Havária exkluzívneho športiaku v maďarskom tuneli!

Podobne ako Ariel Atom, BAC Mono nemá čelné sklo. To, čo monopostu chýba v skle, mu však pridáva na rýchlosti! Presvedčil sa o tom aj majiteľ tohto jednomiestneho superšportu pri havárii v tuneli Várhegy v Budapešti! Trúfli by ste si za volant vozidla, ktoré priam vyzýva na jazdu na plný plyn?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
15.11.2014
Diskusia:

Havária exkluzívneho...

Auto-moto zaujímavosti

Havária jediného jednomiestneho cestného automobilu na svete!

BAC Mono je jediným jednomiestnym cestným automobilom na svete postaveným na základe Briggs Automotive Company. Podobne ako Ariel Atom, BAC Mono nemá čelné sklo. To, čo monopostu chýba v skle, mu však pridáva na rýchlosti!

 

Havária exkluzívneho športiaku v maďarskom tuneli!

Presvedčil sa o tom aj majiteľ tohto superšportu, aj keď nie je úplne jasné, či sedel za volantom v čase nehody. Exkluzívny automobil havaroval v tuneli Várhegy v Budapešti. Pozrite si ďalší prípad toho, ako sa dá rozbiť unikátna mašina za 94 tisíc eúr! 

Havária exkluzívneho športiaku v maďarskom tuneli!

Havária exkluzívneho športiaku v maďarskom tuneli!

Havária exkluzívneho športiaku v maďarskom tuneli!

Majiteľ automobilu krátko po nehode aktualizoval svoj profil na Facebooku so slovami: "Som v poriadku, nikto sa pri nehode nezranil." Nie je objasnené, ako k havárii došlo, ale na základe týchto snímok to vyzerá, že BAC Mono narazil do čierneho sedana po tom, čo mu skrížil cestu motocykel. 

Havária exkluzívneho športiaku v maďarskom tuneli!

Nie je sa čomu čudovať, kto z nás by si nechcel vyskúšať prejazd tunelom práve s touto mašinou?

Havária exkluzívneho športiaku v maďarskom tuneli!

Riadenie 

Mono je neobyčajne rýchly stroj. Vďaka hmotnosti len 540 kg a 2,3-litrovému motoru Cosworth má výkon 280 koní. Ale viac než zrýchlenie vás uchváti jeho odlišnosť. Ležať na chrbte s motorom za hlavou a radiť šesťstupňovou sekvenčnou prevodovkou tohto monopostu je naozajstný zážitok! Mono vás prekvapí aj tým, že sa dokáže správať ako bežný automobil a pohybovať sa normálnou rýchlosťou v okolí mesta.

Havária exkluzívneho športiaku v maďarskom tuneli!

Interiér

Nie je tu moc o čom hovoriť. To však nič nemení na tom, že je to prepracovaný kus automobilového dizajnu. Každý komponent, zváranie a spoj bol vytvorený so silným dôrazom na detajl.

Bac Mono Zdroj: topspeed.com

Boj s konkurenciou?

BAC Mono aj McLaren P1 sú schopní súperi. Bac Mono má v porovnaní s P1-tkou len tretinový výkon, avšak, nie vždy ide len o výkon, konkurenčnou výhodou je v tomto prípade fakt, že v porovnaní McLarenom váži len tretinu! BAC vážiači sotva 1190 libier ponúka výkon len 280 koní, McLaren má 903 koní a hmotnosťou sa pohybuje okolo 3 300 libier. Ktorý z nich vyhrá? Pozrite si súboj, v ktorom sa jednomiestny model BAC Mono snaží dobehnúť McLaren P1!

Video: BAC Mono vs. McLaren P1

Cena

OK, 79 950 libier, v prepočte 93 841 eúr, je skutočne absurdná cena za tento exkluzívny športiak! Nehovorte, že ste nezatúžili zažiť ten pocit, keď na ceste uvádzate všetkých ostatných vodičov do rozpakov! Trúfli by ste si za volant vozidla, ktoré priam vyzýva na jazdu na plný plyn?

zdroj: gtspirit.com, topspeed.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Test neporovnateľných vozidiel? Luxusné kupé BMW 228i MSport vs. Scion FR-S! Čo sa stane keď si dvaja vodiči kvôli testu vymenia svoje automobily? Vznikne zaujímavý...13. November, 2014
02Video: Ferrari 458 vs.jet powered bicykel!Čo je pre vás ohromujúcejší výkon? Extrémne zrýchlenie 430 Scuderie z nuly na 333 km/hod....11. November, 2014
03Najkrajším automobilom sa stáva: Hybridné delo s výkonom 903 koní!Silné a drahé autá sú záľubou každého úspešného muža. Nebude však reč o tých najdrahších...10. November, 2014