Ako sa stavia v Číne? Vysokorýchlostné trate rastú pred očami!

Stroje a ťažká technika, ktorá buduje najmodernejšie úseky dopravných uzlov na svete, dokážu nemožné. Ako sa stavia v Číne? Kilometre vysokorýchlostnej trate určenou pre dopravu rýchlosťou 350 km/h sa budujú tak rýchlo, ako na Slovensku dokážeme stavby tunelovať. Vysokorýchlostné trate rastú pred očami! Musíš vidieť. Sleduj video. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
24.04.2019
Diskusia:

Video: Ako sa stavia v...

Auto-moto zaujímavosti

Výstavby dopravných stavieb na Slovensku robí vrásky nielen stavebným inžinierom, stavebnému dozoru, ale aj samotným obyvateľom. Tráviť každý deň hodiny v kolóne, uprostred dopravných kolapsov pri dochádzaní do práce alebo obeťou niekoľko hodín trvajúcim meškaní dopravných spojov, to je tvrdá realita, ktorú pozná nejeden z nás.

Ako sa stavia v Číne? Vysokorýchlostné trate rastú pred očami!Zdroj: youtube.com/ China Train" data-iml="1556051163134

Slovensko - Ako sa nestavajú dopravné úseky

Ani niekoľko rokov nedokáže u nás "postaviť" cestu či dopravný úsek. Situácia s výstavbou kľúčových dopravných úsekov je u nás natoľko vážna, že väčšina vodičov nepripúta najmenšiu nádej, že by sa sľúbená výstavba mohla dostavať v blízkej dobe.

Inšpirácia zo sveta

Dá sa to však inak. Ako? Inšpiráciu si môžeme vziať z krajín ako Čína. Výstavba je tu na tak vysokej úrovni, že nové cestné a vlakové trate pribúdajú každý deň. Skúsenosti miestnych s výstavbou vysokorýchlostných úsekov by mohli pomôcť, ak nie výrazne "nakopnúť" proces výstavby nových úsekov u nás. Čo povieš?

Ako sa stavia v Číne?

Ak si myslíš, že sú miestne podmienky jednoduchšie, mýliš sa. Postaviť trať pre vlaky idúce až 350 km/h rýchlosťou, nie je vôbec jednoduché. Zaujímavý projekt výstavby bol spustený v hlavnom meste Číny. Pri príležitosti konania budúcich zimných olympijskych hier treba vybudovať novú sieť dopravy. Bude to už 24.

Zimné olympijske hry 2022

Peking bude musieť od 4. februára 2022 po celú dobu trvania hier zvládnuť extrémny nápor ľudí z celého sveta. 16 dní udalosti svetového významu ostro preverí pripravenosť mesta a schopnosť vysporiadať sa s masami návštevníkov.

Ako sa stavia v Číne? Vysokorýchlostné trate rastú pred očami!Zdroj: youtube.com/CGTN" data-atf="0" data-iml="1556051601962

Výnimočná úloha

Bude to úplne prvý raz, kedy bude zimná aj letná olympiáda prebiehať na 1 mieste. K dobru poslúži už vybudovaná dopravná sieť z roku 2008. Tá však bude vyžadovať extrémne rýchlu a efektívnu podporu ďalších dopravných uzlov, ktoré prepoja miestnu cestnú a vlakovú dopravu.

24. zimná olympiáda preverí dopravu Pekingu

Vysokorýchlostná trať, na ktorej špecialisti pracujú, sa dokáže zrealizovať "na počkanie." Rýchla výstavba je možná vďaka využitiu špeciálnych strojov a perfektnému plánovaniu. Podľa plánu by prvé súpravy mali na trati testovať už na jar. Dokonalý dopravný systém pre 24. zimné olympijske hry sa podľa všetkého podarí dokončiť podľa plánov. Čína už dnes pracuje na výstavbe, ktorá pri pohľade na rýchlosť výstavby, berie väčšine z nás dych.

Zaujímavé čísla

Špeciálne poloautomatické stroje sú vybavené najmodernejšou technikou. Stroj dokáže v 1 úkone pokladať podvaly aj koľaje súčasne. Do lyžiarskych stredísk, vzdialených od hlavného mesto 200 kilometrov, bude vďaka výstavbe možné navštíviť za rekordne krátky čas. 2 hodiny cesty sa skráti na celkový čas len 40 minúť!

Na Slovensku sa máme čo učiť...

Kilometre vysokorýchlostnej trate určenou pre dopravu rýchlosťou 350 km/h sa budujú tak rýchlo, ako na Slovensku dokážeme stavby tunelovať. Stroje, ktoré budujú najmodernejšie úseky dopravných uzlov na svete, dokážu nemožné. Ako sa stavia v Číne? Vysokorýchlostné trate rastú pred očami! Sleduj video. 

Sleduj video

Táto diaľnica bude spájať Peking a Zhangjiakou, mestá, ktoré budú hostiť zimné olympijské hry v roku 2022. Fascinujúce zábery rozhodne stoja za pozornosť. Ako hodnotíš efektivitu výstavby v Číne? Máme sa na Slovensku čo učiť!

Zdroj: Youtube kanál New China TV

Video: Ako sa stavia v Číne?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najčastejšie chyby vodičov: Ako si neničiť auto?Toto sú najčastejšie chyby vodičov. Vieš ako si neničiť auto? Tieto chyby budú pre teba...22. Apríl, 2019
02Najkrajšie BMW všetkých čias: Nová M850i beštia!540 koní, akcelerácia 0-100 km/h za 3,7 sekundy. To sú len základné údaje zo smrtiacich...18. Apríl, 2019
0323-ročný Ford na predaj ako nový: Nájazd len 662 kilometrov!Populárny Ford Mondeo z roku 1996 - Svetový unikát s takmer nulovým nájazdom v prekvapivom...14. Apríl, 2019