Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda
Magazín Autobazar.EU Auto-moto zaujímavosti

Výsledky vyhľadávania: Renault

Sedan Renault Megane GranCoupe je späť

Renault vrátil na trh model Megane s prevedením GrandCoupe. Nie, nebude to žiadne nové elektrické auto, ale klasický a poctivý sedan s veľkým vnútorným a veľkým batožinovým priestorom. Je to úplne vynikajúci krok vo svetle prípravy elektrickej nadvlády sveta. Renault model prináša s dvojicou výbav a jedným motorom.

Na Renault Symbioz všetci čakali, ale nikto nečakal takéto meno

Automobilka Renault predstavila nový model, ktorý je postavený na platforme CMF-B. Tú využívajú mnohé modely, medzi ktorými, z SUV a crossoverov, vystupujú najmä modely Captur a Arkana. Novinka ponesie názov Renault Symbioz a bude vhodným doplnením modelového radu, bude umiestnená tesne pod modelom Austral.

Renault Captur mení tvár, motory, až na plug-in hybrid, ostávajú

Pozrime sa na aktuálny trh. Síce v minulom roku prevalcovala Tesla predaje všetkých vozidiel, ale aj tak sa modelom od Renaultu veľmi darilo. Najdôležitejším želiezkom v ohni je určite Clio, ale nemenej dôležitý je Captur. Doteraz ponúkal širokú škálu motorov, ktorá ostane aj po modernizácii, ale vypadne jeden z tých najzaujímavejších stavebných prvkov portfólia pohonov.

5 zaujímavostí Auta roka 2024, Renaultu Scenic

Renault Scenic sa vo svojej piatej generácii stal autom roka. Ale aj pôvodný model, Renault Megane Scenic predstavený v roku 1996 získal v roku 1997 rovnaký titul. To znamená, že automobil ho získal znova po 17 rokoch. A má naň všetky práva, má ho zaslúžene. Je kvalitný, má rozumné jazdné vlastnosti a naviac zvláda stále rodinnú ságu.

Renault Austral E-Tech 200: Najviac výkonu a nový motor k tomu

Renault Austral je model, ktorý kompletne zmenil ponuku automobilky. Kým dovtedy aj relatívne nová Arkana využívala kombináciu 1,3-litrového benzínového štvorvalca s automatickou prevodovkou s dvomi spojkami, Renault Austral prišiel s prevodovkou CVT. Prijatie bolo trochu rozpačité najmä u tých, ktorým pôvodná dvojspojka sedela. Najnovší prírastok do motorovej ponuky stredne veľkého crossoveru je full hybrid E-tech. Hybridy Renaultu už poznáme, ale toto je druhý a nový.

Renault 5 bude lacný elektromobil s retro štýlom

Prvý Renault 5 sa začal vyrábať v roku 1972 a momentálne prichádza jeho oživenie vo forme malého elektrického auta s dĺžkou 3,92 m. Vozidlo sa ukázalo na autosalóne v Ženeve a predvádza najnovjšie elektrické druhy pohonu, ale hlavne má v zálohe parádny štýl a dizajn. Odkazuje totiž na pôvodné vozidlo a dáva mu novú formu.

Renault Rafale: Trojvalec s hybridom a zaujímavou cenovkou

Renault Rafale prináša už aj na náš trh vrchol francúzskej ponuky s diamantovým logom. Je to auto, ktoré by mohlo nahradiť niektoré verzie Renaultu Talisman, hlavne sedan, lebo má karosériu SUV kupé. Elegancia mu rozhodne nechýba a to aj napriek občasnému porovnávaniu s automobilmi Peugeot. Niektoré dizajnové črty sú síce podobné, ale o tom je celý automobilový priemysel súčasnosti. Niektoré požiadavky jednoducho nemôžu vyzerať inak.

Renault Clio Esprit Alpine: Facelift priniesol novú štruktúru ponuky

Renault ukazuje svoje Clio v kategórií malých vozidiel už určitý čas. Čas dostatočný na to, aby aj jeho piata generácia prišla s modernizáciou a vylepšeniami do druhej polovice životného cyklu. Vylepšenia sú nielen viditeľné na vzhľade vozidla, ale Clio si pripravilo aj úplnú zmenu štruktúry svojich výbav, čo znamená priblíženie sa k novým modelom Austral, Espace, ale aj vylepšenému Renaultu Arkana.

Dodávka na elektrickú energiu s dojazdom 460 km? Áno, nový Renault Master E-Tech

Základnou myšlienkou za tvorbou nového Renault Master E-Tech je snaha, aby dokázal prejsť ďalej, uchovávať viac energie a zároveň míňať menej. Nová elektrická dodávka od Renaultu získala pohonnú sústavu s možnosťou dojazdu až 460 km v režime WLTP. To je jeden z rekordov pre takto veľké autá.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Renault Scenic: Elektromobil s ohromným dojazdom má slovenskú cenu

Kedysi boli názory na elektromobily podmienené zlou technológiou a nízkym dojazdom. Tie sa postupne zlepšujú a autá už postupne presahujú kľudne aj šesťsto kilometrov na jedno nabitie. To znamená, že už dokážete reálne prejsť na dovolenku s jedným plným nabitím, alebo dvomi kratšími zastávkami. Takouto novinkou bude aj Renault Scenic. Ponúkne extrémny dojazd za celkom rozumnú cenu.

