Magazín Autobazar.EU Auto-moto zaujímavosti

Výsledky vyhľadávania: Volvo

Volvo XC40 Recharge chce zaujať priaznivcov elektromobilov

Automobilka Volvo ukázala nedávno svoj výlučne elektrický automobil C40, ale SUV kupé nebude jediným elektromobilom v súčasnej ponuke. Popri ňom na rovnakej platforme automobilka ukázala elektrickú verziu modelu XC40, ktorý dostal dodatočné označenie Recharge. Nový elektromobil má zaujať zákazníkov, ktorí by inak poškuľovali po Mercedese EQA. Má na to všetky predpoklady. Zdá sa, že už prvá jazda ukázala kľúčové schopnosti tohto vozidla.

Volvo začína montovať do všetkých áut obmedzovače rýchlosti!

Auto bolo už od svojho počiatku považované za stelesnenie voľnosti a slobody. Mnohým dalo pocit nezávislosti, človek mohol ísť kedykoľvek a absolútne kdekoľvek. Postupom času sa autá stávali stále bezpečnejšími a teraz sme v dobe, kedy je bezpečnosť prioritou. Práve preto automobilky občas smerujú k opatreniam, kedy má bezpečnosť pred voľnosťou prednosť. Prvou lastovičkou je Volvo.

Volvo po 54 rokoch už nie je najpredávanejšie švédske auto. Kto ho zosadil?

Švédsko, chlad, príroda, ryby, hokej, Ikea, Scania a Volvo. Pri spomenutí tejto severskej krajiny pravdepodobne nebude veľa iných slov, ktoré vás napadnú. Švédsko je nielen liahňou excelentných hokejistov a rajom pre milovníkov prírody, ale dalo svetu prvotriedne automobily. Značka Volvo sa už neskutočne dlhých 54 rokov držala v predajoch na prvom mieste, no teraz prišlo auto, ktoré Volvo porazilo. Uhádnete ktoré?

Volvo C70: netradičné kupé oslavuje 20 rokov - 2. časť

Volvo je severská značka, ktorá svoju predajnú stratégiu postavila na bezpečných vozidlách. Málokto vedel o jej dizajnovo vydarených modeloch, ako napríklad o kupé verzii C70.

Volvo C70: netradičné kupé oslavuje 20 rokov - 1. časť

Volvo je severská značka, ktorá svoju predajnú stratégiu postavila na bezpečných vozidlách. Málokto vedel o jej dizajnovo vydarených modeloch, ako napríklad o kupé verzii C70.

Volvo Concept Truck: Kamión budúcnosti ušetrí až 30 percent paliva!

Nový koncept Volvo Truck odhaľuje ako bude vyzerať kamión budúcnosti. Predstava zvýšenia produktivity prepravy na dlhé vzdialenosti konceptu Volvo je reálna! Sľubuje zníženie spotreby paliva až o 30 percent! Vďaka zníženiu hmotnosti a aerodynamike! Viac v článku.

Volvo podpichlo konkurenciu novým systémom: Model XC90 T8 dobíjajú okoloidúce autá!

Volvo podpichlo konkurenciu novým dokonalým systémom! Projekt revolučného nabíjacieho systému pod názvom Highway Robbery má za úlohu strhnúť pozornosť verejnosti. A naozaj sa mu to darí! Nové Volvo XC90 T8 je prvý luxusný SUV hybrid, ktorý má byť poháňaný pomocou elektrickej energie z okoloidúcich vozidiel! Neveríš? Sleduj predstavenie systému vo videu!

Volvo V60 Polestar, kombík v šampionáte WTCC

Pretekárskymi automobilmi sú väčšinou hatche, alebo sedany. A o kombíkoch na pretekárskych tratiach veľa počuť nebýva. Teraz pôjde o výnimku. Aj keď pôjde síce o bezpečnostné vozidlo safety car, počíta sa to. Volvo súčasťou seriálu WTCC už je. So svojimi upravenými sedanmi S60 sa zúčastňuje tejto zaujímavej série. No a v prípade problémov či nehody povedie štartové pole v budúcej sezóne kombi V60 Polestar. Polestar bola kedysi samostatná firma. Zameriavala sa na úpravu výhradne vozidiel Volvo. Prednedávnom Volvo spoločnosť odkúpilo a tak sa stala jej súčasťou. Z inak pre mnohých sériových vozidiel spravil Polestar klenoty. A V60 Polestar medzi ne rozhodne patrí.

Volvo XC90: Najbezpečnejšie vozidlo v segmente

V testoch Euro NCAP získalo Volvo XC90 v roku 2015 ocenenie za najbezpečnejšie vozidlo v segmente veľké terénne vozidlá a tiež ocenenie za celkovú výkonnosť. Dokonalé bezpečnostné systémy posúvajú Volvo ďaleko pred konkurenciu. Volvo XC90 je najbezpečnejšie vozidlo v segmente! Ktoré jeho 2 bezpečnostné systémy sa môžu pochváliť svetovým prvenstvom?

