Kenguru: Keď sa k veciam pristupuje inak

Už na prvý pohľad to vyzerá ako ako inteligentné vozidlo. V momente, keď otvoríte dvere, pochopíte, že sa pozeráte na geniálne vozidlo! Neveríte? Sledujte video o tomto fantastickom projekte!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
15.03.2015
Diskusia:

Kenguru: Keď sa k veciam...

Auto-moto zaujímavosti

Doprava vozíčkarov a jej úskalia

Pre mnoho užívateľov invalidných vozíkov je hľadanie spôsobu dopravy neuveritelne náročné a nákladné. Pri všetkých doterajších sôsoboch si ich presun vyžiadal pomoc druhých. Nikto z nás predsa nechce byť závislý a všetci rovnako túžime po pocite slobody. Pred časom však vznikol nový zaujímavý projekt, ktorý sľubuje, že tento problém nadobro vyrieši! Reč je o Kenguru!

KenguruZdroj: giphy.com

Geniálne riešenie!

Už na prvý pohľad to vyzerá ako ako inteligentné vozidlo. V momente, keď otvoríte dvere, pochopíte, že sa pozeráte na geniálne vozidlo! Neveríte?

KenguruZdroj: giphy.com

Každý vozíčkar tuži po tom nebyť odkázaný na pomoc okolia

Väčšina vozíčkarov využíva bežné vozidlá uspôsobené na prevoz vozíka. Vozíčkar sa nejakým spôsobom potrebuje dostať do vozidla a následne aj zložiť a uložiť svoj invalidný vozík. Bez pomoci je akýkoľvek presun takmer nemožný. Presun je pre nich ťažký, náročný a zdĺhavý. 

KenguruZdroj: thegreenestpost.com

Interiér je dokonale prispôsobený špecifickým potrebámZdroj: thegreenestpost.com

KenguruZdroj: thegreenestpost.com

Cestovanie bez prekážok!

Celý príbeh tohto projektu začal v roku 2010, keď Stacey kontaktovala výrobcu v Maďarsku. Dozvedela sa, že v dôsledku vyčerpania finančných zdrojov bola výroba zastavená. Stacey hovorí o projekte vo videu nižšie. V 5-tej minúte videa sa dozviete niečo o ďalšej "Kengure."

Video: Kenguru rozhovor

Odhodlanie dostať Kenguru späť na trh

Tento inšpiratívny projekt a Staceyno odhodlanie by si zaslúžili, aby sa o ňom dozvedelo čo najviac ľudí. Dúfajme, že sa model dostane na trh čo najskôr a zjednoduší vozíčkarom problematickú dopravu a doprialo by ešte s ďalším modelom, aby viac ľudí (vrátane Stacey) môže dostať na sedadle vodiča a von na otvorenej ceste.
Ak sa vám to páčilo tento článok, prosím, chvíľu sa o ne podeliť a pomôcť pripojiť kengura s ľuďmi, ktorí to potrebujú! Tento nový elektrický automobil dáva ľuďom na invalidnom vozíku nový, jednoduchý a cenovo dostupný spôsob na cestovanie bez prekážok! Myslíte, že sa osvedčí? Nájde dostatočnú podporu? 

Video: Príbeh projektu Kenguru 

Video: Obama o projekte Kenguru

Viac o projekte nájdeš TU!

zdroj: kenguru.com, thegreenestpost.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01To najlepšie zo ženevského autosalónu!Autosalón v Ženeve má mnoho podôb. Okrem popíjania šampanského, pojedania nemeckých wurstov...14. Marec, 2015
02Nová Škoda Fabia: Necháš sa nachytať v teste pozornosti? V Londýne sa uskutočnil zaujímavý test. Škodovka sa rozhodla, že otestuje tvoju pozornosť a...14. Marec, 2015
03Novinka: 2016 Audi R8 e-tron na živo!Nové Audi R8 e-tron auto s elektrickým pohonom je najbrutálnejšia mašina tohto roku! Musíš...12. Marec, 2015