Aj tvoj starý Mercedes môže znieť ako Zonda! Návod s videom v článku!

Pagani Zonda je považované za jedno z najlepšie znejúcich áut na svete! Čo keby som vám povedal, že by ste mohli mať tento extrémne chrapľavý zvuk v aute, ktoré stojí rovnako ako použité Honda Civic? Kompletný návod s videom v článku!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
30.07.2014
Diskusia:

Aj tvoj starý Mercedes...

Auto-moto zaujímavosti

Starý Mercedes so zvukom Zondy?

Pagani Zonda je možno najlepšie znejúce auto na svete! Čo keby som vám povedal, že by ste mohli mať tento extrémne chrapľavý zvuk v aute, ktoré stojí rovnako ako použité Honda Civic? Tu je návod ako to urobiť!

Aj tvoj starý Mercedes môže znieť ako Zonda! Návod s videom v článku!

Krok 1: Zaobstaraj si Mercedes S600, SL600 alebo CL600

Kľúčovou súčasťou je samozrejme ten správny motor. Pagani Zonda používa upravenú 7.0 a 7,3 l AMG V12-tku, s prirodzeným saním. Môžete sa snažiť získať závodnú verziu motoru inšpirovanú motorom Zondy alebo môžete získať lacnejšiu variantu - 6,0 l Mercedes M120 motor alebo 5,8 l M137 motor.

Ponuka značky Mercedes TU!

Tento motor nájdete v Mercedese S600, SL600 a CL600 1992-2002. Možno ich nájsť za skvelú cenu, tieto vozidlá sú pritom skvelou ukážkou toho, čoho bol Mercedes schopný s príchodom V12-technológie.

How To Make A Used Mercedes Sound Like A Pagani Zonda

Krok 2: Správny zvod výfuku

Špeciálny zvod výfuku rovnakej dĺžky je rozhodujúci diel výfukovej sústavy, ktorý budete potrebovať. Tento diel je pevne uchytený priamo na hlavu motora. Tvoria ho 2 a viac trubiek, ktoré sa zvádza do jedinej. Táto trubka vyúsťuje v prednej výfukové potrubie alebo priamo do katalyzátora.

Táto časť výfuku je vaša vlastná voľba, práve tu sa rozhodne, ako sa zvuk rozvinie. Je tu jedna spoločnosť, ktorá v súčasnej dobe vyrába presne tie pravé zvody výfuku, ktoré budete potrebovať. Táto firma však nemá webové stránky. Sídli v Japonsku a nájdete ich na facebookovej stránke TU! Ide o to koľko budete ochotní investovať do svojho športového zvuku a záleží aj na vašej šikovnosti. Tá totiž rozhodne o tom, k akému dielu sa dokážete dostať. Váš ideálny zvod výfuku by mal vypadať ako na obrázku. Určite sa nájdu firmy, ktoré vám takéto zvody výfuku dodajú za rozumnú cenu aj na zakázku.

How To Make A Used Mercedes Sound Like A Pagani Zonda

Krok 3: Vyjazdi ho!

Jednoducho si ten pravý zvuk musíte vyjazdiť! Tu je video, aby ste mali predstavu ako celý systém vyzerá a aké šialené zvuky z neho môžete dostať! Pripravte si ušné bubienky.

Video: Ukážka systému

Autor návodu 

Autorom tohto návodu je chlapík vystupujúci na internete pod prezývkou Tavarish. Vlastní obchod APID online a zaoberá sa nákupom a predajom "coolových" automobilov na internete. Medzi jeho najznámejšie "diela" patrí najlacnejší Mercedes S-Class, bláznivý graffitmi zdobený Lexus Sc300 a ďalšie. 

Aj tvoj starý Mercedes môže znieť ako Zonda! Návod s videom v článku!

Inšpiroval vás jeho nápad? Kto by predsa nechcel, aby jeho jazdený Mercedes prekvapoval zvukom Zondy!

zdroj: Wikipedia.org, flickr.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Fiat 500L Vans: Konkurencia pre Countryman a VW Beetle Dune!Vo svete nových automobilových konceptov ako by sa "vrece roztrho" s tzv. "softroaders." Ak...27. Júl, 2014
02Video: Sajfa jazdí ako pán, kedy sa poučíme?Pred niekoľkými dňami sa na youtube objavilo video zachytávajúce Slováka prechádzajúceho...29. Júl, 2014
03Ako zachrániť vaše auto od odtiahnutia?Žena, ktorá porušila zákon, bola za svoj čin "odmenená" odtiahnutím vozidla. Čo však...28. Júl, 2014