BMW M2 prichádza s kontroverznými tvarmi

Automobilka BMW konečne predstavila novú generáciu modelu M2, ktorý je logickým pokračovaním rozširovania modelovej ponuky radu 2. Je úplne logické, že po M240i prichádza aj tento model. Prichádza s podobnými tvarmi, ale trochu extrémnejším prevedení. Svetlá sú rovnaké, ale pritom je okamžite jasné, že toto je niečo viac.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
12.10.2022
Diskusia:
Zdroj: BMW

BMW M2 prichádza s...

Auto-moto zaujímavosti

Prvým a najzásadnejším rozdielom od M240i je predný nárazník. Nie, automobilka nesiahla po zväčšenej maske chladiča s obrovskými ľadvinkami, ako má pri modeloch M3 a M4, ľadvinky ostali relatívne malé, ale o to hranatejšie. Svojím tvarom akoby evokovali nedávno predstavený hybridný model XM. Vzadu sú veci o niečo prijateľnejšie. Medzi týmito koncami je však dôležitá zmena. Celé auto dostalo výrazné rozšírenie a oproti predchodcovi to znamená, že celkové rozmery sú väčšie. Na dĺžku narástla M2 o 10 cm, čo ju pasuje na pozíciu auta len o 10 cm kratšieho ako je M4 kupé. Na šírku pribudlo tiež zopár centimetrov, ale celková výška klesla o 8 mm.

BMW M2 prichádza s kontroverznými tvarmiZdroj: BMW

Interiérový priestor v novej dvojke je takmer totožný ako v väčšej štvorke, ale aj tu badať niektoré rozdiely oproti M240i. V základnej výbave budú športové sedadlá s logom M, ktoré bude svietiť a za príplatok môžu mať karbónové diely. Takisto ako v ostatných BMW, aj tu bude dvojica displejov skrytá pod jedným sklom a bude zobrazovať nielen informácie pre vodiča, ale aj nový infotainment iDrive 8. V prípade M2 si tiež zachová možnosť ovládania kolieskom, ako sme pri BMW zvyknutí. Jemnou zmenou prejde aj volant, ktorý bude mať zase dve tlačidlá naviac. Jedno bude červené M1 naľavo a druhé červené M2 napravo. Tieto budú slúžiť na zmenu režimu a správania celého auta.

BMW M2 prichádza s kontroverznými tvarmiZdroj: BMW

V základnej výbave M2 bude adaptívny podvozok a tiež aktívny zadný diferenciál. Tieto pomôžu k lepším jazdným vlastnostiam a ešte extrémnejším prejazdom ako v prípade iných modelov.

Pod kapotou M2 bude motor, ktorý je veľmi podobný tomu v M3 a M4 v základnej verzii. Radový šesťvalec s objemom tri litre a kódovým označením S58 bude mať výkon 338 kW (460 k), ktoré bude cez aj cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku prenášať na zadné kolesa. Výlučne na zadné kolesa. Takto vybavená M2 dokáže na stovku zrýchli za 4,3 s. Ak však zvolíte automat s 8 prevodovými stupňami a tiež logom M, tak sa zrýchlenie skráti na 4,1 s. V prípade M2, aj novej generácie, nebude nutné používať žiadny driftovací režim, lebo auto pôjde bokom už štandardne.

BMW M2 prichádza s kontroverznými tvarmiZdroj: BMW

Najväčšia dilema prichádza pri cenníkovom porovnávaní. Základná cena bude určite nižšia ako má M4 a M3, ale stále bude percentuálny rozdiel relatívne malý, čo by mohlo znamenať, že v konečnom dôsledku bude práve M3 lepším automobilom za dane peniaze ako malá M2. Po skúsenostiach s minulou generáciou však treba skonštatovať, že toto auto bude šialené a šialené v tom najlepšom zmysle slova.

BMW M2 prichádza s kontroverznými tvarmiZdroj: BMW

Predpokladaná cena okolo 70 000 € je naozaj výbornou ponukou, ktorá takmer nemá konkurenciu. M2 bude totiž súperom maximálne modelom Porsche 718 Cayman, či Jaguar F-Type. Tie však rozhodne nedokážu ponúknuť štyri relatívne plnohodnotné miesta na sedenie v interiéri. Tieto autá sú výlučne dvojmiestne, čo robí z BMW M2 poriadny unikát.

BMW M2 prichádza s kontroverznými tvarmi

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01BMW už vyrába vodíkové iX5 HydrogenBMW je automobilka, ktorá má naozaj výborný prístup k pohonom. Dopredu nevylučuje žiadnu z...7. September, 2022
02Video: Dokáže BMW driftovať ako Mercedes AMG?To, čo dokáže "áemgéčko" je vysoká škola driftu. Ako sa s touto výzvou vysporiada menší...10. September, 2022
03BMW inovovalo Trojku, skúsili sme 320d Touring xDriveBMW ukázalo na fotkách facelift nového modelu radu 3 už dávnejšie. Toto obľúbené vozidlo...21. September, 2022