Icona Vulcano Titanium: Inšpirovaný najrýchlejším lietadlom na svete!

Titán je ľahký, pevný kov vyznačujúci sa viacerými výhodnými vlastnosťami. Je odolný voči korózii, nehrdzavie v morskej vode, v kyselinách a ani v prítomnosti chlóru. Jeho prvá verzia bola k videniu už v roku 2013. Čo prináša druhá generácia? Ešte viac titánu! Ak ste ešte nevideli druhú generáciu automobilu z titánu inšpirovaného najrýchlejším lietadlom na svete, zbystrite pozornosť! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
27.08.2015
Diskusia:

Icona Vulcano Titanium:...

Auto-moto zaujímavosti

Pebble Beach

Zaujímavý model automobilu bol predstavený 16. augusta na známom podujatí organizovanom v Pebble Beach. Prečo sa tvorcovia pri výrobe rozhodli, že využijú titán? Titán je využívaný najmä vďaka dvom kľúčovým vlastnostiam, je extrémne ľahký a pevný. Ak ste ešte nevideli druhú generáciu automobilu z titánu, zbystrite pozornosť! 

Icona Vulcano Titanium Zdroj: topspeed.com

Druhé Vulcano viac použitého titánu

Automobil je dielom turínskej firmy s pobytom v Shanghaji. Titán je ľahký, pevný, lesklý prechodný kov oceľového vzhľadu vyznačujúci sa viacerými výhodnými vlastnosťami. Titán je odolný voči korózii, nehrdzavie v morskej vode, v kyselinách a ani v prítomnosti chlóru. Jeho prvá verzia bola k videniu už v roku 2013. Čo prináša druhá generácia? Ešte viac titánu!

Icona Vulcano TitaniumZdroj: topspeed.com

Inšpirovaný najrýchlejším lietadlom na svete!

Keď si pozorne pozriete tvarové línie, nájdete tam istú podobnosť so strojom excelujúcim v celkom inej kategórii. Reč je o najrýchlejšom lietadle. Postavil ho Martin Lockheed a svoj prvý let uskutočnilo už v roku 1964. Jeho názov je Blackbird SR-71. Samuel Chaffart, šéf dizajnér Vulcana, sa nechal inšpirovať jeho ostrým tvarovým prechodom.

SR-71 BlackbirdZdroj: topspeed.com

Váži až 1600 kilogramov!

Titán nie je základnou zložkou konštrukcie, tú tvorí karbónové jadro. Až druhú vrstvu tvorí titán. Čo sa týka kombinácie karbónu a titánu, je tu predpoklad, že pôjde o mimoriadne ľahké vozidlo. To však nie je pravdou. "Titánová mašina" napriek tomu váži uctihodných 1 600 kilogramov! To je už porovnateľná váha so superšportovými mašinami značky Lamborghini, ktoré disponujú pohonom všetkých kolies. 

Icona Vulcano TitaniumZdroj: topspeed.com

Zrýchlenie a "maximálka"

Icona Vulcano sľubuje zrýchlenie z nuly na 100 kilometrov za hodinu za 2,8 sekúnd! Titánové vozidlo je schopné dosiahnuť rýchlosť až 354 kilometrov za hodinu!

Icona Vulcano TitaniumZdroj: topspeed.com

Pod kapotou "klasika"

Čo sa povrchovej úpravy týka, vsadili konštruktéri na netradičné materiály, pod kapotou sa však možno tešiť na "starý, ale dobrý" vidlicový osemvalec z C6 Chevroletu Corvette ZR1. Od hybridného ústrojenstva s V12-tkou dali tvorcovia nakoniec ruky preč. Niet sa čomu čudovať, predchodca sľubujúci výkon až 1000 koní nenápadne opustil scénu aj zo svojím prevratným ústrojenstvom, ktoré dobu nepredbehlo, tak ako plánovalo.

Icona Vulcano TitaniumZdroj: topspeed.com

Dostupný na objednávku

Už pri prvom pohľade je jasné, že sa nejedná o žiadne sériovo vyrábané vozidlo, ktoré uspokojí masy zákazníkov. Icona Vulcano Titanium 2016 bude nových majiteľov oslovovať o niečo sofistikovanejšie, ak ste po tomto luxusnom kúsku zatúžili, môžete sa k nemu dostať jedine formou výroby na objedávku. Za túto jedinečnú možnosť si samozrejme poriadne priplatíte. 

Icona Vulcano TitaniumZdroj: topspeed.com

Čo poviete, má lietadlo SR-71 Blackbird niečo spoločné s Vulcanom? Šef dizajnér Samuel Chuffart sa nechal počuť, že sa snažil pri dizajnovaní Vulcana vytvoriť unikátny mix Ferrari F12 Berlinetty a Lexusu LFA. To, či sa mu to podarilo, necháme na vašom subjektívnom zvážení. 

Samuael Chuffart, šéf dizajnér Vulcana a Claudio Lombardi, hlavný inžinier projektu konceptu nového VulcanaZdroj: topspeed.com

zdroj: gizmag.com, topspeed.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najbrutálnejší crash test! Havária pri 200 km/hod!Keď je reč o haváriách vo vysokej rýchlosti asi každý si predstaví potrhané plechy a...27. August, 2015
02Drsné video: Nikdy nejazdi nepriputáný!Autohavária vymrštila ženu z vozidla. Tá kvôli tomu, že nepoužila bezpečnostné pásy,...21. August, 2015
03Confederate Combat Fighter: Ohromujúci nie je len názov! Vďaka použitiu špeciálnej hliníkovej zliatiny váži celý motocykel len neuveriteľných 226...27. August, 2015