Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka ×
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Alpine A110 San Remo 73 pripomína úspechy v rally

Samostatná automobilka Alpine, ktorá aktuálne ponúka jediný model A110 pripravila jeho špeciálnu sériu. Volá sa San Remo 73 Edition a má osláviť prvý titul, ktorý vozidlá získali v rally v roku 1973 presne na tomto súťažnom podujatí v Taliansku.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
22.03.2023
Diskusia:
Zdroj: Alpine

Alpine A110 San Remo 73...

Auto-moto zaujímavosti

Automobilka Alpine pripraví až dvesto kusov týchto špeciálnych modelov, ktoré budú trochu zmenené oproti základným verziám. Cena by mala byť približne 89 000 € vo Francúzsku. Ak si chcete objednať, tak môžete siahnuť hlboko do vreciek a do účtov v bankách a zbehnúť k najbližšiemu dílerovi automobilky. Jeden je v Katoviciach, jeden je vo Viedni, je len na vás ktorého z nich si vyberiete.

Alpine A110 San Remo 73 pripomína úspechy v rallyZdroj: Alpine

Vozidlo bude stvárnené podobne ako špecialita na rely s dobovými koreňmi, z ktorej si berie inšpiráciu. Väčšina bude pokrytá vo farbe Caddy Blue, pričom stĺpiky karosérie budú červené a čierne. Strecha bude z karbónu. Na bokoch, ale aj na prednej a zadnej časti sa objaví čiernobiela grafika, ktorá má znova evokovať sedemdesiate roky. Súťažný šmrnc vozidlu určite dodajú aj 18-palcové zliatinové disky lakované bielou farbou. Brzdy za nimi budú mať čierne strmene a rovnako čierne budú aj emblémy s označením vozidla.

Alpine A110 San Remo 73 pripomína úspechy v rallyZdroj: Alpine

Vnútri sa dostalo dostatočnej pozornosti mikrovláknovému čalúneniu viacerách prvkov, ktoré majú sivé prešívanie. Sedadlá sú od firmy Sabelt Racing a sú z jedného kusu. Alpine pridal športové pedále a hliníkový priestor na odloženie ľavej nohy. Dôležitou súčasťou interiéru bude odznak hovoriaci o poradovom čísle modelu. Bude na ňom číslo od jedna do dvesto. Štandardom pre špeciálnu sériu bude samozatemňujúce spätne zrkadlo a parkovacie vpredu aj vzadu. Štandardom bude aj audio od firmy Focal.

Alpine A110 San Remo 73 pripomína úspechy v rallyZdroj: Alpine

Verzia San Remo 73 Edition bude mať v zadnej časti umiestnený 1,8-litrový štvorvalec, ktorý dáva výkon 221 kW (300 k). To stačí na dosiahnutie 100 kilometrovej rýchlosti za 4,2 s. Nie je to však prvá rally alternatíva v ponuke modelu. Minulý rok výrobca Alpine prišiel s verziou Tour de Corse 75, ktorá bola žltá a mala znova čiernobiele rally detaily. Vtedy bol špeciálny model za 80 000 € a vzniklo 150 kusov.

Automobilka Alpine potvrdila, že nové vozidlá so spaľovacími motormi neukáže, preto máme nádej, že práve táto alternatíva zostane v ponuke čo najdlhšie. A ísť cestou špeciálnych edícií pripomínajúcich pretekárske zápolenia je predsa perfektný nápad.

Alpine A110 San Remo 73 pripomína úspechy v rallyZdroj: Alpine

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Renault Grand Scenic (od 2016): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe?V roku 2016 ukázal Renault svoju štvrtú generáciu modelu Scenic a vlastne aj tretiu...10. Február, 2023
02Renault Espace: Nové luxusné SUVKritici hovoria, že to už nie je Renault Espace. Ako sa ti nové rendery možného budúceho...12. Marec, 2023
03Špeciálna séria Alpina B5 GT má viac výkonu ako BMW M5 CompetitionTreba to zopakovať znova, Alpina bola donedávna samostatná takmer automobilka, ktorá...3. Február, 2023