Ideš do Prahy? Požičaj si auto za 8 centov/minúta!

Cestovanie a spoznávanie cudzích krajín je dnes dostupnejšie, ako kedykoľvek predtým. S ním často krát súvisí aj znižovanie nákladov na dovolenkách. Dobrým spôsobom je napríklad zdieľanie bytov, áut, požičiavanie bicyklov a pdoobne. Ak sa chystáte v najbližšej dobe do Prahy a chcete si v nej vyriešiť dopravu, je tu pre vás nová mimoriadne zaujímavá možnosť.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
15.05.2019
Diskusia:

Ideš do Prahy? Požičaj si...

Auto-moto zaujímavosti

Cestovanie a spoznávanie cudzích krajín je dnes dostupnejšie, ako kedykoľvek predtým. S ním často krát súvisí aj znižovanie nákladov na dovolenkách. Dobrým spôsobom je napríklad zdieľanie bytov, áut, požičiavanie bicyklov a podobne. Ak sa chystáte v najbližšej dobe do Prahy a chcete si v nej vyriešiť dopravu, je tu pre vás nová mimoriadne zaujímavá možnosť. Prináša ju spoločnosť Anytime.

Zdieľaný hybridný Yaris

Do Prahy zavítala spoločnosť Anytime. Tá začínala v Taliansku a Praha je ďalším mestom, v ktorom bude na krátkodobý prenájom núkať svoje vozidlá. Ide o hybridné Toyoty Yaris. Na začiatok sa do Prahy dostalo 100 vozidiel. Služba vyzerá byť mimoriadne atraktívna, od začiatku apríla sa do nej zaregistrovalo už 5 000 užívateľov. Noví uživatelia navyše dostali zaujímavý bonus v ponuke 40 minút jazdy zdarma. 

Systém registrácie je mimoriadne jednoduchý a moderný. Všetko prebieha cez aplikáciu, ktorá je voľne na stiahnutie. Zaregistrujete sa, nahráte dokomenty, svoju fotografiu. Po overení si auto môžete požičať. Potom už len jazdíte. Vyberiete si balíček, v zásade ale platí, že každá 1 minúta stojí 1,99 CZK, v prepočte asi 0,08 €. Táto tarifa však platí v čase od 06:00-10:00. Ak si chcete hybridný Yaris od firmy Anytime požičať v čase od 10:00-06:00 tak cena v balíku Standard je 4,99 CZK, teda 0,19 €.

Zaujímavý je aj systém odomykania. Nepotrebujete žiaden kľúč, všetko prebieha cez aplikáciu, s ktorou si rezervované auto viete dokonca odomknúť. Možno si poviete, že to zas tak lacné nie je. Vezmime si ako príklad 20 minútovú jazdu v Prahe v čase od 10:00-06:00. Zaplatíte 3,80 €. Pozrime sa ale, čo všetko máte v cene. V cene je komplené poistenie aj diaľničná známka. Čo je najlepšie, v cene je aj benzín. A úplne najväčším benefitom v Prahe je fakt, že v cene máte aj parkovanie v modrých a fialových zónach. Po ukončení jazdy vám platba automaticky z karty odíde a nič neriešite. Je to teda výrazne lacnejšie riešenie ako taxík, ak cestujete viacerí tak je to dokonca lacnejšie, ako verejná doprava. Čo hovoríte, využili by ste takúto službu?

Ideš do Prahy? Požičaj si auto za 8 centov/minúta!Zdroj: anytimecar.cz

Ideš do Prahy? Požičaj si auto za 8 centov/minúta!Zdroj: anytimecar.cz

Ideš do Prahy? Požičaj si auto za 8 centov/minúta!Zdroj: anytimecar.cz

Zdroj: anytimecar.cz

Zdroj foto: anytimecar.cz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najčudnejšia úprava Škody Kodiaq jazdí v Nemecku!Škoda nie je u nás ničím výnimočným. V podstate asi ani neexistuje deň, kedy na ceste...25. Apríl, 2019
02Nenápadná Škoda Superb Combi s takmer 400 koňmi!Škoda je u nás legendou a vytvorila si nepredstaviteľný kult. Tisíce vodičov by ani žiadne...23. Apríl, 2019
03Čínsky konkurent Tesly Model 3 príde do Európy! Bude lacnejší!Tesla si so svojim príchodom zaslúžila množstvo milovníkov, ale aj odporcov. Každopádne...29. Apríl, 2019