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Volvo V90: Nový kráľ triedy kombi!

V70-tka predáva štafetu priestornejšiemu a väčšiemu kolegovi, Volvu V90. Ak Miluješ nové Volvo XC90 SUV a páči sa ti Volvo S90 vo verzii sedan, kombi si zamiluješ! Volvo dosiahlo najväčšie úspechy práve v triede kombi. S novým Volvom V90 sa švédska automobilka rozhodla opäť ovládnuť segment! Podarí sa jej to? Sleduj video!

Volvo S90, krásna 5 metrová limuzína len so štvorvalcami!

Volvo je dlhodobo synonymom bezpečnosti a spoľahlivosti. Keď sa pred rokmi spomenulo Volvo, množstvo ľudí si vybavilo len nevkusný šedý kombík pripomínajúcu škatuľu od topánok s oknami. Časy sa našťastie menia a teraz tu máme krásny a poriadne luxusný sedan, inšpirovaný známym SUV XC90.

Volvo Concept 26, za volantom s novinami, kávičkou.

Autonómne autá majú pred sebou ohromnú budúcnosť. Najskôr tu bol Google, postupne sa k nemu pripájali ostatné automobilky. Všetky doterajšie štúdie pôsobili viac alebo menej prvoplánovo. Volvo prináša veľmi akceptovateľnú a predstaviteľnú predstavu o budúcnosti autonómnej dopravy, s názvom Concept 26.

Volvo Polestar, konkurencia pre BMW radu M?

M-kové bavoráky sú doslova ikonou. Ktorý mlaďas, alebo aj hocaký pánko v rokoch nechcel elegána s logom BMW a srdcom dravca z radu M? Asi každý. No čuduj sa svetu, nie každému je BMW po chuti.  Chcete švédsku klasiku, ikonu bezpečnosti a nechcete kamión? Potom chcete Volvo. Značka, ktorá spravila dieru do sveta hranatými kombíkmi, ktoré pripomínajú škatuľu od mlieka. A teraz chce robiť konkurenciu športovým autám. Ešte pred pár rokmi bolo spojenie Volvo a športové auto takmer nemysliteľné. Teraz je realitou.

Volvo S60 Cross Country, sedan do terénu!

Volvo, automobilka z drsného severu je synonymom bezpečnosti. Pred rokmi bola rovnako aj stelesnením nudných a škatuľovitých áut. Ale spoľahlivých. Dnes našťastie aj dobre vyzerajú. A Volvo sa nebojí aj občasných experimentov a výletov do neznáma. Prišlo s autom, ktoré mohlo byť len nevýrazným a konzervatívnym sedanom a dalo ho na vyšší podvozok. Konečne niečo kreatívnejšie ako ďalšie tuctové SUV!

Volvo XC90 Excellence, najluxusnejší severan všetkých čias.

Švédska automobilka Volvo si vo svete získala dobré renomé hlavne vďaka vysokej miere bezpečnosti svojich automobilov. Dnes ponúka nielen bezpečné, ale aj pohľadné a štýlové automobily. Keď sa pred rokmi povedalo Volvo, mnoho z vás si predstavilo asi toto: 50 ročný pán sediaci v kockatom kombíku s rodinkou na dovolenke oblečený vo flanelke držiac volant na milimeter presne v polohe o 10 minút 2 idúci pre istotu o 20 km/h menej, ako je povolená rýchlosť. Našťastie sú tie časy už preč a dizajnéri severu robia konečne nielen kvalitné, ale aj pekné autá. Príkladom za všetky je aj nové Volvo XC90.

Volvo S60 Cross Country: Terénny sedan so zvýšeným podvozkom!

Automobilka Volvo predstavila pred pár dňami v Detroite celkom odvážny projekt. Automobilka sa rozhodla, že rozbúri vody rozrastajúcej sa triedy populárnych crossoverov a prišla s odlišným typom automobilu. Čo by ste povedali na terénny sedan so zvýšeným podvozkom? Pozrite si exkluzívne fotografie z detroitského autosalónu!

Volvo Koncept Estate – vydarený mix Volva 1800ES a technológie budúcnosti

Volvo na Salóne v Ženeve predstaví do tretice auto z vychválenej trilógie Volvo Concept car, ktorou Volvo ohlasuje celkom nové smerovanie štýlu. Volvo Concept Estate, inšpirované modelom 1800ES zo 70. rokov a novodobím ovládaním "user friendly". 

Volvo a býky

Musí sa dobre manévrovať :)

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.