Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Zlodeji medi kradnú semafory: Nahradia ich plechové značky

Kuriózne nie sú len prípady vodičov, ktorí porušujú zákon. Problém s miznúcimi semaformi vyrišela radnica po svojom. Inštaluje namiesto nich značky STOP. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.05.2024
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: thepostmillennial.com/pixabay.com

Video: Krádeže semaforov:...

Auto-moto zaujímavosti

V uplynulých rokoch sme sa viackrát stretli s prípadmi, kedy páchatelia ukradli semafory v ČR aj u nás. Prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, pred 3 rokmi informovala o prípade na miestnej ceste III. triedy za križovatkou Veľký Šariš – Kanaš, kedy zlodej odcudzil voľne stojaci žltý mobilný LED semafor s odpočtom, aj akumulátor. Poškodenej spoločnosti tak spôsobilškodu 740 eur. Polícia začala v prípade trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže. Aký trest hrozil za túto krádež už vtedy? Zlodejovi za tento trestný čin vymerali trest odňatia slobody až na 2 roky.

Na cestách sa kradnú aj semafory. (Ilustračná foto)Zdroj: pixabay.com

Krádeže medi aj elektriny

Dnes sú zákony v mnohých krajinách za takéto delikty prísnejšie. Zlodejom to však v krádežiach nebráni. Internet zaujali prípady krádeží zo zahraničia z týchto dní. V USA sa v poslednom čase čoraz častejšie objavujú podobné krádeže semaforov. Oakland je 8. najväčším mestom v Kalifornii, žije tam okolo 450 tisíc obyvateľov Teraz má mesto problémy s krádežami. Časť obyvateľov je bez domova a využila tento spôsob obohatenia ako svoju zárobkovú činnosť. Oakland v súvislosti s riešením problému odstránil semafory z hlavnej križovatky a nahradil ich značkami STOP. 

Odstránenie semaforov

Podľa miestnych pracovníci mesta minulý týždeň odstránili takmer všetky semafory. Odinštalovanie prišlo ako krajné riešenie po mesiacoch, keď ľudia kradli medené drôty a zasahovali do elektrických skríň, ktoré napájajú semafory. Vodiči vidia stopky, kde by za normálnych okolností boli semafory. Stopka je umiestnená aj nad dôležitou križovatkou E. 12th Street a 16th Avenue v Oaklande. Je to zvláštny pohľad, miestny vodič vo vyjadrení pre cbsnews.com povedal: "Len nám to hovorí, že mesto od nás dáva ruky preč. Svetelná signalizácia, ktorá tam bola predtým, nefungovala mesiace, buď svetlá blikali na červeno, alebo boli úplne zhasnuté." Jeho sused povedal: „Toto je úplne nové riešenie problému, ktorý je nebezpečný pre vodičov.

Názory miestnych 

Ďalší sused z ulice povedal: "Značky stop sú lepšie ako nefunkčné semafory, ktoré obvinil z nehody, ktorá minulý rok spôsobila náraz kamiónu do plotu servisu." Le Young povedal: "Mesto sa pokúsilo semafor aspoň niekoľkokrát opraviť. Ale keď ho opravia, zvyčajne do týždňa alebo tak nejako, opäť zhasne." Le prevádzkuje svoj obchod na rohu už viac ako 25 rokov. Spolu so susedmi za problém vinili opakované krádeže medi. Tvrdili tiež, že bezdomovci v blízkosti kradnú energiu z mestských elektrických skríň umiestnených na chodníkoch. Hovorca mesta uviedol, že sa pokúšali na vrch skriniek položiť ťažké cementové bloky, no ľudia ich jednoducho odvliekli z cesty.

Na cestách sa kradnú aj semafory. (Ilustračná foto)Zdroj: thepostmillennial.com

Vynaliezaví zlodeji

Zlodeji už neostávajú len pri krádežiach medi a idú ešte ďalej. Bezdomovci kradnú z vedení aj elektrinu, čo bude treba z dôvodu bezpečnosti riešiť. Mesto zatiaľ neponúklo iné oficiálne stanovisko o tom, ako budú vzniknutú situáciu riešiť. Chýbajúce semafory môžu mať kritický dopad na bezpečnosť na križovatkách. Pri ich odpojení ostávajú dané miesta bez svetelnej signalizácie, takže sú vodiči vystavení riziku dopravných nehôd. Zlodeji nad možným tragickým koncom ich konania nepremýšľajú. Je naozaj nečakané, čo ešte dokážu zlodeji ukradnúť. Nad druhom "tovaru" sa nezamýšľajú. Podstatné je pre nich len to, že sa ukradnutý materiál dá speňažiť. Časy, keď sa kradli veká kanalizácie sú dávno preč. Aký trest za tieto krádeže navrhujete? Podeľte sa s nami o návrh na riešenie problému v komentároch. 

Zdroj: policie.cznoviny.skSITA,, 

Krádeže semaforov - mesto nahradilo semafory značkami STOP

Video: Krádeže semaforov: Mesto nahradilo semafory značkami STOP

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Superb z Číny za 14 200 €: Európske eso odstaví ŠkoduExceluje na poli dizajnu, parametrov, praktických vlastností aj popularity. Novinku, ktorá...22. Máj, 2024
02Najtop BMW: Skytop Cabrio berie dych!Luxus a dokonalosť na druhú. To je všetko, čo možno povedať o novinke z dielne BMW. Jediné...24. Máj, 2024
03Ako predĺžiť životnosť motora? Jednoduchý krok pred výmenou olejaTento jednoduchý postup pred výmenou oleja dokáže zázraky, čo sa životnosti pohonnej...20. Máj, 2024