Dostal pokutu 110 €. Na právnikov dal 34 000 € a prehral!

Pokuta nie je nikdy príjemná vec. Je jedno, či ide o parkovanie, alebo jemné prekročenie rýchlosti. Občas sa to dá trochu ukecať, občas nie. Niekto vie byť poriadne tvrdohlavý, potom sa vie takáto pokuta poriadne predražiť. Svoje by o tom vedel povedať aj Richard Keedwell, ako uviedol portál ustoday.com.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
27.09.2019
Diskusia:

Dostal pokutu 110 €. Na...

Auto-moto zaujímavosti

Pokuta nie je nikdy príjemná vec. Je jedno, či ide o parkovanie, alebo jemné prekročenie rýchlosti. Občas sa to dá trochu ukecať, občas nie. Niekto vie byť poriadne tvrdohlavý, potom sa vie takáto pokuta poriadne predražiť. Svoje by o tom vedel povedať aj Richard Keedwell, ako uviedol portál ustoday.com.

 Stáť si za svojim sa nemusí oplatiť

 Richard Keedwell z anglického Worchesteru je bol dosť tvrdohlavý vodič, čo časom aj oľutoval. Anglický dôchodca doplatil na prekročenie rýchlosti. Na mieste s predpísanou rýchlosťou 30 mp/h, čo je 48 km/h, šiel rýchlosťou 56 km/h. Rýchlosť tak prekročil len o 8 km/h. Nameral ho však stacionárny radar a domov mu prišla pokuna na 100 libier, v prepočte necelých 113 €. Šoférovi sa to samozrejme nepáčilo a hlavne sa mu nepozdávala výška pokuty na tak malé prekročenie rýchlosti. Rozhodol sa preto brániť.

 A bránil sa naozaj poriadne. Ako? Najskôr sa odvolával na to, že merací prístroj, ktorý zapríčinil jeho pokutu bol nefunkčný. V snahe dosiahnuť svoju pravdu sa obrátil aj na sprostredkovateľké služby istej spoločnosti. Tá sa zameriava aj odbornými posudkami a dôchodcovi ich hneď niekoľko vypracovali. Rovnako ho spoločnosť aj právne zastupovala a poskytovala mu kompletné právne poradenstvo. Dôchodca bol v tom, že spor vyhrá a všetky jeho trovy budú spätne preplatené. Celkové poplatky sa za 3 roky na súdoch vyšplhali na šialených 30 000 libier, v prepočte takmer 34 000 €! Záver? Spor prehral!

 Svoje rozhodnutie teraz ľutuje. Ako sám hovorí, ľutuje hromady utratených peňazí, ktoré šetril pre svojho syna. Chcel len dosiahnuť spravodlivosť no sám sa utvrdil v tom, že britský právny systém je skutočne nefunkčný. Postupovali by ste rovnako aj vy?

Dostal pokutu 110 €. Na právnikov dal 34 000 € a prehral!Zdroj: metro.co.uk

Dostal pokutu 110 €. Na právnikov dal 34 000 € a prehral!Zdroj: metro.co.uk

Zdroj: ustoday.com

Zdroj foto: metro.co.uk

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Tento Mercedes za 18 rokov stratil 85% z ceny, najazdil len cez 7 000 km!Občas sa na predaj nájde totálna rarita, ktorá je s minimálnym nájazdom takmer strojom...3. September, 2019
02Najlacnejšie ojazdené auto na svete: Chevrolet Corvette za 0,91 €!!!Kúpa ojazdeného auta je vždy hotovou alchýmiou. Keď už máte vybratý konkrétny model, začína...17. September, 2019
03Vrtuľník pre Putina je ako luxusný Rolls-Royce!Byť jedným z najvýznamnejších mužov planéty prináša so sebou množstvo zodpovednosti,...9. September, 2019