Autopilota Tesly bude vyvíjať Slovák!

Tesla sa stala v automobilovom priemysle skutočným pojmom. Inovatívne technológie a stále sa zdokonaľujúci systém autopilota Elona Muska patria k svetovej špičke. Elon pritom veľmi dobre vie, že najlepšie a najúspešnejšie projekty potrebujú najlepších ľudí a odborníkov planéty! Aktuálna správa hovorí o veľkom úspechu nášho rodáka! Autopilota Tesly bude vyvíjať Slovák! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
04.07.2017
Diskusia:

Video: Autopilota Tesly...

Auto-moto zaujímavosti

Tesla sa stala v automobilovom priemysle skutočným pojmom. Elon Musk boduje hneď na viacerých frontoch. V mnohých oblastiach mu právom patrí svetové prvenstvo. Jeho inovatívne technológie a stále sa zdokonaľujúci systém autopilota patria k svetovej špičke. Elon pritom veľmi dobre vie, že najlepšie a najúspešnejšie projekty potrebujú najlepších ľudí a odborníkov planéty.

Tesla autopilot vs. Slovák vo vedeníZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

U Elona pracujú najlepší na svete

Potom, čo pozíciu riadenia vývoja autonómneho riadenia elektromobilov opustil bývalý zamestnanec Applu, Chris Lattner, hľadá Elon do jedného z najzaujímavejších projektov nového odborníka. Obrovská príležitosť zaujala mnoho zvučných mien, CEO riaditeľ už vybral toho najlepšieho!

Tesla autopilot vs. Slovák vo vedeníZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Riaditeľom projektu bude Slovák!

Obrovský pokrok, aký autopilot Tesly zaznamenal v poslednom období, podporí Slovák, ktorý je pripravený hľadať nové inovatívne riešenia v jednom z najväčších projektov vizionára Muska. Túto významnú pozíciu, riaditeľa pre umelú inteligenciu a rozpoznávacie schopnosti jej funkcií, bude zastávať náš rodák, Andrej Karpathy.

Tesla autopilot vs. Slovák vo vedeníZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Kto je Andrej Karpathy?

O Andrejovej práci sa môžeš dočítať veľa zaujímavosti po zadaní jeho mena do Googlu. V odbore umelej inteligencie je považovaný za jedného z najväčších expertov na svete! Za jeho úspechom stojí tvrdá práca a roky strojového učenia a venovania sa počítačovému videniu a neurónovým sieťam.

Tesla autopilot vs. Slovák vo vedení - Andrej Karpathy Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Spolupráca s Elonom Muskom

Spolupracoval a podieľal sa na viacerých kľúčových projektoch a spolupráca s Muskom nie je jeho prvá. Venoval sa práci s hlbokými neurónovými sieťami. V tejto oblasti pracoval ako výskumný vedecký pracovník v Muskovej neziskovej spoločnosti OpenAI. 

Tesla autopilot vs. Slovák vo vedení - Andrej KarpathyZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Prestížne univerzity + odborník v oblasti umelej inteligencie

Ako 15-ročný sa Andrej zo Slovenska odsťahoval a spolu s rodičmi začali život v USA. Za „veľkou mlákou“ študoval na niekoľkých vysoko prestížnych univerzitách. Študoval na Univerzite v Toronte a Stanforde. Vďaka svojmu talentu a tvrdej práci patrí k uznávaným expertom v obore umelej inteligencie.  

Tesla autopilot vs. Slovák vo vedení Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Expert zo Slovenska

O šikovných Slovákoch vo svete sa nehovorí tak často, ako by sa malo. O tom, že ich je vo svete naozaj veľa, pritom nemožno pochybovať. Čo na úspech Slováka u slávneho Elona Muska hovoríš? Andrejovi prajeme veľa úspechov v novej práci a čo najväčšie zásluhy na projekte nového autonómneho riadenia Tesly! 

Tesla autopilot vs. Slovák vo vedení Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Zdroj: techcrunch.com, .businessinsider.com, fortune.com, neowin.net, Pinterest

Video: Autopilota Tesly bude vyvíjať Slovák - Andrej Karpathy!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Skrytá garáž ochráni tvoje auto pred zlodejmi! Originálne riešenie Ako bezpečne ochrániť svoje auto pred zlodejmi bez nákladných...16. Jún, 2017
02Video: Ako sa rozbaľuje nové Ferrari? Priamo pred očami! Úchvatný spôsob doručenia zásielky zažije ten, kto si objedná nové Ferrari! Ako Ferrari...24. Jún, 2017
03Video: 810-koňový 12-valcový Rolls-Royce Wraith!Extrémne mašiny. Tie, ktoré skutočne lámu rekordy. Tie, ktoré sú stredobodom pozornosti,...2. Júl, 2017