Dacia Spring: Horšie parametre ako Škoda 120

Súčasný trend smeruje automobily k stále lepším parametrom a rýchlejším hodnotám akcelerácie a maximálnej rýchlosti. A predsa vznikajú nové modely, ktoré úplne ignorujú súčasné trendy. O potenciálneho zákazníka bojujú takmer vždy nízkou cenou. Ani to však nemusí byť pravidlo. Dôkazom je elektrická Dacia Spring. Pozrieme sa na najväčšie nedostatky.

 

 

 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.04.2021
Diskusia:
Zdroj: dacia.ru

Video: Dacia Spring -...

Auto-moto zaujímavosti

Rýchlosť 200 km/h je dnes u väčšiny automobilov štandardom. Dokážu prekvapiť aj lacnejšie modely. Okrem zaujímavej rýchlosti ponúkajú aj lacnejšie automobily v základe lepší podvozok, pneumatiky a brzdy. Ďalšou modlou súčasného automobilového priemyslu sa stal ruka v ruke trend downsizingu a elektromobility.

Dacia Spring EV 2021Zdroj: dacia.ru

Elektromotor ponúka často výkon aj 500 koní. Vďaka elektrickému pohonu nie je drahší ako automobil s bežným pohonom s výkonom 100 koní. Výsledkom sú zaujímavé súboje značiek ako Ferrari a Kia. Nevýhody sa prejavia na poli akumulátorov a s tým spojeným nabíjaním a kapacitou a výdržou batérie. Ďalšou otázkou je životnosť batérie. Dacia Spring má byť všetkým, ale realita ukazuje, že nezaujme takmer ničím.

Dacia Spring - pozreli sme sa na nevýhody vozidla a slabé parametreZdroj: presse-citron.net

Poďme rovno k nevýhodám. Najvyššia rýchlosť je stanovená na 125 km/h. Diaľnice nebudú s týmto výkonom spokojné. Rovnako nie majiteľ, meškajúci do práce. Rýchlosť 0 - 100 km/h dosiahne nová Dacia za 19,1 sekundy. Ďalším skľučujúcim parametrom je zrýchlenie z 80 na 120 km/h za 26,2 sekundy.

Dacia Spring - pozreli sme sa na nevýhody vozidla a slabé parametreZdroj: dacia.ru

Cena nie je najnižšia. Aj napriek tomu veľa muziky z elektrického pohonu majiteľ nedostane. Dynamikou Dacia Spring rozhodne nepresvedčí. Ku cti slúžia len 2 parametre. Zrýchlenie z 0 na 50 km/h v meste zvládne akcelerovať za slušných 5,8 s. Dojazd sa zvýšil z 225 km na 230 km (WLTP), resp. z 295 km na 305 km v rámci „mestského cyklu“.

Dacia Spring - pozreli sme sa na nevýhody vozidla a slabé parametreZdroj: presse-citron.net

Dacia Spring bude dostupná v 3 verziách. Objednávky verzie určenej pre verejnosť je možné vytvárať od 20. Marca. Prvé dodávky zákazníkom Dacia plánuje už v jeseni. Cena na francúzskom trhu je stanovená na 16 990 € (výbava Comfort), resp. 18 490 € (Comfort Plus) s DPH pred tamojšími dotáciami na elektromobily. Dacia Spring nezaujme dojazdom, ani parametrami. Škoda 120 sa začala vyrábať už v roku 1976 a parametre Dacie Spring s prehľadom prekonávala teraz. 18 sekúnd a rozbehla sa na 140 km / h. Čím iným ako parametrami, dojazdom a cenou môže elektrická Dacia osloviť zákazníka? Aké sú vyhliadky modelu na úspech na trhu? Podeľ sa o svoj názor na elektrickú Daciu v komentároch pod článkom.

Dacia Spring: Horšie parametre ako Škoda 120Zdroj: presse-citron.netteslamagazin.sk

 

Video: Dacia Spring - akcelerácia 0-100km/h

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Octavia III rarita: Športiak s motorom uprostred!Hovoríš, že si už videl všetko? Mýliš sa, zbystri pozornosť! Škoda Octavia III rarita - ako...30. Marec, 2021
02Nová Škoda Octavia za menej: Za 21 500 € na predaj v Rusku!Nová Škoda Octavia je na predaj za menej ako u nás na trhu v Rusku. Variant s benzínovým...2. Apríl, 2021
03Na predaj nezničiteľný Mercedes s nájazdom len 378 km! Volajú ho nezničiteľný Mercedes. Nájazd 1 000 000 km je pre neho dosiahnuteľný cieľ. Kúpiť...28. Marec, 2021