Renault 5: Výnimočné moderné supermini v retro štýle!

Každá značka potrebuje auto, ktorý reprezentuje nový dizajn, moderné technológie, a zároveň odkazuje na históriu značky. Renault 5 je presne takým automobilom. Supermini pre výnimočných vodičov!

Prvá jazda: Renault Espace je radikálna zmena

Renault Espace bol považovaný za zakladateľa sekcie MPV minimálne v Európe. Jeho prvá generácia aj druhá vznikali v spolupráci s firmou Matra až tretia prešla pod vlastnú výrobu. Vo štvrtej generácii bol Espace stále MPV, ale piata generácia už posunula prevedenie na polcestu ku SUV. Šiesta generácia je už teda, celkom logicky, SUV.

Nový Renault Twingo bude elektrický a na výhodný operák

Renault predviedol, že elektrické auto môže byť aj malé a lacné. Previedol to novou reinkarnáciou modelu Twingo, ktoré bude veľmi zaujímavou mestskou alternatívou do budúcna. Čaká nás stále ale zopár rokov, keďže toto auto príde až ako modelový rok 2026. Očakávať ho teda môžeme najskôr o dva roky ak nepríde nejaký zádrhel.

Renault Master pokračuje v univerzálnosti štvrtou generáciou

Životný cyklus úžitkových vozidiel sa v mnohom líši od životného cyklu tradičných osobných automobilov. Je jednoducho dlhší a predvádza niekedy aj viac modernizácií, aby sa podarilo čo najviac vyťažiť z vývoja úžitkových platforiem. Aj preto aktuálne prichádza nová generácia Renaultu Master, ktorá je vlastne štvrtá v poradí. Tá tretia, predchádzajúca, zostane v ponuke až do prelomu rokov a nábehu novej generácie na jar 2024. To znamená, že na trhu bude už od roku 2010, takže 14 rokov. Je to dvojnásobok štandardného životného cyklu osobných vozidiel.

Nová Dacia od Renaultu: Batožinový priestor 410 l + strešný nosič!

Mimoriadne praktický charakter, 410 l batožinového priestoru. Ešte dokonalejšie splnenie prianí zákazníkov. Pekný dizajn + strešný nosič pre ešte lepšiu využiteľnosť. Renault Kardian = nové brazílske Sandero!

Renault Grand Kangoo je tu a nahradí MPVčka

Renault s modelom Kangoo pokračuje v ponuke rôznych veľkostných alternatív. Najnovšou je predĺžená verzia s označením Grand Kangoo a je pokračovaním minulej generácie. Akurát v súčasnosti už auto vyzerá podstatne lepšie a predĺženie je zakomponované prirodzenejšie ako kedykoľvek predtým.

Nový Renault Scenic dáva zbohom spaľovákom aj pôvodnej podstate

Aby sme pochopili, čo je vlastne Renault Scenic, musíme sa pozrieť do histórie. Začína v roku 1996, čiže pred 27 rokmi a odvtedy sa veľa zmenilo. Pôvodne to bolo ešte vozidlo s názvom Megane Scenic a predvádzalo spojitosť s klasickým hatchbackom nižšej strednej triedy, ale potom sa model úplne osamostatnil. Ostatné generácia, predchádzajúca, čiže štvrtá, dostala zase už trochu crossoverové tvary a piata generácia bude revolúciou modelu v komplexnej forme. Čím teda bude?

Úžitkový derivát ako rodinné auto? Áno, Renault Kangoo je ideálny aj na túto úlohu

Renault Kangoo ste určite už niekde videli. Predchádzajúce dve generácie sú pomerne hojne zastúpené v našom cestom kolorite a predvádzajú, že toto vozidlo zvláda rôzne úlohy ľavou zadnou. Aktuálne je na trhu tretia generácia, ktorá predvádza nielen úžitkovú verziu, ale ukazuje aj rodinné charakteristiky s 5-miestnou alternatívou pre pasažierov.

V čom je dobrý Renault Captur E-tech Engineered?

Renault Captur je stálicou na trhu, ktorá výrazne ohrozila Renault Clio. Je za trošku vyššiu cenu, ale ponúka viac úžitkovej hodnoty. Je to auto, ktoré dokázalo nahradiť Clio s karosériou kombi. V súčasnosti je v ponuke s viacerými agregátmi, ale rozhodne jedným z najzaujímavejších bude práve hybridný.

Renault Arkana E-Tech Engineered: Aj hybrid chce svoj športový vzhľad

Renault Arkana pred faceliftom ukazoval niekoľko výbavových stupňov. Dynamickejšie sa tvárila výbava RS line, ktorá sa po facelifte premenuje na Esprit Alpine. Ale aj verzia pred faceliftom má stále svoje čaro a určite ešte v ponuke pár mesiacov ostane. Základné agregáty pre toto vozidlo sú s objemom 1,3 litra a s výkonom buď 103 kW (140 k) alebo 118 kW (160 k). Je tu však jedna alternatíva, ktorá je nesmierne zaujímavá. Je to hybrid E-Tech, ktorý automobilka predstavila v Capture a Cliu.

Najčítanejšie

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.