Goodyear Eagle-360: Revolučné magnetické pneumatiky guľatého tvaru!

Spoločnosť Goodyear predstavila pneumatiky budúcnosti! Ide o revolučnú technológiu založenú na pôsobení magnetov. Vieš si predstaviť pneumatiky guľatého tvaru? Unikátny tvar dramaticky posúva hranice manévrovateľnosti, bezpečnosti a konektivity nielen pre autonómne vozidlá! Pneumatiky guľatého tvaru sú schopné jazdy do všetkých smerov a uhlov! Sleduj prevratné parkovanie s pneumatikami budúcnosti vo videu! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
22.03.2016
Diskusia:

Video: Goodyear Eagle-360...

Auto-moto zaujímavosti

Prevratná novinka

Goodyear Eagle-360 je vízia pneumatík budúcnosti, ktorá sa radikálne líši od pneumatík dnešného dňa. Prečo? Vieš si predstaviť pneumatiky guľatého tvaru? Známej spoločnosti a špecialistovi v obore sa to podarilo! Unikátny tvar dramaticky posúva hranice manévrovateľnosti, bezpečnosti a konektivity nielen pre autonómne vozidlá!

Posúvajú hranice

Spoločnosť Goodyear predstavila pneumatiky budúcnosti! Ide o revolučnú technológiu založenú na pôsobení magnetov. Vieš si predstaviť pneumatiky guľatého tvaru? Unikátny tvar dramaticky posúva hranice manévrovateľnosti, bezpečnosti a konektivity nielen pre autonómne vozidlá! Pneumatiky guľatého tvaru sú schopné jazdy do všetkých smerov a uhlov! Množstvo špecialistov sa venuje vývoju prevratných autonómnych technológií, ktoré posúvajú hranice automobilového sveta čoraz ďalej. Len málokto z nich, však pristupuje k zmene chápania a charakteristík najstaršieho vynálezu ľudstva, akým je koleso.

Schopné jazdy do všetkých smerov a uhlov!

Guľaté pneumatiky majú oproti klasickým obrovskú výhodu, je až zvláštne, že sa doteraz nedočkali miesta na trhu. Dokážu sa pohybovať vo všetkých smeroch a uhloch. Vodič alebo cestujúci túto výhodu ocení nielen, čo sa týka bezpečnosti, ale aj pri parkovaní a manévrovaní v hektickej mestskej premávke s nedostatkom priestoru.

Ako systém funguje?

Celý systém funguje na základe magnetického pôsobenia, kolesá „sa vďaka magnetickej sile vznášajú“ vo vnútri konštrukcie automobilu. Vložené snímače systémov senzorov sledujú povrch a štruktúru vozovky. Na základe snímania dokážu presne nastaviť vyhovujúce vlastnosti a prispôsobiť ich na mieru momentálnym poveternostným podmienkam a stavu vozovky. Nie je to úžasné?

Goodyear Eagle-360: Revolučné magnetické pneumatiky guľatého tvaru!

Nová vízia pneumatík 

Spoločnosť Goodyear úplne mení chápanie kolesa ako takého. Na tohtoročnom autosalóne v Ženeve predstavila pokrokový koncept guľatých kolies, ktoré majú tie najlepšie vyhliadky na presadenie na trhu! Mimoriadne zaujímavé a pôsobivé je sledovať parkovanie s využitím guľatých kolies a magnetickej energie. Pozri si fungovanie kolies Goodyear Eagle-360 vo videu na konci článku! 

Zdroj foto: Rovnaký ako na konci článku 

Zdroj: youtube.com

Goodyear Eagle-360 koncept pneumatík

Video: Goodyear Eagle-360 koncept guľatých pneumatík

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Sebastien Loeb RX Promo na ľade!9-násobný rally šampión Sebastien Loeb pokračuje v jeho výzve úplného pokorenia...11. Marec, 2016
02BMW VISION NEXT 100: Koncept vozidla budúcnosti!Pri príležitosti osláv 100. výročia predstavila automobilka BMW ohromujúci koncept vozidla...12. Marec, 2016
03Hyperloop kapsulová doprava u nás? Bratislava - Viedeň za 8 minút!Keď zakladateľ Tesly plánoval ďalšie kroky, ktorými by mohol ľudstvo posunúť ďalej, dostal...10. Marec, 2016