Zdieľať na facebooku
18 komentárov

BMW X8: Majestátne delo postavené na základe BMW X7

Hybridné chúťky alebo ďalšie prekvapnia pod kapotou? Aké zaujímavé detaily prinesie vízia, s ktorou sa pohral známy majster dizajnu a photoshopu? BMW X8 - SUV coupé navrh od Ascarissdesign stojí na zaklade X7. Predzvesť dizajnovej podoby BMW X8 si nenechaj ujsť. Mega veľká mriežka + agresívny sklon karosérie za B stlpikom stojí za hriech!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.10.2018
Diskusia:

BMW X8: Majestátne delo...

Auto-moto zaujímavosti

Mega veľká mriežka, hybridné chúťky alebo ďalšie prekvapenia pod kapotou? Aké zaujímavé detaily prinesie vízia, s ktorou sa pohral známy majster dizajnu a photoshopu? Predzvesť dizajnovej podoby BMW X8 si nenechaj ujsť. 

2019 BMW X7 - Najväčšie SUV značky Zdroj: automobilemag.com

BMW X7

BMW X8 - SUV coupé návrh od Ascarissdesign stojí na základe X7. Mohutná "X7-čka" je najväčším SUV značky. Prvé informácie o príchode sa objavili už pred 2 rokmi. Finálna podoba je známa až teraz. Výroba bude prebiehať v americkom Spartanburgu. Príchod na trh je ohlásený už v marci 2019. Naj­väč­šie a naj­lu­xus­nej­šie BMW v segmente SUV bude mať zrejme už čoskoro konkurenciu v podobe o level vyššieho rivala.

2019 BMW X7 - Najväčšie SUV značkyZdroj: consumerreports.org

BMW X8 - finálna podoba

Automobilový vývoj ide doslova "míľovými" krokmi. Vďaka tomu máme na výber stovky úchvatných modelov, ktoré boli ešte včera fikciou. Bude to prípad aj nového BMW X8? Aktuálny návrh z Photoshopu už teraz zachvátil vlny internetu. Dôvody sú jasné. Dizajn je jednoducho neprehliadnuteľný. Posúď sám.

Parametre

BMW X7 je priestorné SUV, ktoré pohodlne "ubytuje" 7 cestujúcich. Tým drží všetky tromfy v rukáve pri porovnávaní s menším BMW X5. Podľa tejto schémy bude X8 ešte väčšie a priestornejšie ako X7.

2019 BMW X7 - Najväčšie SUV značky - interiérZdroj: consumerreports.org

Pohonné jednotky

Konštrukčné riešenie X7 xDrive40i s dizajnom Pure Excellence je jasnou predlohou vzhľadu. Rovnaká pohonná jednotka, spolu s X7 M50d so 4x4 dieselovou jednotkou, by perfektne vyhovovala aj pre SUV X8.

Majestátne delo od As­ca­riss De­sign

Profík práce vo Photoshope, ktorý je v automobilov svete známy pod prezývkou As­ca­riss De­sign je autorom zaujímavého športovo ladeného a vylepšeného dizajnu inšpirovaného novou X7-čkou.

BMW X8 - SUV coupe navrh na zaklade X7 od Ascarissdesign Zdroj: bmwblog.com

Mohutná mriežka + agresívny spád za B stĺpikom

Po vzore modelov rady X má predná časť mohutné ľadvinky. Vďaka ním je tento kolos neprehliadnuteľný. Efektným dominantným prvkom je aj ply­nulý spád za B stĺpi­kom. Výsledok? Ešte ag­re­sív­nejší a špor­to­vejší nádych. Výzvou by bolo osadenie sedadiel, ak by BMW chcelo konkurovať 7-miestnemu BMW X7.

BMW X8: Majestátne delo postavená na základe BMW X7!Zdroj: bmwblog.com

Oficiálna podoba BMW X8

Ako bude vyzerať oficiálna podoba? To ukáže čas. Automobilka o reálnej podobe X8 mlčí. Dizajnový návrh podoby od Ascarissdesign už teraz oslovil. Nechajme sa prekvapiť oficiálnou podobou. Masívna maska X8-čky s klesajúcim sklonom karosérie stojí za hriech, čo povieš? Rozhodne na seba strhne pozornosť svojím vzhľadom, tak ako sme pri vlajkových lodiach BMW zvyknutí.  

Zdroj: caranddriver.com, bmwblog.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Slovenské taktické vozidlo Zetor Gerlach: 4x4, balistická ochrana + 110 km/h! Nosnosť 1,5 tony, balistická ochrana + rychlosti 110 km/h! Schopnosť bez problémov prekonať...6. Október, 2018
02Rekord spotreby: 1 300 litrov nafty na 100 km! BelAZ 75710 je najväčší stavebný sklápač na svete. Mega obrovské monštrum, dlhé 20,6 metra,...18. Október, 2018
03Škoda Superb 4x4 raketa: 568 koní pokorí BMW M5! Čo dokáže 280 koní + turbo a šialené parametre k tomu? Vytvoriť najextrémnejšiu premenu...12. Október, 2018