Čínska Škoda Kodiaq za polovicu: Haval F7x za 15 500 eur

Čínske automobilky dokážu napodobňovať európske úspešne modely s takou presnosťou, že často vzbudzujú na trhu väčší záujem ako originálne modely. Špeciálne, ak sú dostupné na trhu za polovicu ceny originálneho modelu. Čínska Škoda Kodiaq tak môže mať zákazník doma za menej ako polovicu ceny

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.10.2019
Diskusia:

Čínska Škoda Kodiaq za...

Auto-moto zaujímavosti

Čínske automobilky dokážu napodobňovať európske úspešne modely s takou presnosťou, že často vzbudzujú na trhu väčší záujem ako originálne modely. Bude to aj prípad dnešného vozidla?

Čínska Škoda Kodiaq GT za polovicu: Haval F7x za 15 500 eurZdroj: haval-global.com/

Škoda Kodiaq za polovicu ceny

Aj keď sa východným krajinám nemusí podariť zaujať prepracovaným výzorom, je tu zaručená vlastnosť, ktorá robí aj z odkopírovanej legendy trhák ponuky. Tou vlastnosťou je podstatne nižšia cena. Čínsku verziu Škody Kodiaq tak môže mať zákazník doma za menej ako polovicu ceny originálu.

Čínska Škoda Kodiaq GT za polovicu: Haval F7x za 15 500 eurZdroj: haval-global.com

Parametre, hmotnosť

Haval F7x je model postavený na platforme multiplikátora F7. Modely majú spoločné vlastnosti a sú takmer identické. Hmotnosť vozidla je v rozmedzí od 1 605 až po 1 720 kilogramov v závislosti od konfigurácie. Prvé exempláre schádzajú z výrobnej linky už tento rok. K Havalu F7x sa pridá aj výroba 7-miestneho SUV H9.

Výkon, rozmery

Zákazník si vyberá medzi 2 verziami výkonu. Pohonná jednotka s výkonom 150 koní a 190 koní. Prvý variant ponúka možnosť pohonu 4x4. Výkon na kolesá prenáša 7-stupňová 2-spojková prevodovka. Rozmery vozidla sú nasledovné. 4 620 milimetrov, šírka 1846 mm a výška 1690 mm. To čím sa však pobije o zákazníka nie sú rozmery, výzor ani parametre.

Čínska Škoda Kodiaq GT za polovicu: Haval F7x za 15 500 eurZdroj: haval-global.com

Čínsky Haval F7x za 15 500 eur

Je to dôvod na radosť? Pre mnohých vodičov áno. Práve cena býva jediným dôvodom, prečo si väčšina z nich vysnívané vozidlo nemôže dovoliť. Pri výbere Havalu F7x presvedčí mnohých potenciálnych zákazníkov práve hodnota vozidla na trhu. Je prekvapivo nízka. Predáva sa za 15 500 eur.

Výroba v Rusku

Začiatkom leta bol spustený plán výroby Havalu v ruskom regióne Tula. Priemyselný park Uzlovaja zverejnil informácie s prvou ukážkou vyrobeného SUV-kupé F7x. Model je už dostupný na trhu a cena je viac ako zaujímavá. Ako sa ti páči? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Čínska Škoda Kodiaq GT za polovicu: Haval F7x za 15 500 eurZdroj: haval-global.com

Zdroj: autohome.com.cn

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nové Porsche Taycan Turbo S: Akcelerácia 0-100 km/h za 2,7 sekundy!Porsche Taycan - extrémna mašina s brutálnymi parametrami. Čo dokáže na trati? Šialená...12. Október, 2019
02Nový VW Golf 2020: Prvé foto pred odhalením osmičky! Oficiálne predstavenie nového bestselleru až 24.10. Prvé fotograie nového ekologickejšieho...16. Október, 2019
03Scania AXL: Nákladné auto budúcnosti bez kabíny8-kolesová Scania AXL si zaručene získa pozornosť. Môže za to atypický dizajn, netradičné...10. Október, 2019