Dostal pokutu 110 €. Na právnikov dal 34 000 € a prehral!

Pokuta nie je nikdy príjemná vec. Je jedno, či ide o parkovanie, alebo jemné prekročenie rýchlosti. Občas sa to dá trochu ukecať, občas nie. Niekto vie byť poriadne tvrdohlavý, potom sa vie takáto pokuta poriadne predražiť. Svoje by o tom vedel povedať aj Richard Keedwell, ako uviedol portál ustoday.com.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
27.09.2019
Diskusia:

Dostal pokutu 110 €. Na...

Auto-moto zaujímavosti

Pokuta nie je nikdy príjemná vec. Je jedno, či ide o parkovanie, alebo jemné prekročenie rýchlosti. Občas sa to dá trochu ukecať, občas nie. Niekto vie byť poriadne tvrdohlavý, potom sa vie takáto pokuta poriadne predražiť. Svoje by o tom vedel povedať aj Richard Keedwell, ako uviedol portál ustoday.com.

 Stáť si za svojim sa nemusí oplatiť

 Richard Keedwell z anglického Worchesteru je bol dosť tvrdohlavý vodič, čo časom aj oľutoval. Anglický dôchodca doplatil na prekročenie rýchlosti. Na mieste s predpísanou rýchlosťou 30 mp/h, čo je 48 km/h, šiel rýchlosťou 56 km/h. Rýchlosť tak prekročil len o 8 km/h. Nameral ho však stacionárny radar a domov mu prišla pokuna na 100 libier, v prepočte necelých 113 €. Šoférovi sa to samozrejme nepáčilo a hlavne sa mu nepozdávala výška pokuty na tak malé prekročenie rýchlosti. Rozhodol sa preto brániť.

 A bránil sa naozaj poriadne. Ako? Najskôr sa odvolával na to, že merací prístroj, ktorý zapríčinil jeho pokutu bol nefunkčný. V snahe dosiahnuť svoju pravdu sa obrátil aj na sprostredkovateľké služby istej spoločnosti. Tá sa zameriava aj odbornými posudkami a dôchodcovi ich hneď niekoľko vypracovali. Rovnako ho spoločnosť aj právne zastupovala a poskytovala mu kompletné právne poradenstvo. Dôchodca bol v tom, že spor vyhrá a všetky jeho trovy budú spätne preplatené. Celkové poplatky sa za 3 roky na súdoch vyšplhali na šialených 30 000 libier, v prepočte takmer 34 000 €! Záver? Spor prehral!

 Svoje rozhodnutie teraz ľutuje. Ako sám hovorí, ľutuje hromady utratených peňazí, ktoré šetril pre svojho syna. Chcel len dosiahnuť spravodlivosť no sám sa utvrdil v tom, že britský právny systém je skutočne nefunkčný. Postupovali by ste rovnako aj vy?

Dostal pokutu 110 €. Na právnikov dal 34 000 € a prehral!Zdroj: metro.co.uk

Dostal pokutu 110 €. Na právnikov dal 34 000 € a prehral!Zdroj: metro.co.uk

Zdroj: ustoday.com

Zdroj foto: metro.co.uk

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01S týmto VW majiteľka najazdila 563 000 km. VW jej ho zrenovoval. ZDARMA!Autá sa pre niektorých majiteľov stanú hotovým členom rodiny. Občas reprezentujú aj...7. September, 2019
02Najlacnejšie ojazdené auto na svete: Chevrolet Corvette za 0,91 €!!!Kúpa ojazdeného auta je vždy hotovou alchýmiou. Keď už máte vybratý konkrétny model, začína...17. September, 2019
03Vrtuľník pre Putina je ako luxusný Rolls-Royce!Byť jedným z najvýznamnejších mužov planéty prináša so sebou množstvo zodpovednosti,...9. September, 2019