Audi RS7 Sportback beštia: 950 koní, 100 km/h za 2,9 sekundy!

Toto Audi monštrum prekvapí pohonom a nielen. Akcelerácia z 0 na 100 km/h za 2.9 sekundy! Čo dokáže 950-koňové Audi RS7 C8? 4.0 V8 BiTurbo AWD beštia s výkonom šialených 950 koní a 1200 Nm krútiaceho momentu doslova trhá betón! 

rufus v Video sekcia
06.12.2021
Diskusia:
Zdroj: Autotop.nl

Audi RS7 Sportback beštia:...

Video sekcia

Málokto sníva o automobile, ktoré nedisponuje rekordnými parametrami. To, čo nás fascinuje na automobilových trhákoch, je skryté pod kapotou. Je to nielen o dizajne, aj keď aj vzhľad pri rozhodovaní o kúpe často zaváži.

Čo dokáže 950-koňové Audi RS7? Špeciálna 950-koňová úprava za 25 000 eur prekvapíZdroj: autotop.nl

Silné stránky

Tento automobil spája obidva predpoklady úspechu. Ponúka extrémnu dynamiku, parametre rýchlosti a prináša kľúčovú vlastnosť ako bonus. Tou je nečakaná využiteľnosť vozidla v bežnom dennom živote.

RS7 Avant beštia

Audi RS6 Avant. Značka a označenie modelu, ktoré „ide“ na istotu. Čo sa týka popularity je RS Avant zárukou dobrej voľby. Popularitu si získal vďaka výkonu a využiteľnosti. Modelu sekunduje príbuzný s označením RS7 Sportback, ktorý pokračuje v presvedčení RS6. Ponúknuť výkon, akceleráciu a využiteľnosť, to je záruka úspechu na trhu aj dnes. RS6 s modelom RS7 zdieľa niekoľko identických vlastností a predné svetlá.

Namiesto kombi karoséria liftback

Menší dôraz na dizajn. Tak by sa dal nazvať hlavný rozdiel týchto modelov. Namiesto kombi karosérie Audi vsadilo na karosériu typu liftback. Výsledkom sú praktické parametre ako u RS6 s veľkým kufrom. Čo sa však odrazilo na dizajne je zmenený vzhľad zadnej časti vozidla. Tvar Audi RS7 má svojich fanúšikov aj kritikov. V oboch prípadoch to však nie je podstatné. Subjektívny názor posúdenia vzhľadu nie je dôležitý.

Pohon a parametre

To, o čo tu ide, sú skvelé parametre výnimočného stroja. V oboch modeloch ide o pohon, ktorý zabezpečujú silné 600-koňové 4,0 biturbo osemvalce  s pohonom všetkých 4 kolies. Výkon je na kolesá prenášaný spoľahlivým osemstupňovým automatom.

Audi RS7 Sportback beštia - Čo dokáže 950-koňové Audi RS7 C8? Sleduj video!Zdroj: autotop.nl

Pôvodná vs. akcelerácia po úprave

Ak je reč o skutočne výnimočnej akcelerácii pri tomto type vozidiel, hovoríme o schopnosti dostať ručičku tachometra na „stovku“ medzi 3 a 4 sekundami. Zároveň je viac ako vítaná funkcia „vypínania“ obmedzovača. V takom prípade stroj bez problémov prekvapí rýchlosťou až 305 km/h. A čo robiť s potenciálnym zákazníkom, ktorý chce ešte väčšie divadlo? Stačí ho nasmerovať na tento „lietajúci“ skvost na kolesách! Poďme si pozrieť šialenú akceleráciu po úprave. 100 km/h za necelé 3 sekundy. Rýchlosť 200 km/h za menej ako 9. Akcelerácia na 300 km/h za 23 sekúnd. Koľko trvá ručičke dostať sa na rekordný limit 330 km/h? Musíš vidieť na vlastné oči. Sleduj video na konci článku.

Audi RS7 Sportback beštia - Čo dokáže 950-koňové Audi RS7 C8? Sleduj video!Zdroj: autotop.nl

Špeciálna úprava na objednávku – namiesto 600 koní výkon 950 koní!

Špeciálna úprava pre vyznávačov extrémnych parametrov. Tak by sa dala pomenovať táto brutálna hračka, určená do rúk tých, ktorí vedia, čo chcú. Ďalším predpokladom je, že taký vodič vie ako túto Audi raketu udržať na ceste! Takým človekom je objednávateľ tejto špeciálnej verzie.

Audi RS7 prerobené na 950-koňové monštrum!

Zákazníkom je belgický klient, ktorý svoju RS7-čku nechal prerobiť doslova na „nadzvukové“ lietadlo s jediným úmyslom. Pokoriť nemožné parametre a dosiahnuť extrémnu akceleráciu vo svojom vysnívanom modelovom rade! Prerábku zabezpečila firma HGP, ktorá zamestnáva skúsených úpravcov s nápadom. O ich kvalitách ťa presvedčia nasledujúce hodnoty výkonu. Výkon až 950 koní. 1 250 Nm krútiaceho momentu. Vymazanie obmedzovača rýchlosti z chodu.

Audi RS7 beštia - Akcelerácia z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundyZdroj: autotop.nl

Špeciálna 950-koňová úprava za 25 000 eur!

Cena za túto zábavu? Prichystaj si 25 000 eur! Šialená cenovka úpravy, ktorá trhá betón, čo povieš? Ako hodnotíš ponúkané parametre? Vidíš v tomto stroji potenciál? Podeľ sa s nami o svoje preferencie a vyjadrenie vlastných potrieb. Trafil sa úpravca do tvojho vycibreného vkusu a štýlu?

Zdroj: AutoTopNL@Youtube

Audi RS7 Sportback beštia

Audi RS7 Sportback beštia: 950 koni, 0 - 100 km/h za 2,9 sekundy!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Unikát na predaj: Exkluzívna dodávka pre pekné chvíle v dobrej spoločnosti Žltá netradičná dodávka je momentálne najlákavejším artiklom medzi vozidlami na predaj na...4. December, 2021
02Pauzy vodičov + nové zmeny v doprave: Pokuty až do výšky 16 600 eur!Cestné kontroly + ďalšie zmeny čakajú dopravu už od 2. 2. 2022. Ako zákon sprísni prestávky...30. November, 2021
031 200-litrové combi delo s dojazdom 504 km!1200-litrové kombi je tu, aby rozbúrilo vody internetu, ale aj automobilového sveta. Čo...2. December, 2021