Magazín Autobazar.EU Auto-moto zaujímavosti

Výsledky vyhľadávania: Opel

Opel Corsa oslavuje 40 rokov, má aj špeciálnu sériu

Automobilka Opel ukázala model Corsa za už v roku 1982 a aktuálne, 40 rokov odvtedy je na trhu šiesta generácia modelu. Automobilka začala ponuku svojho malého modelu v roku 1982, konkrétne v septembri a model začínal na trhoch vo Francúzsku, Taliansku a Španielsku, kde mali malé autá podiel 34 až 43%. V ponuke bola ako trojdverový hatchback, 5-dverový hatchback, ale aj dvojdverový a štvordverový sedan.

Opel Grandland: Do bežného sveta stačí aj trojvalec

Nie je to tak dávno, čo Opel ukázal modernizovanú verziu modelu Grandland. Ten prichádza s novou tvárou, ktorú automobilka volá Vizor. Teda tú jej vrchnú časť s čiernym prepojením svetiel miesto masky chladiča. Toto a upravený nárazník sú najväčšími zmenami pri pohľade z vonka.

Opel Astra Sports Tourer: Veľký kufor a hybridné pohony prichádzajú

Nevolajte ju Caravan, tak Opel volal Astry s karosériou kombi kedysi. Najnovšie generácie Oplov však prezentujú trochu iný životný štýl a z usadlých modelov Caravan je nový Sports Tourer, tak sa predsa volá Astra kombi už dlhšie. Akurát teraz prichádza s novou generáciou, ktorá vyzerá omnoho dynamickejšie.

Opel Grandland X má stále čo povedať, plug-in je fakt rýchly

Automobilka Opel nedávno modernizovala model Grandland, ktorý zo svojho mena stratil písmeno X. Jazdili sme na ňom, ale skúsili sme si aj verziu pred faceliftom, ktorá má stále čo povedať, najmä ak je s naozaj výkonným plug-in hybridom s pohonom všetkých kolies.

Opel Grandland stratil X v názve a získal kvalitnejší interiér

Opel Grandland X je celkom bežným zjavom na cestách. Nečudo, tento, jeden z prvých spoločných projektov, s Peugeotom a Citroënom je na trhu už od roku 2017. Je preto logické, že postupne bude prechádzať každá jeho verzia na modernizovanú. S faceliftom prichádza hneď niekoľko zmien a vylepšení.

Opel Astra prichádza, bude aj plne elektrický

Nový koncern, do ktorého patrí aktuálne Opel prináša nové technológie. A je tiež zrejmé, že väčšina systémov bude práve s týmto rukopisom vo všetkých nových modeloch nemeckej automobilky z Russleheimu. Opel Astra nie je výnimkou a berie si to najlepšie z oboch svetov. Automobilka tento model už oficiálne predstavila a onedlho bude v ponuke aj na Slovensku.

Opel Crossland sa zmenil faceliftom, čo je nové?

Spolupráca Oplu s automobilkami Peugeot a Citroën začala práve v tomto bode, Crossland X bol prvým crossoverom, ktorý vzišiel zo spoločného úsilia. Bolo to tesne po tom, čo automobilky oznámili svoje prepojenie. Odvtedy však už prišlo niekoľko ďalších modelov a dokonca Crossland prešiel faceliftom.

Opel ukázal nádherný elektromobil Manta GSe, sériovo však nebude

Opel ukázal celkom prekvapivé dielo. Podujal sa na modernú interpretáciu auta, ktoré behalo po cestách v sedemdesiatych rokoch. Nový koncept sa bolá Manta GSe a je vlastne elektrickým restomodom. S tým, že by sa niečo podobné mohlo dostať do sériovej produkcie automobilka neráta.

Opel Crossland stratil písmeno X počas faceliftu

Opel Crossland X bol jedným z prvhých spoločných projektov Oplu a nového materského koncernu. Automobilka totiž prešla spod amerického koncernu GM pod francúzsky PSA. Aktuálne Opel ukázal facelift svojho malého crossoveru, ktorý má výraznejšie tvary.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Opel Astra 1,6 CDTI, jemne športová a hlavne úsporná

Každý by chcel auto s dobrými dynamickými parametrami, svižné, dravé, za rozumnú cenu a s čo najnižšou možnou spotrebou. Opel Astra prichádza s novým 1,6 litrovým dieslovým agregátom, ktorý dopuje dvojica turbodúchadiel. To je základným predpokladom ako k sympatickému výkonu, tak aj nízkej spotrebe. Čo všetko sa dá od zaujímavej motorizácie očakávať?

Opel Astra TCR, alebo do boja proti Leonu a Golfu!

Volkswagen Golf je dlhodobo jedným z najobľúbenejších áut sveta. To patrí aj o športových úpravách. Golfu však zdatne sekunduje Seat so svojim Leonom. Obe autá sa dokonca zúčastňujú novej pretekárskej série Touring Car Racer International Series. V skratke TCR. A do tohto boja sa po novom zapojí aj Opel.

Opel Adam OPC nebude. Ale bude Adam S!

Opel je známy športovou úpravou svojich vozidiel, ktoré nesú prívlastok OPC. Napríklad taká Astra OPC je veľmi vydareným kusom auta. Mnohí sa tešili na to, že aj najmenší Benjamín v rodine, Adam, dostane pocty niesť za svojom menom túto magickú trojicu písmen. Nestalo sa tak. Od budúceho roka si však budete môcť zakúpiť Oplel Adam S. S síce nevyzerá až tak atraktívne, no aj s jedným písmenkom za menom sa dá zahrať veľké divadlo.

Opel chce byť lacný ako Dacia!

Myslíte si, že sa v Opli zbláznili? Nie nie, len si uvedomili, aká početné je skupina kupujúcich, ktorí potrebujú len vozidlo na presun z bodu A do bodu B. Doteraz mali obdobní klienti na výber v podstate len vozidlá z ponuky Dacie. Opel prišiel s nečakaným krokom a pripravuje sa na výrobu cenovo dostupných modelov pre každého.

Opel Adam S, najrýchlejší v meste.

Je malý, je rýchly, je obratný. Každá žena idúca v ňom na nákup bude pôsobiť štýlovo a každý muž drsne. Je to Opel Adam S. Čo všetko dokáže špunt s necelými 4 metrami dĺžky? Vedzte že viac, než čakáte.

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.