnívaný superšport. Niekedy tieto pokusy vyzerajú strašne, iné zas prekvapivo dobre. Dnes tu máme ale opačný príklad. Z auta, o ktorom mnohí len snívajú si spravil vozidlo, ktoré bolo kedysi totálne bežné.

Revolučný materiál na výrobu áut: Nezničiteľná zliatina

Vedci vytvorili novú, takmer nezničiteľnú zliatinu, ktorá môže úplne zmeniť svet áut. Nezničiteľná zliatina vyrieši veľa výziev v technologických postupoch pri výrobe áut. 

MINI pridáva praktickejšiu karosériu hatchbacku

Automobilka MINI v minulosti, v predchádzajúcej generácii modelov, ponúkala aj päťdverový model. Tento dobrý zvyk pokračuje ďalej a po trojdveráku sa konečne ukázala aj päťdverová verzia súčasného modelu. Bude mať aj spaľovacie agregáty, teda hlavne spaľovacie agregáty, čo znamená, že môže zažiť celkom zaujímavý trhový záujem.

Luxusný sedan s motorom ako zo superšportu za cenu Fabie!

Pokiaľ človek zvažuje kúpu auta, neraz stojí pred zaujímavou dilemou. Kúpim si v rámci svojho rozpočtu celkom nové auto alebo sa pozriem po jazdenkách a môžem si vyberať niečo aj o dve či viac tried vyššie. Iste je to lákavé, treba však počítať s nákladmi na servis, či už ten úvodný alebo následný. Riziko sa však dá minimalizovať aj výberom auta, ktoré je relatívne spoľahlivé. Ak si vyberiete anglické auto, tak ste asi po spoľahlivosti príliš nepozerali. Taký Jaguar nepatrí medzi bežné autá, aj jeho servis je extrémne drahý no na druhej strane ak funguje, za svoje peniaze dostanete naozaj bezkonkurenčné vozidlo.

FIAT Grande Panda ukazuje, že spaľovacie motory žijú ďalej

Talianska automobilka FIAT má niekoľko základných téz vo svojom súčasnom modelovom portfóliu. Chce vyrábať autá, ktoré sú zaujímavé, ale zároveň budú žiariť. Má to zapríčiniť aj fakt, že všetky nudné farby budete mať za príplatok. Nový model FIAT Grande Panda bude výrazný v akejkoľvek farbe.

MG5 Electric: Kontroverzný tvarmi, vynikajúci spotrebou

MG5 Electric bolo pri vstupe na náš trh jedným z mála elektrických automobilov, ktoré mali karosériou kombi. Teraz sa už situácia trochu zmenila a MG5 nie je samo. Elektrické kombi sa začína rozširovať a je to celkom logické, lebo nízke karosérie majú automaticky lepší aerodynamický koeficient, menší odpor vďaka menšiemu prierezu a vo finále nižšiu spotrebu. Aj preto je MG5 stále v merítku tých, čo chcú elektrické auto za rozumnú cenu, ale s rozumným spotrebovým charakterom.

Pancierový hatchback: Golf GTI odolá útoku AK-47

8. generácia populárneho modelu nie je žiaden outsider. Nová generácia prešla hlbšími zmenami, novinkou je odolnosť proti streľbe. Kompaktný hatchback odolá útoku AK-47!

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Suzuki ukázalo svoje eso segmentu B, nový Swift

Život Suzuki Swift veľmi zaujímavý, Automobilka predstavila jeho štvrtú generáciu na modernej báze. Predtým ale boli ešte minimálne dve, takže celkovo by to mohla byť kľudne aj šiesta, ale väčší zásah mala práve od roku 2005. Nová generácia má byť ešte lepšia ako kedykoľvek doposiaľ a má ukázať všetky silné stránky, nielen z pohľadu vizáže, ale tiež s novými technológiami.

Lacná cesta k autu s maximálnou 300 km/h?

Rýchle autá sú fascinujúce. Ich rýchlosť, akcelerácia, pod kapotou obvykle zaujímavý motor s dobrým zvukom. Tieto vozidlá však často bývajú skôr z kategórie snov, nakoľko pri racionálnom zvážení nedávajú až taký zmysel. Sú drahé, drahé sú aj ich opravy, náhradné diely, pri tankovaní zaplatíte viac. A preto športové auto väčšinou snom aj ostane. Ak ale naberiete aspoň štipku odvahy, môžete si zakúpiť pomerne spoľahlivé a overené športové auto, ktore poslúži aj na každý deň.

Dacia Bigster: Prvé foto novinky s mega kufrom!

