Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Bentley Flying Spur dostane novú športovejšiu verziu S

Bentley pripravil pre svojich zákazníkov ďalšiu verziu modelu Flying Spur, konkrétne označenú veľkým S. Táto novinka sa verejnosti ukáže v britskom Goodwoode na festivale rýchlosti už o týždeň. Zmeny budú kopírovať to, čo sa udialo s podobne ladeným Continental GT.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
19.06.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Bentley

Bentley Flying Spur S

Auto-moto zaujímavosti

Najväčším rozdielom tejto verzie bude čierne prevedenie prednej masky, spodného nasávacieho otvoru, bočných náduchov vzduchu a krytov spätných zrkadiel. Čierne budú aj lemy bočných okien a prvky, ktoré boli v zadnom nárazníku štandardne chrómové. Do rovnakej farby budú odeté aj koncovky výfuku. Istou formou zatmenia prejdú predné aj zadné svetla. Na predných nárazníkoch bude naviac malý odznak v tvare písmena S.

Bentley Flying Spur dostane novú športovejšiu verziu SZdroj: Bentley

Z pohľadu diskov bude toho na výber viac. Maximom budú 22-palcové disky čiernej, alebo matnej sivej farby. Základnejší prístup však predstavujú 21-palcové disky s kombináciou čiernej a brúsenej striebornej farby. Pre všetky disky sú použité kontrastné červené brzdiče vpredu aj vzadu.

Vnútri bude tiež zopár zmien, tá najzásadnejšia bude v čalúnení. V konfigurátore budete mať na výber viacero vzorov prežívania a dvojfarebné prevedenie s viacerými kombináciami farieb. Pod každou opierkou hlavy bude malé logo verzie S. Rozdiel bude aj na displeji pred vodičom, ktorý dostane športovejšie stvárnenú tému, podobne ako má aj Continental GT Speed.

Bentley Flying Spur dostane novú športovejšiu verziu SZdroj: Bentley

Pre verziu S budú dostupné dva motory. Vlastne budú dostupné všetky, okrem vrcholného motora W12. Pod prednou kapotou teda môže byť štvorlitrovy dvomi turbami dopovaný motor V8 s výkonom 405 kW (550 k) a krútiaci moment 770 Nm. Tento agregát udelí veľkému sedanu zrýchlenie na stovku za 4 sekundy a maximum je 320 km/h. Tento agregát má štandardne, pre verziu S, športový výfuk.

Bentley Flying Spur dostane novú športovejšiu verziu SZdroj: Bentley

Tento pohonný systém prichádza štandardne s prvkom výbavy s názvom Bentley Dynamic Ride, ktorý dokáže vyvinúť až 1300 Nm na vyváženie nakláňania. Taktiež má v štandardnej výbave aj natáčanie zadnej nápravy do uhla až 4,2 stupňa, čo výrazne zlepšuje manévrovateľnosť naozaj veľkého vozidla.

Bentley Flying Spur dostane novú športovejšiu verziu SZdroj: Bentley

Druhou možnosťou bude plug-in hybrid, ktorý bude mať ako základ motor V6 s objemom 2,9 litra. Celkový výkon sústavy bude 400 kW (544 k) a krútiaci moment 750 Nm. Na stovke je takáto verzia za 4,1 sekundy a na jedno nabitie prejde 40 km bez nutnosti zapnutia spaľovacieho agregátu.

Flying Spur S sa predstaví po boku Continental GT S a odvodeného kabrioletu na Goodwoodskom festivale rýchlosti. Všetky tri modely sa podujmú aj na šprint hore kopcom na svetoznámom podujatí.

Bentley Flying Spur dostane novú športovejšiu verziu SZdroj: Bentley

Bentley Flying Spur S

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Alpina inovovala, po vzore BMW, modely B3 aj D3 SBMW len teraz faceliftovalo modely radu 3, konkrétne sedan aj kombi. Tento vývoj však...9. Jún, 2022
02Bentley predvádza špeciálnu Bentaygu s vesmírnou témouBentley Bentayga je auto, ktoré pomohlo zachrániť automobilku. Dostáva ju dlhodobo do...23. Marec, 2022
03Bentley Bentayga s predĺženým rázvorom hýčka pasažierov vzaduBentley rozširuje ponuku svojho modelu Benayga o novú verziu s označením EWB. Táto skratka...17. Máj, 2022