Druhá generácia Nissanu Qashqai taktiež predajným bestsellerom?

Nissan Qashqai prvej generácie má za sebou veľmi úspešnú kariéru. Na európskom trhu predáva Nissan až dvadsať modelov, z toho až polovicu predaných vozidiel tvorí práve tento úspešný a obľúbený crossover. Ako je na tom druhá generácia? Prišiel pravý čas na porovnanie a zhodnotenie kladov a záporov tohto modelu!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.11.2014
Diskusia:

Druhá generácia Nissanu...

Auto-moto zaujímavosti

Veľký úspech prvej generácie

Prvá generácia bola predávaná v Japonsku a Rakúsku pod názvom Nissan Dualis.

Prvá generácia Nissanu QashqaiZdroj: newsroom.nissan-europe.com

Druhá generácia

Jeho druhá generácia nie je novinkou, virtuálne sa predstavila už minulý rok v novembri a koncom januára už mala za sebou aj medzinárodnú prezentáciu. Prišiel pravý čas na porovnanie a zhodnotenie kladov a záporov tohto modelu. Qashqai II je v porovnaní s jednotkou dlhší, širší a tiež nižší. Dizajnové zmeny sa premietli aj do zníženia aerodynamického odporu. Model priniesol aj zníženie hmotnosti, úspora hmotnosti od 40 do 90 kilogramov nie je na zahodenie. Mnoho prvkov z "jednotky" ostalo zachovaných, celkový dojem z vozidla je veľmi príjemný, pôsobí dynamickejším dojmom. Zabezpečenie väčšieho miesta pre pasažierov si vyžiadalo svoju daň v zmenšení batožinového priestoru. Jednotka disponovala o 41 l väčším priestorom. Sedadlá sú pohodlnejšie a razantnejšie zmeny priniesla aj palubná doska.  

Dizajnovo pôsobí dynamickejším dojmomZdroj: newsroom.nissan-europe.com

Nissan Qashqai IIZdroj: newsroom.nissan-europe.com

Interiér sa dočkal zmien najmä v oblasti palubovkyZdroj: newsroom.nissan-europe.com

Motor

Úvodná ponuka dáva možnosť výberu medzi štyrmi motormi: dvomi zážihovými a dvomi vznetovými s možnosťou náhonu buď na dve alebo na všetky štyri kolesá. Konkrétne sú to: 1.2 DIG-T 115 k (85 kW), 1.6 DIG-T 150 k (110 kW), 1.5 dCi 110 k (81 kW) a 1.6 dCi 130 k (96 kW). Zákazníci si môžu vybrať aj medzi manuálnou prevodovkou a automatickou prevodovkou Xtronic. 

Úvodná ponuka dáva možnosť výberu medzi štyrmi motormiZdroj: newsroom.nissan-europe.com

Asistent rozbiehania do kopca 

Asistent rozjazdu do kopca sa spoločne so systémom stabilizácie podvozka (ESP) stará o bezproblémové rozbehnutie. Vďaka zabrzdeniu všetkých štyroch kolies zostane vozidlo na svahu dve až tri sekundy stáť. V okamihu prenesenia pohonu na kolesá sa brzdy uvoľnia. 

Nový Qashqai výborne sedí na vozovke, vďaka tomu je pocit z jazdy výrazne športovejšíZdroj: newsroom.nissan-europe.com

Kam sa hodí

Nový Qashqai výborne sedí na vozovke, vďaka tomu je pocit z jazdy výrazne športovejší. Režim riadenia môže byť nastavený na "normálne" a "šport", aj keď rozdiel nie je tak veľký a vyváženie je dobré aj v normálnom režime. Jazda mestom je naozaj príjemná, a keďže máme na cestách mnoho nerovností, skvele zapadne aj čo sa týka denného života v meste. Na diaľnici je Qashqai druhej generácie celkom dobrým vozidlom, ale nadmerný hluk vetra v oblasti vonkajších spätných zrkadiel je vo vyššej rýchlosti nepríjemný a znemožňuje príjemný zážitok z jazdy.

Qashqai II je v porovnaní s jednotkou dlhší, širší a tiež nižšíZdroj: motortrend.com

Plusy

Nový "styling"
Úsporný motor s dobrým ťahom
Nový high-tech interiér

Mínusy

Hluk vetra v oblasti spätných zrkadiel

Zabezpečenie väčšieho miesta pre pasažierov si vyžiadalo svoju daň v zmenšení batožinového priestoru. Jednotka disponovala o 41 l väčším priestorom.Zdroj: newsroom.nissan-europe.com

Verdikt

Druhá generácia má šancu nadviazať na úspech originálu. Nový Qashqai skutočne prináša v porovnaní s "jednotkou" vylepšenia vo všetkých smeroch. Dá sa povedať, že naozaj stúpa na vrchol hierarchie kompaktných SUV. Ponúka množstvo skvelých funkcií, a dokonca aj v najmenšej dízlovej variante vás osloví svojim pohonom. Preplňované motory s nízkymi emisiami sú tiež úspornejšie. Z týchto dôvodov je to jedno z najviac odporúčaných SUV tohto segmentu na našom trhu. Všetko nasvedčuje tomu, že druhá generácia Nissanu Qashqai bude pokračovaním úspechu.

Zdroj: newsroom.nissan-europe.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Poriadny trapas pri štarte!Ak si už na motorke skutočne dobrý, pravdepobne skúšaš svoje umenie aj v pretekoch. Dobrý...16. November, 2014
02Unikátny test neprestrielnosti: Keď zamestnanec strieľa na šéfa!Riaditeľ firmy musel byť naozaj presvedčený o nepriestrelnosti skiel, keď dovolil svojmu...19. November, 2014
03Gymkhana 7: Nová driftovacia divočina Kena Blocka je tu! 12 minút čistého šialenstva! A to doslovne! Sledujte video!17. November, 2014