Facelift Subaru Outback: Drsné delo pre dobrodruhov!

Subaru Outback vo verzii Wilderness je nová cieľovka pre dobrodruhov. Na svoje si prídu odvážni vodiči, ktorí chcú zažiť za volantom výnimočný zážitok. Svetlá výška zväčšená na 24 cm!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.03.2023
Diskusia:
Zdroj: subaru.com

Subaru Outback 2023 +...

Auto-moto zaujímavosti

Subaru sa po dizajnovej stránke, ako už tradične, opäť pohráva s dobrým vkusom. Ani špeciálna verzia nesklame a predstaví sa dokonalou vizážou. Ak chceš zažiť skutočne neobyčajnú jazdu, priprav sa na radovánky s novým faceliftom Subaru Outback!

Subaru Outback 2023Zdroj: subaru.com

Dobrodružná verzia Wilderness 

Modernizovaný Outback predstavil novú divokú verziu. V novom šate bude ešte drsnejší! Subaru Outback Wilderness je tu, aby nabúrala pochybnosti tých, ktorí tvrdia, že je nemožné očariť novým modelom, ak sú stále úspešní predchodcovia.

Rival pre combi aj SUV

Vozidlo dostalo novú masku a časť predného nárazníka. Hmlové svetlá zmenili tvar. Nové svetlá kruhového tvaru Outbacku nesmierne pristanú. Nová prepracovaná predná maska ostrejšiu grafiku svetiel a celkom nové kruhové hmlové svetlá. Subaru Outback je výnimočný model. Dokáže konkurovať kombíkom aj SUV segmentu. Odvážne plány verzie Wilderness nebudú len planým snom. Toto vozidlo razantne útočí na terén a dramatické vlastnosti sú do terénu ako stvorené.

Subaru Outback Wilderness

Dobrodružná verzia Wilderness sa vie s terénom pekne „pohrať“ aj vďaka šialenej svetlej výške vozidla. Ako bonus dostal strešné nosiče s vyššou nosnosťou. Vďaka tomu bolo možné do výbavy zahrnúť aj strešný stan. Poďme si pripomenúť zmeny. Plastové časti rozhodne nie sú lacné a vynikajú odolnosťou.

Subaru Outback vo verzii Wilderness pre dobrodruhov - svetlá výška zväčšená na 24 cm!Zdroj: subaru.com

Svetlá výška až 24 cm!

Výrobcom udávaná svetlá výška, až 241 mm, je zárukou, že tento model môže nahliadnuť medzi konkurenčné SUV. Wilderness disponuje aj s upraveným pružením s väčším zdvihom a možným väčším zaťažením strechy. Tieto vlastnosti ešte viac dvíhajú využiteľnosť vozidla.

Bezpečnostné systémy Lepšia detekcia chodcov

Bezpečnosť zabezpečuje systém EyeSight s novým softvérom, ktorý operuje cez široko okrúhlu kameru. Systém tak ponúka ešte lepšiu detekciu chodcov a cyklistov. Čo to znamená pre potenciálneho nového majiteľa? Vodič novinky môže počítať so zvýšenou bezpečnosťou nielen na križovatkách.

Predkolízny systém kompatibilný so smartfónom

Ďalšia vychytávka - predkolízny systém. Čo dokáže? Výrobca sa pýši schopnosťou systému vyhýbať sa prekážkam až do rýchlosti až 80 km/h. O pohodlie pri cestovaní sa postará Infotainment Stralink s 11,6-palcovým „tabletom.“ Čerešničkou na torte je kompatibilita so smartfónmi cez Apple CarPlay a Android Auto. Vodič pomocou neho ovláda aj jazdné režimy a nastavuje špeciálny terénny mód X-Mode.

Lepšia detekcia chodcov

Okrem lepšej detekcie chodcov, zvýšenej bezpečnosti, záujemcov určite zaujíma pohon. Zákazník si vyberá 2,5-litrový atmosférický motor s výkonom 133 kW, alebo 2,4-litrový preplňovaný „boxer“ s výkonom 191 kW. Oba pohony prenášajú výkon na kolesá pomocou kontinuálnej prevodovky Lineartronic CVT s ôsmimi prednastavenými prevodovkami. Zabudli sme na niečo? Áno. To najdôležitejšie na záver.

Subaru Outback vo verzii Wilderness pre dobrodruhov - svetlá výškua zväčšenú na 24 cm!Zdroj: subaru.com

Ikonický permanentný pohon oboch náprav Symmetrical AWD

Subaru delu nemôže chýbať ikonický permanentný pohon oboch náprav Symmetrical AWD s aktívnym vektorovaním krútiaceho momentu a riadením dynamiky vozidla. Výrobca zatiaľ nepotvrdil žiadne oficiálne informácie o príchode na európsky trh. V kuloároch sa klebetí, že v našich zemepisných šírkach bude výlučne s atmosférickým motorom. Neostáva nič iné, len čakať a modliť sa. Tento krásavec rozhodne stojí za hriech, čo povieš?

Zdroj: subaru.com

Subaru Outback 2023 + dobrodružná verzia Wilderness

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Extrémny pokles ceny: BMW 7 lacnejšie o 75 000 €!BMW 740d vo vrcholovej výbave poriadne skočilo na cene. Nečakane, smerom dolu. Extrémny...8. Marec, 2023
02Lacné SUV z Číny: Bronco Defender za 20 500 €!Porsche pre Číňanov. Kríženec Land Roveru Defender a Fordu Bronco berie dych! Jetour...4. Marec, 2023
03Letné pneutiky 2023: Najnovšie testy vyhrávajú nemecké!Novinka. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6. Toto sú skutočne výnimočne funkčné pneumatiky...6. Marec, 2023