BMW M3 M Competition beštia: 582 koní pre náročných!

Keď sa povie BMW M3, ide o označenie, ktoré je zárukou povestnej kvality a zaujímavých parametrov. Čo sa stane, keď sa renomovaný úpravca rozhodne dopriať ostrej mašine ešte vyšší výkon? BMW M3 M Competition AC Schnitzer beštia - namiesto 509 koní výkon 582 koní! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.11.2021
Diskusia:
Zdroj: ac-schnitzer.de

BMW M3 G80 by AC Schnitzer

Auto-moto zaujímavosti

BMW M3 M Competition AC Schnitzer beštia ponúka namiesto 509 koní výkon až 582 koní! Punc dokonalosti v podobe M3 úpravy má toto delo od AC Schnitzer. Výkon takmer 600 koní a nielen to. Presvedči sa na vlastné oči.

BMW M3 M Competition je málo? AC Schnitzer beštia pre náročných!Zdroj: ac-schnitzer.de

BMW M3 M Competition AC Schnitzer beštia

AC Schnitzer úprava je vrcholná úprava legendy BMW M3. Stelesnenie športovej jazdy značky BMW v tele radu M3 vstupuje do svojej 6. generácie s modelovým radom G80. A rovnako ako pri svojich predchodcoch, aj aktuálna M3 je najvýkonnejšia sériová „em trojka“ svojej doby. To isté platí aj pre verziu AC Schnitzer. Nikdy nebolo viac výkonu a jazdnej dynamiky pod kapotou 3. série ako v úprave M3 od AC Schnitzer G80!

BMW M3 M Competition je málo? AC Schnitzer beštia pre náročných!Zdroj: ac-schnitzer.de

Kľúčové vlastnosti

Extra výkon a športové parametre sa prejavujú v každej situácii a jazdnom režime. Nielen na pretekárskej trati, ale aj pri každodennej jazde v bežnej premávke. Ktoré vlastnosti najviac vplývajú na dynamiku vozidla? Okrem aerodynamických prvkov karosérie, sú kľúčovým prvkom aj komponenty pruženia a tiež nárast výkonu motora.

BMW M3 M Competition je málo? AC Schnitzer beštia pre náročných!Zdroj: ac-schnitzer.de

Zvýšenie výkonu z 509 koní na 582 koní

Nemecká úpravcovská spoločnosť AC Schnitzer má mnohoročné skúsenosti s úpravami áut. Medzi najvýznamnejšie počiny patrí práve táto úprava 6-valcového motora s objemom 3,0 litra z výkonu 375 kW (509 koní) až na 428 kW (582 koní). K potrebnému nárastu výkonu úpravca inštaloval športový výfukový systém s dvoma karbónovými koncovkami „Sport“ na každej strane. Zároveň sa vďaka tomu zlepšuje zvuk.

Obutie

Ďalším vylepšením je ďalších 20 kg prítlaku pridaného v zadnej časti vozidla použitím strešného spojlera. Difúzor pridáva ďalších 70 kg sily, vďaka čomu táto horúca strela neodletí mimo cesty. Efektný dizajn dopĺňajú 20-palcové kolesá antracitovej farby, ktoré sú obuté do pneumatík rozmeru 285/30 R 20 vpredu a 295/30 R 20 vzadu.

BMW M3 M Competition je málo? AC Schnitzer beštia pre náročných!Zdroj: ac-schnitzer.de

Interiér a odpruženie

V interiéri nemožno prehliadnuť čierny alcantarový volant, ktorý je dizajnovaný pre ľahké uchopenie. Športový vzhľad a parametre dopĺňajú hliníkové pedále a kryt ovládača iDrive. Dôležitou úpravou je aj odpruženie, vpredu znížené o 15 až 20 milimetrov a nastaviteľné vďaka súprave pružín RS. Vďaka všetkým týmto parametrom vozidlo reaguje na riadenie a využitie ovládacích prvkov takmer okamžite. Výsledkom je jedinečný zážitok z jazdy, ktorý je povestný práve pre legendárne BMW M3. Ako sa ti toto koňmi nadupané delo páči? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch pod článkom.

BMW M3 M Competition je málo? AC Schnitzer beštia pre náročných!Zdroj: ac-schnitzer.de

Zdroj: ac-schnitzer.deverticallobby.com

BMW M3 M Competition AC Schnitzer

BMW M3 G80 by AC Schnitzer

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Raritná Honda s natáčaním zadných kolies za 8 400 €!Honda Prelude rarita po 1. majiteľovi, ktorá sa v ponuke len tak nevidí. Ročník 1997, cena...14. November, 2021
02Hit internetu: Video z výroby Škody Enyaq!Zaujala ťa ponuka nových vozidiel značky Škoda? Toto video sa stalo za relatívne krátke...16. November, 2021
03149 km/h v meste: Pokuta 798 € pre vodiča Maserati!Šialený prípad zo Zlatých Moraviec. Vodič Maserati za jazdu pri rýchlosti 149 km/h zaplatí...12. November, 2021