Príchod najväčšieho a najluxusnejšieho modelu značky Dacia je na spadnutie. Unikli prvé špionážne fotografie Bigsteru v testovacej fáze. V "maskáčoch" mu to pristane a odhalil extra veľký kufor. 

Ferrari za dostupné peniaze? Nech sa páči!

Ferrari. Meno, pri ktorom sa mnohým totálne rozbúši srdce. Je to legendárna značka, ktorá má priaznivcov doslova po celom svete. Lenže legendy niečo stoja a Ferrari drží latku poriadne vysoko. Nové modely sú extrémne drahé, tie jazdené sú taktiež pre mnohých nedosiahnuteľné a riziko drahej opravy je pomerne vysoké. No máme tu Ferrari, ktoré z tých moderných patrí rozhodne k najdostupnejším.

Cupra Born VZ je nový vrchol ponuky modelu a aj tak jazdí

Hothatche sú modla tých, ktorí jazdia denne a potrebujú praktické auto, ale zároveň chcú niečo výkonné a s dobrými jazdnými vlastnosťami. Doteraz boli podobné vozidlá iba záležitosťou spaľovacích motorov, ale aj elektrika sa hlási o slovo. Najnovším prírastkom do populácie elektrických hothatchov je určite Born VZ. My sme mali možnosť si ho vyskúšať a nájsť jeho správnu charakteristiku.

Ktoré miesto v aute je najbezpečnejšie?

Otázka, ktorá zaujíma vodičov asi odjakživa. Hovorí sa, že miesto spolujazdca patrí k najnebezepčnejšej možnosti. Je to pravda? Ako sú na tom miesta, ktoré nikto netipuje? 

Sedan Renault Megane GranCoupe je späť

Renault vrátil na trh model Megane s prevedením GrandCoupe. Nie, nebude to žiadne nové elektrické auto, ale klasický a poctivý sedan s veľkým vnútorným a veľkým batožinovým priestorom. Je to úplne vynikajúci krok vo svetle prípravy elektrickej nadvlády sveta. Renault model prináša s dvojicou výbav a jedným motorom.

V podstate nová Škoda Rapíd za cenu Superbu!

Škoda Rapid. Čo si ako prvé predstavíte? Mnoho vodičov možno takú kompaktnejšiu Octaviu. Je to pravda, novodobý Rapid mal práve vyplniť dieru medzi Fabiou a Octaviou. Auto bolo populárne, no asi nie až tak, ako si Škoda predstavovala a preto je tento model už minulosťou. V minulosti bol ale pôvodný Rapid celkom iný. Šlo o štýlové v podstate kupé, ktoré bolo snom našich otcov a dedov. A máme pred sebou kúsok, ktorý je v zásade celkom novým autom!

Mazda CX-80: Novinka pre 7 osôb v SR

Najpriestranejšie SUV Mazdy je tu! Odvezie až 7 pasažierov a ponúkne dostatok priestoru pre celú posádku. Postará sa o nich s kráľovským luxusom. Poznáme ceny pre SR. Mazda CX-80 za koľko? 

Ford Tourneo Courier už nie je tak malý, ale stále je šikovný

Ford postupne obvinenia svoju ponuku úžitkových vozidiel a tie, ktoré sú označené slovom Tourneo už majú byť rodinnými autami. Tourneo Courier môže slúžiť ako náhrada nielen Fordu C-Max, ale takmer aj Grand C-Max, akurát nemá 7 miest. Práve Tourneo Courier je najväčšou novinkou a bude určite zaujímavým kompaktným rodinným automobilom.

Tento Trabant je naozaj nový, má len 20 km!

Automobily nie sú pre mnoho ľudí len prostriedkom na presuny. Niekto v nich našiel vášeň, lásku a niekto zas investičnú príležitosť. Presne tak, aj spotrebný tovar, akým automobil v zásade je môže slúžiť na zhodnotenie peňazí. A nemusí ísť nevyhnutne o exkluzivity ako Bugatti či Rolls-Royce. Existujú autá, ktoré boli kedysi celkom bežné a dnes naberajú na hodnote. Zoberte si len obyčajnú Felíciu, kedysi sa predávala za pár desiatok, prinajlepšom stoviek € a dnes je takéto auto v dobrom stave hotovými pokladom. Rovnako je na tom aj taký Favorit. Povedali by ste si, že o takých 30-40 rokov bude mať vysokú hodnotu aj váš obyčajný Golf? Za istých okolností tomu tak môže byť.

Najčítanejšie

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.