Jaguar F-Pace bude mať obrovský displej takmer bez okrajov

Jaguar F-Pace je tým autom, ktoré nakoplo predaje automobilky. Vlastne by sa dalo povedať, že ju zachránilo pred nejasným koncom. O úspešnosti netreba pochybovať, F-Pace sa stal solídnou alternatívou medzi prémiovými SUVčkami. A teraz prichádza s vylepšeniami v strede životného cyklu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
22.09.2020
Diskusia:

Jaguar F-Pace bude mať...

Auto-moto zaujímavosti

Prvé reálne SUV v histórii automobilky teda po takmer štyroch rokoch prichádza s veľmi decentným faceliftom. Zvonka takmer všetko ostalo tak ako bolo, zmeny sú naozaj veľmi jemné. Predná časť pôsobí vďaka nižšiemu strednému otvoru v spodnej časti nárazníku a upraveným bokom trochu upratanejšie. Menej výraznou zmenou je fakt, že kapota je potiahnutá až po masku chladiča a nie je súčasťou nárazníka, do ktorého bola zakomponovaná pred faceliftom. Pri lepšom pohľade vynikne aj nová maska chladiča. Tá môže byť, v rámci balíka Black Exterior Pack lakovaná čiernou farbou.

Vzadu je tiež nový nárazník s lichobežníkovými otvormi na výfuky. Nové sú aj zadné svetlá, ktoré stratili oblú časť zospodu. Sú rovné a výraznejší je vnútorný dizajn svetiel. Z toho vyplýva, že vonkajší dizajn zákazníkom sedí a modernizovaná verzia znamená naozaj len drobné vylepšenia.

Jaguar F-Pace bude mať obrovský displej takmer bez okrajovZdroj: Jaguar

O to viac sa udialo v interiéri. Vlastne celá predná časť je nová. Digitálny kokpit mal F-Pace už predtým, ale teraz interiér predvádza nové dverové výplne, nové tvary výduchov a vlastne celá prístrojová doska je vymenená. Modernejšiu vizáž sprostredkúva najmä nový a väčší displej v strede s uhlopriečkou až 14,palca, ktorý slúži na zobrazovanie a ovládanie informačno-zábavného systému. Klimatizácia tiež prešla prerodom a nový spôsob ovládania je dotykový, avšak stále má samostatné miesto. Zmizlo aj otočné a výsuvné ovládanie prevodovky. Nahradil ho klasickejší volič prevodovky.

To, čo v interiéri nie je vidno z fotiek je, že omnoho viac plôch je vyrobených z mäkkých materiálov. Inovovaná verzia prevzala volant z modelu i-Pace a na ovládanie funkcií auta ponúka aj dotykové plochy. Dizajn volantu je jednoduchý trojramenný. Pozitívom je rozšírenie výbavy, čo znamená bezkľúčové ovládanie, nepriame osvetlenie s desiatimi farbami a aj 14-reproduktorový audiosystém v základnej výbave.

Jaguar F-Pace bude mať obrovský displej takmer bez okrajovZdroj: Jaguar

Ponuka motorov tiež prešla zmenami. Všetky motory, bez rozdielu spaľovaného paliva a použitej technológie, budú mať osemstupňovú automatickú prevodovku. A na začiatku budú mať všetky verzie aj pohon všetkých kolies. Základom naftovej ponuky bude revidovaný dvojliter Ingenium. Bude mať výkon 120 kW (163 k). Jeho výkonnejšia verzia ponúkne až 150 kW (204 k). To je výkon, s ktorým fungovali o liter a dva valce väčšie motory len nedávno v minulosti. Obe verzie budú vybavené doplnkovým elektromotorom v rámci mild-hybridu.

Mild-hybridný dodatok bude mať aj trojlitrový šesťvalec s výkonom 221 kW (300 k). Tento motor bude mať aj verziu bez mild-hybridu. V rámci modularity motorov Ingenium sú aj šesťvalce radové, z čoho má prospech aj kultúra chodu, ktorá je o niečo vyššia ako v prípade Véčkových usporiadaní.

Jaguar F-Pace bude mať obrovský displej takmer bez okrajovZdroj: Jaguar

Benzínová paleta bude začínať tiež dvojlitrom, ktorý bude mať 184 kW (250 k) a bude fungovať bez eletrickej podpory. Trojlitrové radové šesťvalce s elektrickým kompresorom a turbom zase ponúknu výkony 250 kW (340 k) a 294 kW (400 k).

Vrcholom ponuky, teda len tesne, je plug-in hybrid. Ako základ bude mať dvojlitrový benzínový motor a celkový výkon sa dostane na 298 kW (404 k). Zrýchlenie z nuly na stovku bude trvať len o niečo viac ako 5 sekúnd. Na jedno nabitie zvládne prejsť až 53 kilometrov. Nabíjanie je možné aj Dcčkom, čo znamená, že výkonom až 32 kW. Pri takejto nabíjacej stanici dokáže vyskočiť z nuly na 80 percent len za pol hodinu. S emisiami, podľa WLTP, 49 gramov CO2 na kilometer, je to najlepší F-Pace v ponuke. Inak je tým najlepším, samozrejme, 400-koňový trojliter. Je otázka, či sa pod kapotou ešte objaví osemvalec, ktorý pred faceliftom v ponuke bol.

Jaguar F-Pace bude mať obrovský displej takmer bez okrajovZdroj: Jaguar

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Jazda v súkromnom tryskáči BMW 7!Väčšina automobilov vznikla, aby bola riadená. Vynimočné vozidlá boli skonštruované...15. Február, 2016
02Lowcost Gymkhana paródia na Fieste s výkonom 60 koní!Ken Block možno nie je najlepším rally jazdcom na svete, no je jedným z mediálne...19. December, 2017
03Toto nie je Enzo, je to niečo oveľa rýchlejšie!Vyzerá ako Ferrari. No nie je to Ferrari. Je v niečom iné, ako Ferrari. Má totiž dvojicu...8. Júl, 2016